Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • geekthink

    csendes tag

    Sziasztok!

    Végre egy fórum, ahol - remélem - nem úgy néznek majd rám, mintha a Marsról jöttem volna a kérdésemmel...

    Van egy egész jó írásvetítőm: [link]
    és egy kevésbé jó lcd-m: [link]

    Próbálok összehozni egy projektort, de elakadtam, hátha ti tudtok vmi megoldást.
    A controller nyákja párhuzamos az lcd panelllal és két szalagkábellel csatlakozik hozzá, de nem egy oldalon.
    Lásd képek:
    [link]
    [link]
    [link]

    Valahogyan meg kellene "hosszabítanom" az egyik szalagkábelt.

    Ötletek?
    Előre is köszi!

    “We are what we repeatedly do. Excellence, therefore, is not an act, but a habit.” – Will Durant

  • geekthink

    csendes tag

    válasz csapos2 #1042 üzenetére

    Köszi a linket, sokat segített!

    A kisebbik szalagkábelt eddig nem is tudtam lecsatlakoztatni...
    Ezek szerint ez egy 20 eres fpc kábel flip up type csatlakozóval, aminek a másik vége sajnos közvetlenül az lcd nyákjára van forrasztva. Ehhez kell majd valamilyen hosszabbítót vadásznom.
    Így néz ki szétszedve: [link]

    Az lcd 14k volt amúgy. Rettentő sz*r, 170:1 a kontrasztaránya, de nem találtam jobbat. Mindenképpen 14"-es kellett, mert ez pont passzol a vetítőre - nem csak filmet akarok majd nézni rajta, nem akarom, hogy hiányozzanak a sarkok a képből..
    Az írásvetítőt a vaterán vettem 18k-ért. (Pár nappal azelőtt még 12-ért árulta őket a srác. Több is van neki, németországból hozza be őket.) Elég jó darab, úgy van kialakítva, hogy a légáramlás hűti az üveglapot is, így kisseb hűtés is elég az lcd-nek. Két izzó van benne, egy mechanikus kapcsolóval lehet köztük váltani vetítés közben.
    Szegeden árulja a srác, egy sportmotor hátsóülésén hoztam fel Pestre. Szerintem ez volt az első írásvetítő ami 200km/h-ás menetszélben utazott :D

    Nem fogom szétszedni. Első próbálkozásra tűéles képet adott, jó lesz így. Oldalról fekete fotokartonnal fogom beborítani, hogy a szórt fény ne világítsa be a szobát.

    A következő lépés egy dlp-s projektor lesz, amit megpróbálok led-es megvilágításúra átalakítani. Szerintetek lehetséges?
    Egyre többb új, nagy fényerejű led jön ki:
    [link]
    [link]
    [link]
    Szeretnék oda eljutni a dologgal, hogy viszonylag költséghatékonyan tudjam használni folyamatosan, számítógépes megjelenítőként is.

    Jelenleg 3 21-es CRT-t használok 3 * 1280*1024-es felbontásban.
    Munkához, általános használatra sokkal jobban használható mint akár egy 30"-os cinema display - szerintem. A filmekhez, pedig ott a projektor.

    Később ezt a felállást szeretném kiváltani egy darab széles, enyhén homorú vetítővászonnal, és három 1280*1024 felbontású dlp projektorral. Hatalmas előny a többmonitoros megoldáshoz képest, hogy nem választja szét a képet káva, egy hatalmas egybefüggő panorámakép lesz a végeredmény.

    A multidisplay előnyei:
    a desktopom :) : [link]
    általános használat: [link]
    munka közben (így néz ki nálam a flash): [link]
    játékok (akit érdekel olvassa végig a cikket): [link]

    Ez az egész multidisplay őrület akkor hatalmasodott el rajtam végleg, amikor láttam a The Incredibles-nek ezt a jelenetét: [link]
    Kell egy ilyen otthonra...

    Még egy agyament link búcsúzóul: [link]

    “We are what we repeatedly do. Excellence, therefore, is not an act, but a habit.” – Will Durant

  • geekthink

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!

    Projektorépítés helyett inkább egy izzóhibás gyári projektor beszerzését tervezem, aminek a lámpáját utólag cserélném le fémhalogénre.
    Ismertek esetleg olyan oldalt, ahol össze vannak gyűjtve az olyan projektorok, amikben könnyű a védelmet kiiktatni?
    Jöhet bármilyen link ami a témához kapcsolódik.

    Ja és van egy eladó írásvetítőm, ilyen:
    [link]

    15k ha érdekel valakit.

    [ Szerkesztve ]

    “We are what we repeatedly do. Excellence, therefore, is not an act, but a habit.” – Will Durant

  • geekthink

    csendes tag

    válasz Achilles209 #2225 üzenetére

    Üdv!

    Én speciel olyan projit keresek ami 4-5m-es képátlót tud biztosítani 16:9 arány mellett.
    Gondolom ez nem kimondottan a kisméretű, hordozható kategória.
    Másrészt az eredeti házat át lehet alakítani - kibővíteni. Elég, ha a fémhalonén kb. az eredeti helyére van igazítva, vagy rossz úton járok?

    Más:
    "Ha visszaolvasol, találhatsz egy-két külföldi linket, akiknek sikerült."

    Ez egyre nehezebben megoldható, ahogy folyamatosan duzzad a topic. Párszor visszaolvastam már, és szembeötlő, hogy milyen sokan kérdeznek korábban már megválaszolt kérdéseket. (Én is.)

    Nem merült még fel egy magyar DIY projektor honlap létrehozása?
    (Esetleg van már ilyen?)
    Mennyivel egyszerűbb lenne, ha blogszerűen követhetők lennének a különböző projektek munkafázisai. Lenne FAQ az újaknak (nekem). Össze lehetne szedni a sok szétszórt infót egy kereshető adatbázisba.

    Ha akad elég ember aki segít az információk kigyűjtésében, rendezésében, akkor a dolog technikai részét vállalom. Igényes megoldásokkal, de csak hosszú határidővel persze... Esetleg tárhelyet is tudok biztosítani.

    Van ennek realitása?

    Dave

    “We are what we repeatedly do. Excellence, therefore, is not an act, but a habit.” – Will Durant

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés