Hirdetés
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- LG LCD és LED TV-k
- OLED TV topic
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Androidos fejegységek
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- ASUS notebook topic
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Milyen videókártyát?
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
-
PROHARDVER!
Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz
DonMaster #5119 üzenetére
Azt nem írtad pontosan hogyan tesztelted Linuxon az írási sebességet, de ha tényleg 130 MB/s volt, akkor bizonyára USB 3.0 módban működött a külső ház. Vagyis ez alapján elvileg nem hibás ilyen szempontból, nem szimplán csak USB 2.0-s sebességre képes. Valamint ebből kiindulva az új kábel és a gépen lévő port sem lehet az, mivel akkor nem tudott volna ennyit. Viszont az, hogy nem minden porton ismeri fel az OS a külső merevlemezt, nem éppen normális. Csatlakozási probléma lehet nemcsak a kábel, hanem az aljzat (port) hibája miatt is, ha pl. az érintkezők megkoptak, vagy esetleg deformálódtak. De akkor mondjuk az USB 3.0-s pendrive sem működne rendesen.
Egyébként meg az a gond, hogy nem ismertek bizonyos részletek és így nem egyszerű a hiba pontos okát kideríteni. Vagyis, hogy a Windowsoknál a szükséges driverek telepítve vannak-e, nincs-e valami elállítva a rendszerben / BIOS-ban, más USB-s tárolóeszközök ugyanabban a hardver- és szoftverkörnyezetben megfelelő sebességgel működnek-e USB 3.X portokon stb. Ha csak a Sharkoon külső ház nem, akkor első körben az eszközillesztő eltávolítását meg lehetne próbálni pl. a gépházban, majd utána újraindítani a rendszert és újracsatlakoztatni az eszközt. Ha nem használ, akkor meg pl. az ITT említett egyéb módszereket. Vagy esetleg újratelepíteni a Windowst, ha máshogyan nem megy.
Egy másik lehetőség meg a külső ház (garanciális) cseréje, ha végképp nem sikerül megoldani a problémát. Aztán az mondjuk más dolog, hogy mennyire indokolt és jogos, ha nemrég sikerült vele 130 MB/s adatátviteli sebességet elérni USB 3.0-n, de mindegy.
-
King Unique
titán
válasz
DonMaster #5116 üzenetére
Ha bebizonyosodik, hogy a kábel rossz, akkor elvileg lehet garanciális cserét is kérni. Viszont ilyenkor normál esetben általában kompletten cserélni szokták az egész terméket, vagyis az egyéb tartozékokkal együtt. Aminek ráadásul lenni szokott X hetes, vagy rossz esetben akár X hónapos átfutási ideje. De azt, hogy a vásárlás helyén ez pontosan hogyan megy, megoldható-e külön csak a kábel cseréje, azt már ott kellene megérdeklődni. Valamint itt a fórumon a garancia kérdés, fogyasztóvédelem topikban. Ha a boltban kicserélik azonnal csak magát a kábelt, akkor úgy oké. De ha csak kompletten és eltart a szokásos ideig, akkor nem feltétlen érdemes vele vesződni csak a kábel miatt. Ezért volt említve másik lehetőségként egy másik USB 3.0 kábel beszerzése.
-
King Unique
titán
válasz
DonMaster #5112 üzenetére
Mármint az USB Device Tree Viewer programra célzol gondolom. Annál az eszköz mellett a H = Hi-Speed (USB 2.0), az S = SuperSpeed (USB 3.0). Ha nálad az előbbi, akkor USB 2.0 módban működik és csatlakozik a külső ház, azért max. 30-40 MB/s az adatátviteli sebesség. A Windows 10-nél egyébként natív USB 3.0 támogatás van, legalábbis az Intel és VIA alaplapi vezérlők esetében. Valamint elvileg az USB 3.1 Gen 2 is adott. Ha az eszközkezelő nem jelez problémát az USB-vezérlőknél, szükség esetén a megfelelő külső driverek telepítve vannak, akkor az úgy elvileg oké. De egyébként az adott OS-ben lévő esetleges hibát úgy lehet egyszerűen kizárni, ha leteszteled az eszközt másik operációs rendszerrel is. Ami lehet akár pl. egy pendrive-ról bootolt Live Linux is, ahol az újabb verzióknál szintén adott a natív USB 3.0 és USB 3.1 Gen 2 támogatás. Ha Linuxon is ilyen lassú a sebesség, akkor még inkább esélyes az USB 3.0 kábel hibája. Rossz esetben ugyan lehet akár a külső házé is, de ilyen probléma általában inkább a kábel hibája, valamint a hardver- és szoftverkörnyezet miatt szokott lenni.
