Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • a2d2

    addikt

    válasz DoItYourself #362 üzenetére

    Én vettem egy ipega androidos gamepad-et. Nálam a gyerekek gokartoznak repülőznek meg jetskiznek rajta. Illetve feltettem magamnak a dungeon huntert de még nem volt időm kipróbálni.

    Az androidos youtube player számomra sokkal kezelhetőbb mint a KODI alatti. Inkább kilépünk Kodi-ból és azt használjuk.

    Ezen kívül használtam még IP kamera rendszernek is a dobozt, csak kevésnek bizonyult így a beépített 8Gb tárhely, meg le is terheli a rendszert. Ha megjön a külső rack az 1Tb-os vinyóhoz akkor lehet visszakapcsolom.

    A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • arty

    veterán

    válasz DoItYourself #362 üzenetére

    "Ki tudja pl. jelezni, hogy egy könyvtárban melyik fájl volt már lejátszva, vagy elkezdve?"

    Igen. Manuálisan is bejelölheted megnézettnek az adott sorozatrészt/filmet, de adott időig nézve a filmet automatikusan is "megnézett" jelölést kap.

    Nem csak a legutóbb megtekintett film "állapotát" menti, de ha 5 filmet nézel a közepéig, mindet tudja folytatni onnan, ahol hagytad (be lehet állítani, hogy auto onnan folytassa vagy rákérdezzen, hogy folytassa/kezdje elölről).

    "Lehet csinálni saját csatornákat, ahol megadott könyvtárakból véletlenszerűen ajánl valamit?"

    Azt hiszem van erre kodi add-on, de én nem használok ilyet.

    "Használható az android rendszer TV-n értelmesen valamire, vagy inkább egy openelec javasolt helyette?"

    Én csak kodizni vettem, mert olcsóbb, mint a raspberry pi és egyben kapod a pakkot.
    Az MX III elég lassu (nand a háttértár, nem emmc), böngészni pl képtelenség vele chrome-al.
    Biztos vannak jo és kevésbé jó és tévére készült appok, én annyira nem foglalkoztam vele.
    Majd a netflix app lehet érdekes, ha egyszer lesz rendes magyar tartalom (feliratos) benne.

    "Mennyire egyszerű a fájlok közötti navigáció? (a Realtek pl. nem jegyzi meg a NAS könyvtárat, 6-8 gombnyomás mire elnavigálok a média könyvtárba)"

    Nagyon! Ez a része fantasztikusan eltalált: csinálsz "gyűjteményeket", ahol megadod, hogy ő miket tartalmaz - képeket, zenéket, filmeket, sorozatokat, ehez megfelelő helyről beszerzi minden fájlról az infót (pl imdb pont, tartalom a port.hu-ról, szereplők, stb), ill. persze minden gyűjtemény mutathat bármilyen könyvtárra - megosztás, nfs share, dlna, stb stb stb stb stb. De ideteheted a youtube addontól kezdve mindenféle "tartalomforrás" "linkjét" is, noha erre szofisztikáltabb pár skin, ami akár főmenübe ikonként is kirakja ezeket.

    "Betölti a feliratot, vagy csak ha ugyanaz a neve, mint a videónak?"

    Ha azonos néven van, akkor automatikusan betölti. Ha nem azonos, akkor be kell/lehet hozzá tallózni, ami akár a feliratok.hu vagy az opensubtitles.com is lehet - gondolom nem kell ecsetelnem, mennyire jó dolog ez, gép nélkül szerzel feliratot a filmedhez :) Hogy időzítést könnyen és gyorsan tudsz állítani (hangsávhoz is!), az meg gondolom nyilvánvaló.

    Én azt ajánlom tedd fel a pécédre a Kodit és próbálgasd kicsit, szerintem gyorsan belátod majd, hogy "szükséged van" egy ilyenre :D

    (de én az MX III-at nem ajánlom, MX III-G-t igen)

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák