Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djgeg

    őstag

    válasz gygabor88 #1638 üzenetére

    Én Személy szerint nem "kódolok". Nem is szeretek. Ez van :) Gépész "mérnök", Rendszermérnök, Rendszergazda, Support vonalon mozgok.
    Személy szerint a 2. "megoldást" Választottam, már a kezdetektől. Mivel ilyen ember is vagyok. Szeretem állandóan új dolgokkal lekötni magamat.

    -Jó kereset, általában nem is olyan megfeszített munka, korlátozott előrelépés (max szakon belül de nehezebb előrelépni mint a többiben). SAP, sok pl nagyon jól keresnek. SAP általános szakértő ismerős egy nagyobb cégnél dolgozik, Netto 500 + juttatások ért. Nem feszül meg általában csak fejlesztéseknél van sok meló.
    Hátrány: Kevesebb munkalehetőség az elején, mivel mindenki szinte 4-5-10 éves tapasztalatú szakembereket keres.(meglátásom szerint)

    -Mint kolléga említette, a cégek általában "ultimate soldier"-t keresnek. Mindenes emberkéket. Ez biza így van.(Igaz sajnos sokszor túl sokat akarnak... nem nagy fizetésért, de ez minden szektorban jelen van ha nem hozzáértők adják fel a hirdetéseket)
    Fizetés maga nem rossz. Fejlődőképes. Cégváltások lehetségesek (felfelé) és viszonylag sok a lehetőség is kiterjedtebb irányú tudású "szakembernek" ( "Aki mindenhez ért az egy dolognak se a mestere" ).

    -Manager style :) Bizony itt már belép a politika, az ismeretség, ha "Kisebb" ha multi cégnél vagy. Ha a feletted álló nem bírja pofádat, akkor sose lépsz előre.
    Kereset. Tapasztalatom szerint az elején kevesebb is lehet mint a szakértő pl. Senki sem a csúcson kezdi.
    Azonban 1-2 "lépcsővel" feljebb már bőven a többi felet teljesít.
    Hátrány, hogy nehezen lehet kiépíteni a kapcsolatokat, seggnyalás azért nem árt, de ez attól függ milyen ember vagy. Ha jól kezeled a az embereket/ főnökök akkor hajrá :) Mannager- ként juthat a csúcsra valaki.
    Hogyan jutsz oda? Szerintem senki sem úgy kezd... A felső kettőből kerülnek általában ki. :U

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

Új hozzászólás Aktív témák