-
PROHARDVER!
Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Kernel
nagyúr
válasz
draco31 #52740 üzenetére
Kaptam tanácsot, hogy multiméterrel váltakozó áramra állítva egyik mérőt a laptop aljához (ott csíp) másikat a földeléshez érintsem. Azt csináltam, hogy csak a földeléshez érintettem, a 3-as hosszabbítónál 8v-ot mértem, a konnektornál a 3-as elosztóban viszont már 14v-ot.
Nem tudom értelmezni a "csak" szót (hogy mit, mihez képest mértél), miután a multiméternek két vezetéke van.
Az én fogalmaim szerint a földelés egyébként azt jelenti, hogy le van verve a földbe egy vasrúd, tehát vagy ahhoz képest mérünk, esetleg a víz / gáz / radiátorokhoz képest is, az ellenőrzés kedvéért.
A konnektorokban lévő szélső érintkezők pedig a védőföld, ami a hazai szabványos rendszerben a villanyóránál vagy előszobai biztosítéktáblánál a nullával közösítésre kerül.
Ezeket azért célszerű tisztázni, mert van ilyen, hogy olvasok egy témát és egyszerűen nem értem, hogy miről beszélnek, konkrétan mihez képest méricskélgetnek, olyan laikus fogalmakat használnak, amit épp egy szakember nehezen bír kibogozni.
(#52749) pjen
Lehet a tápok felépítését kéne tanulmányozni.
A világ legegyszerűbb dolga, már ami ezt a részét illeti: a védőföld mindig galvanikusan kötődik a fémvázhoz, illetve laptop és hasonlóknál a kimeneti DC-vezeték negatív pontjához is. (Utóbbi egyébként nem feltétel, hogy pont a negatívhoz, de valamelyikhez, a negatív szokott lenni.)
-
pjen
félisten
válasz
draco31 #52740 üzenetére
Azért arra is gondolni kéne,hogy hibás a lapos tápja.Normál esetben 20v körül megy a lapos annak nem szabadna csípni.A földelést első körben a multival mérjél a fázis és a föld között 230V körül kell lenni.Következő:a nulla és föld között szakadásra állítva nullát kell mutatni.Ha egy 100W os próba lámpa egyik lábát a fázisra másikat a föld érintkezőre teszed és normál fénnyel világít a földeléssel nagy baj nem lehet,amit még szoktak próba lámpa égője helyére egy 16A kismegszakítót kötnek.De ha megnyugtat legjobb egy vill szerelő.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Csere-Beszámítás! Prémium vizhűtéses számítógép! I9 11900K / RTX 3090 / 64GB DDR4 / 1TB SSD
- CarPlay / Android Auto adapter meglévő Android alapú fejegységhez
- Tablet felvásárlás! Samsung Galaxy Tab S10+, Samsung Galaxy Tab S10 Ultra, Samsung Galaxy Tab S10 FE
- ÚJ Lenovo Yoga Slim 7 - 14.5" 3K OLED Érintő 90Hz - Snapdragon X Elite - 32GB - 1TB - 2,5+év gari
- Lenovo ThinkPad dokkolók: USB-C 40A9/ 40AY/ 40AS/ Thunderbolt 3 40AC/ Hybrid USB-C DisplayLink 40AF
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest