Hirdetés
- Milyen RAM-ot vegyek?
- SSD kibeszélő
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Házimozi haladó szinten
- LG LCD és LED TV-k
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- A Sony megmutatja milyen monitor illik a PlayStation 5-höz
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Újra nekifeszül az asztali konzolok piacának a Valve
- RAM topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Horgász60
csendes tag
Üdv!
Igazad van, én is használom a Notepad++-t, főleg egy bonyolultabb oldal átnézéséhez, módosításához. Főleg a színkiemelések miatt könnyebb vele eligazodni. A KompoZer legújabb verziója éppen azért nem tetszik, mert a kód-nézetet nagyon eltolták. Bár igaz, alaposabban még át sem néztem, nincs-e esetleg valamilyen beállítási lehetőség valahol eldugva. A másik hibája az újabb verziónak (mint már előbb említettem), hogy valami gubanc van a CSS szerkesztőjével, már a legelső kipróbáláskor rendesen elrontotta a külső CSS fájlomat. Még szerencse, hogy az "eredeti" el volt mentve egy külön mappában. Pedig amúgy (a korábbi verzióban) szeretem használni ezt a szerkesztőt, mert szerintem áttekinthető, könnyű vele dolgozni, csak éppen oda kell figyelni, mert néha vannak érdekes jelenségek.
Például az egyik, amit tapasztaltam, hogy új stílusszabály létrehozása után hajlandó rá, hogy (látszólag) eltüntesse azt, amit utoljára beírtam. Ilyenkor az segít, ha mentem az éppen szerkesztett oldalt, bezárom, majd újra megnyitom. És akkor máris minden a helyén van.
Sok ilyen apró trükk van, amire rá kell jönni, és akkor már egész jól lehet használni a programot.
Persze valójában ezt a webszerkesztőt most már csak amolyan kényelmi kiegészítőnek használom, vele sokkal kevesebbet kell gépelni, meg azért valamivel kevesebbet hibázik a kódok beírásánál, mint mondjuk én
.
De mindenképpen javaslom a használatát olyanoknak, akik még csak most ismerkednek a weboldalak szerkesztésével, azzal a kiegészítéssel, hogy (tanulási céllal) ne elégedjenek meg a program adta lehetőségekkel, hanem mélyedjenek el a kód-nézetben is, hogy megismerjék a működést, tisztában legyenek vele, "mitől megy" a dolog.
Az a baj, hogy akik már nagyon profik (vagy azt hiszik magukról) hajlamosak elfeledkezni róla, hogy egyszer ők is voltak kezdők. -
Horgász60
csendes tag
Hali!
Egyszer mindenkinek el kell valahogyan kezdeni. Az ilyen jellegű programok (szerintem) jó segítséget adnak abban, hogy pl. a html nyelvet, de legalábbis az alapjait jobban, könnyebben meg lehessen érteni. Persze csak akkor, ha nem csak a "csicsás" szerkesztőoldalt, hanem a kód oldalt is nézegetjük.
Én nem tanultam ezt a dolgot sehol, hanem évekkel ezelőtt az NVU-val elkezdtem kísérletezgetni. Persze az is érdekelt, hogyan működik a dolog, és (sok gyakorlás után) egyre jobban kezdtem ráérezni, aztán már mind kevésbé volt "héberül" a kód. Az NVU után jött a HTMLPad, de az csak az Iexplorer 7-ig volt jó, utána "megkergült. Aztán jött az itt tárgyalt KompoZer. Szerintem egész jó, bár néha egy kicsit makacskodik, hiába nem akarom, bizony bele nyúl a kódokba. Ilyenkor aztán jön a Jegyzettömb, Wordpad és hasonlók.
A KompoZernek köszönhető, hogy megértettem a CSS működését, és elkezdtem használni. Szerintem a CSS szerkesztő része egészen jól használható, áttekinthető és könnyű vele dolgozni. Itt említeném meg, hogy az újabb (0.8b...) verzió a CSS-ben nem éppen erős, többször kitolt velem. Ráadásul a kód-oldal kifejezetten pocsék lett, azt nagyon eltolták. De a korábbi verzió jól használható.
Ha esetleg keveredik még ide olyan, aki hozzám hasonló "műkedvelő", de fejlődni szeretne, szívesen elbeszélgetnék vele apróságokról, amikkel ennek a programnak a hiányosságait ki lehet küszöbölni, illetve apró trükkökről, amelyek segítségével ezzel is sok mindent meg lehet csinálni.
Várom, hogy lesz-e valaki... Ilyen fórumot, ahol ez a téma (kimondottan ez a program) sehol sem találtam, vagy ha igen, az évekkel ezelőtt "behalt". -
Horgász60
csendes tag
Sziasztok!
Elég nehéz olyan (viszonylag) élő fórumot találni, ami ezzel a témával foglalkozik. Igaz, itt is majd' egy hónapos az utolsó hozzászólás, de reménykedem...
Nem vagyok éppen profi a webszerkesztésben, de azért némi gyakorlatom már van. A KompoZert régóta használom, még NVU korától.
Lenne néhány kérdésem, véleményem, tapasztalatom, elsősorban a programmal kapcsolatban.
Ha kapok itt visszajelzést, akkor majd írom a konkrétumokat is...
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen RAM-ot vegyek?
- EAFC 26
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Kuponkunyeráló
- Goddess of Victory:Nikke
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Samsung Gear S3 - második kör
- Budapest és környéke adok-veszek-beszélgetek
- SSD kibeszélő
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- További aktív témák...
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3159, 100% Akksi
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B450M R5 5600X 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700 XT 8GB Thermaltake VersaH17 ADATA 650W
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3516, 94% Akkumulátor
- Xiaomi 11T 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro Max 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3376, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
.

