Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kakuk.tamas

    addikt

    válasz gyapo11 #292815 üzenetére

    Szituáció:
    Elhagytad a telefonod (ez lesz az “A” eszköz), amiben van UWB chip (ez egyébként i11 vagy újabb telókban van). Megjelölöd a fiókodban a telefont elveszettként. Valaki megtalálja és kikapcsolja vagy simán lemerül (az UWB chip még ilyenkor is megy egy jóideig).

    A telefon közelében van még Apple cucc, amiben van UWB chip (ez lesz a “B” eszköz), és van valamilyen internetkapcsolata.

    Nahmost: az A eszköz folyamatosan tolja a jelet az UWB chipen keresztül (pozícióját). A B eszköz ezt észleli, és titkosított módon tölti az adatokat az Apple szerverére.
    Erről a B eszköz tulajdonosa semmit se tud, nem jelzi a készüléke. (Néhány kilobajt adatról beszélünk.)

    Te belépsz a fmi-dbe neten és ekkor az “Utoljára itt látták” vagy az “Utoljára itt volt látható” szöveg mellett mutatja, hogy éppen hol volt nagyjából a telefonod.

    Ilyenkor igazából úgy viselkedik a telefon, mint az AirTag. Más készülékre van utalva, hogy el tudja küldeni a pozícióját.

    Nekem a biciklimbe van egy AirTag. A munkahelyemen hagytam, mert inkább buszoztam. És amint elmegy mellette egy iPhone, küldi a pozícióját a Lokátorba.


    Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

Új hozzászólás Aktív témák