Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Razermazer #15512 üzenetére

    thx! :R

    éppen az utolsó teszt megy 3.8-on. majd utána bemászok a biosba....
    de szerintem nálad bővebb a menü, így nem biztos, hogy lesznek olyank, amikről írtál.

    de amiket írtál, (bemásoltál?), sajnos nem igazán vágom...

    gtl-ből nálam csak egy van. fejből nem tudom, milyen gtl, de van auto, 0.61-63-65 érték. azt sem tudiom, mire jó, csak azt, hgoy egy %-os származtatott érték.
    vagy 10 helyen megkérdeztem már, de egy épkézláb válasz nem jött még rá. úgyhogy végigpróbálgattam, és a 0.63x tűnik a legjobbnak....

    még 1x kössz, majd nekiesek még a mostani tesztek után újra.

    csak már az is eredmény, hogy a 3.6 ghz stabil pont után van egy 3.8-as is, amihez vissza tudok térni....

    (csendben megsúgom, hogy a prime nem teszt. csak önbecsapó, alibi bohóckodás. de még 5 kör ibt sem. de ezzel sokan vitakoznak, őket megyőzni sem nem tudom, sem nem akarom...) - új beállításnál előtesztelni 15 kör ibt-vel szoktam. gyorsan lefut, és nagy valószínűséggel hibát dom, ha nagy a gubanc.
    de pont délután jártam úgy, hgoy a 15 kör jó ibt után a linx sorban dobálta el ajónak hitt beállításokon az első 10 körön belül....
    a linx az igazi. csak abban meg az a baj, hgoy huncut módon tud félgőzzel is elindulni, úgy meg nem fog kiderülni az instabilitás. tehát először ibt-vel meg kell nézni, hogy mennyire melegíti fel a procit, majd jöhet a linx, és annyiszor újraindítani, amíg "nem kapja el teljesen". a prime alacsonyabb hőfokán is látszik, hgoy nem teljesen kínozza a procit...

    erre a kedvenc saját gyártású mondásom: sokan futtatnak fél óra prime-ot, a screen-re recskáznak egyet, majd a dirt2 már a lakókocsiban kifagy....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Razermazer #15512 üzenetére

    megnéztem a bios-t.

    az említett 3 pont

    cpu gtl reference (más hasonló nincs!)
    auto, 0.61x 0.63x 0.65x - ezek közül lehet választani, nekem most 0.63x-on áll....

    ezt írtad:

    Ezeket ketten párba kell állítani, külön külön nem, mert fagyás következik be.

    CPU SKEW - NB SKEW
    normal - delay 100
    delay 100 - normal
    delay 100 - delay 100
    delay 100 - delay 200
    delay 200 - delay 100
    delay 200 - delay 200
    and so on...
    Then add larger gaps (this is good)
    CPU SKEW - NB SKEW
    normal - delay 200
    delay 200 - normal
    delay 100 - delay 300

    na most ebből keveset értettem. only hungary, plese!

    az utosló sot meg végképp nem, mert:
    delay 100 - delay 300
    ez nagyon nincs párban.

    tehát mindkettőnek mindig ugyanazt az értéket adjam? először normal, majd 100 és így tovább? nálam 100-1400ps-ig vannak az értékek.

    a cpu margin enc. erről megint elletétes dolgokat olvastam. optimized vagy performace?

    előre is köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák