Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cole86

    senior tag

    válasz akoska07 #50 üzenetére

    5930k szvsz felesleges.. Emberek, nekem érkezik 5820k , asrock Killer Fatal1ty + ddr4 4x4gb 2400mhz corsair cl15

    Esetleg majd dobok be teszteket, kíváncsi vagyok mit fog muzsikálni, 2db 970es (vagy 980as esetleg) fog érkezni a konfigba, 4k tv társaságában! ;] (csak ki fogja taposni a belüket 4.4ghz körül :U )

    :))

    [ Szerkesztve ]

    >> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

  • Cole86

    senior tag

    válasz hszilard666 #193 üzenetére

    2 karihoz már lehet kevés lenne ,meg ideje volt fejleszteni 1 kicsit.. ;] :R

    >> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

  • Cole86

    senior tag

    Üdv emberek!

    Összeraktam a konfigomat nagy nehezen, elsőre egy Asrock Fatality Killer jött ,de sajnos a biosa csak első indításkor volt hajlandó elő ugrani, mivel nem érzékelte valamiért a billt biosban sehol.. :W (legújabb biossal sem, de amúgy jó lapnak tűnt, viszonylag könnyű kezelhetőség/tuning és stabilitás.. persze ha menne..)

    Kicsit elegem lett és belenyúltam, így egy MSI Gaming 9 AC érkezett helyette...

    A korábbi lappal nem volt ennyi gond, hozzá kell tennem, ez sokkal összetettebb, rengeteg beállítási mód, finomhangolást igényel még a memória is! Nekem 16gb (4x4)Kingston Predator 2800as van cl 14-15-15-38 1,35v (ez volt messze a legjobb vétel), de ebben a lapban valamiért quad channelben csak 2666on képes üzemelni cl 14ben, max a feszből leveszek kicsit vagy felrakom 3000mhzre... :Y :Y

    Bios frissítés előtt még tudta a 2800at ,de csak 2 modullal, amúgy nem jött be a win, menet közben gány.. támogatja amúgy a lap ezt a memóriát is.

    Fsből képes hozzá igazítani, írták ,h mekkora királyság ez a lap, mert itt már lehet szabadon fsbvel hangolni mindent és mennyire ki lehet így élezni a dolgokat.. hát nekem nem jött át ez sajnos még túlzottan, szerintem max a stabilitásból vesz le.

    A végeredmény az lett ,h 4300 mhz 1,22v feszen, input voltage 1.80, 4400hoz már 1,3v kell, ott már egy 6 magos kurva sokat kajál egyenlőre 1 kari van a gépbe, de 2 kártyához is lesz benne elég kraft 4300on egy 4k kijelző mellé. Jelenleg 290 vapor-x szolgál ,de lehet 970esek jönnek helyette a fogyasztás és melegedés miatt, mivel együtt fognak szolgálni mégis csak.. (amúgy szerintem jóval jobb a 970nél a 290es, ha minőségi darab hűtésben és tuningpotenciában is, de a fogyasztás és melegedés miatt cf-ben nem ajánlott, a driver a másik dolog.. :( )

    Mások is írhatnának véleményeket ,h kinek mennyire tetszik a platform és mennyire szenvedős volt a dolog összerakni ,h minden flottul menjen, esetleg a tuningról, bár hogy néztem ezek átlag 4.2-4.6 körül mennek 1.2-1.4v fesz körül.

    H110el hűtöm, azért sokkal jobbnak hittem a forrasztott kupak miatt a mag és a kupak hő diffet, sokszor 30fok körül is láttam már... :Y :Y :Y (40 kontra 70 a mag, ha megbízható a sensor benne, gondolom az..)

    [ Szerkesztve ]

    >> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

  • Cole86

    senior tag

    válasz westlake #246 üzenetére

    Nálam 4400 1,3v fesz kell ,de ez azért erősen lap és beállítás függő is , nem csak a chipen múlik..

    Előző asrock fatality killerben gyári tuningal vitte a 1,3v feszen a 4400at úgy ,h nem finomhangoltam a lapot.. az msivel meg majd meg döglöttem ,h stabil legyen végre.. ez sokkal komplexebb, nehezebb lap.. több tudással ,de több szopással is..

    Kicsit laikusabb az ember, akkor nem ajánlom neki ezt a típust, de a tudása és az arzenál amivel fel van szerelve, az elképesztő..! A kinézetéről ne is beszéljek..

    Az árra visszatérve valóban nem éri meg sok embernek ez az x99es platform ,de ez az első ddr4es platform, lehet sokat fognak még gyorsulni újabb gameknél és programokban.

    Az ára a procinak elképesztő jó volt, én minimális ráfizetéssel cseréltem a 3770k-m, de a lapnál már +55kban voltam, a ramnál pedig kb 30k + volt a 16gb 2800as predator (ami csak 2666on képes cl13ban menni ebben a lapban, de bios frissítés után, előtte még volt benne 2800as beálíltás, mik vannak ..) ,de csak mert saját vonalon vásároltam és mert akkor még "jobb" volt a forintocskánk.. :W

    Összességében nekem nagyon bejön ,de én 4k kijelzővel fogom folytatni és 2db csúcs kari társaságában, oda már azért kell a kraft és extra erős tervező programokhoz.. :K

    >> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

Új hozzászólás Aktív témák