Ha a szintetikus teszthez a CDM-et használtad, annál egyébként számít a program verziója és beállításai mellett még az is, hogy mennyire van leterhelve (telemásolva) a meghajtó, mennyire töredezett rajta a fájlrendszer. A maximum értékek általában akkor jönnek ki inkább, ha teljesen üres, vagy csak kevés adat van rajta, pláne HDD-knél. Illetve a merevlemezeknél még akkor, ha nem, vagy csak kevésbé töredezett rajtuk a fájlrendszer. Viszont pl. a HD Tune akár még jobban telemásolt és töredezett állapotban is kb. azt a szekvenciális olvasási sebességet mutatja, amit "gyárilag" tud a háttértár. Az írási sebességet viszont csak particionálatlan meghajtón lehet vele tesztelni, legalábbis HDD-k és SSD-k esetében. De ha jelenleg tényleg USB 2.0 módban működik a külső ház, akkor mondjuk gyorsabb úgysem lesz, a HD Tune is megáll majd 30-40 MB/s körül.
A tv amúgy tényleg nem lényeges most, ha csak USB 2.0 portok vannak rajta.
Na meg azoknál a 2 TB feletti, illetve a GPT partíciós séma szerinti lemezek kezelése sem minden esetben támogatott.
-
King Unique
titán
válasz
DonMaster #5106 üzenetére
Ha már USB 3.0-s a külső ház, akkor nyilván nem normális a max. 30-40 MB/s, az USB 2.0-s sebesség. HDD-vel pl. ilyen értékeket kellene tudnia USB 3.0-n, SSD-vel pedig még többet. Illetve az előbb linkelt hozzászólásra adott válaszban le van írva, hogy SSD-vel akár az USB 3.0 szabvány maximuma is elérhető vele. Ami a gyakorlatban egyébként nem 625 MB/s, hanem 450 MB/s, ami pl. ebben a hozzászólásban is részletezve van.
A mostani problémánál a lényeges részleteket viszont nem írtad le, vagyis pontosan hogyan tesztelted az adatátviteli sebességet, milyen operációs rendszerrel, milyen hadveren (gépen), az utóbbinál pl. asztali PC esetében előlapi / hátlapi portokon történt-e a mérés stb. De amúgy maga az USB 3.0 kábel hibája az adatkapcsolati és eszközfelismerési gondok mellett akár sebességproblémát is okozhat (példa). Tehát célszerű lenne másik USB 3.0 kábellel is kipróbálni a külső házat, vagy venni hozzá egy másikat, ha jelenleg nincsen. Akár egy olcsóbb kábel is megteszi, de ha minőségi kell, akkor pl. a Delock és a Belkin kábelek jöhetnek szóba. Korábban más az előbbit vette, illetve ajánlotta itt a topikban. De azért túl drágát sem feltétlen érdemes venni.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Veszprém és környéke adok-veszek-beszélgetek
- EAFC 25
- Gitáros topic
- LG LCD és LED TV-k
- OLED TV topic
- Linux kezdőknek
- Eredeti játékok OFF topik
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- További aktív témák...
- Western Digital Ultrastar DC HC550 18TB - 512MB, 7200rpm, SATA3 - 100/100 -as - Eladó!
- (új, bontatlan) 500GB Kingston NV3 PCIe 4.0 NVMe M.2 (Foxpost:+1400Ft)
- Wd blue 750gb 2.5 hdd
- Samsung 980 PRO 2TB M.2 NVMe ssd eladó /Garanciás/
- Crucial T705 4TB M.2 NVME PCI-E 5.0 x4 - Új - 14.100-12.600 MBs - Eladó!
- iKing.Hu - Apple iPhone 14 Plus - Yellow - Használt, karcmentes
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RTX 4060Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! HP ZBook Studio G8 OLED WorkStation - i9 11900H 32GB DDR4 2TB SSD RTX 3070 8GB Win11
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest