Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
Piftuka
veterán
Nem ez volt a hozzászólásom lényege. A jelenség hátterét írtam le. Hogy mi az a "blooming", és miért látható (és miért különböző mértékben) az egyes gyártók ismert készülékein.
Hogy általánosságban "dolgoznak-e" rajta...? Persze. Nyilván. Az elmúlt 10 évben rendkívül sokat fejlődtek minden szempontból. Biztosat viszont csak a Hisense tudna mondani.
Nekünk marad a személyes megtapasztalás, és hogy levonjuk a következtetéseket az olyan esetekből, mint az említett "U8QF frissítés-fiaskó".
(Az ominózus frissítéssel egyébként az "U8QF" fényerejét szándékoztak tovább növelni, ami sikerült is nekik, csak éppen - nem meglepő módon - azzal plusz néhány száz nit-tel már nem birkózott meg a diffúzor réteg, és az elektronika, ezért végeredményben tönkretette a fekete szintet.)
A zónák számában, az alapvető elképzelésben a FALD megvalósítás kapcsán ők jó irányba tartanak, mert a minél több zóna kell legyen a megoldás, ha LCD készülékről van szó.
A hardveres és szoftveres oldalon viszont van még hová fejlődniük, az tény.
Az ideális LCD tévé az kábé egy Hisense prémium készülék, az arra jellemző fényerővel, SONY vezérlő szoftverrel, Panasonic központi egységgel, TCL OD-Zero Mini LED háttérvilágítással, min. 5000-6000 zónával, Samsung 12 bit-es panellal, vagy TCL "Vidrian" aktív mátrix kijelzővel.
"Aquila non captat muscas."
-
sellerBP
tag
Igen olvastam róla tesztet egy másik oldalon. HBO GO nincs ami nekem lényeges lenne, van Netflix viszont + PS4 Fat-em van, és tervbe van PS5-t is ahhoz meg nem igazán ajánlják a ezt a TV-t. De köszi. Azért remélem kidobnak valami új szériát, amin már lesz HDMI 2.1 és van HBO GO, jó lesz PS5-höz is majd. Hosszútávra tervezek a TV-vel.
-
gulupeti
senior tag
Ahogy hallottam, elég sokan értetlenül állnak a Samsung ezen döntése előtt. Haver nemrég vett QE55QN90-t, az elsőt helyből visszaküldte, annyire pocsék volt, a fekete gyakorlatilag szürke volt rajta, jelenleg a másodikkal futja a köröket a Telekomnál és a Samsungnál. Zéró betekintési szög, ráadásul kicsit is oldalról nézve borzalmas zöldes fátyol is van a kijelzőn, valamint csapnivalóan rossz kontraszt jellemzi...
Kicsit utánajárt a dolgoknak, aztán kiderült, hogy mennyire jó fej a Samsung - mondjuk már 10-11 éve is ezt csinálta, amikor az LE40C650-et vettem, már ott is megvolt a panellottó - az amerikai és a nyugati-európai piacra jelen, fentebb említett tv esetében VA panellel szerelt modelleket küld, míg a kelet-európai piacra BOE gyártmányú ADS panellel szereltet, ami kb. IPS, amennyiben jól tudom. Mire fel ez a hátrányos megkülönböztetés, miért kapunk kevesebbet a pénzünkért, mint egy nyugati vásárló?
Érdekes világot élünk, hogy ezt így szabad, ez így teljesen rendben van. -
Rebelf
aktív tag
U7 természetesebb színei van, pl bőrtónusnál látszott nagyon (a7500 itt hozzá képest sápadt,fakó volt kb)meg mintha a HDR is részletesebb,valósághűbb lenne. Gondolom ez utóbbi a nagyobb cmd nek köszönhető , mintha olvastam volna, minél fényesebb egy kijelző annál jobban érvényesül a HDR .
[ Szerkesztve ]
-
veterán
Hát ez elég fura
A kínaiaknál ez elterjedt szokás ezek szerint, hogy azonos néven tök más készüléket hoznak forgalomba a különböző földrészeken (lásd pl. Xiaomi)
Ha az U8GQ nem egyezik az U8G készülékkel, akkor nálunk mi felel meg a (külföldi) U8G és U6G televízióknak?
Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.
-
veterán
Ne haragudj, de a két TV neve tökre ugyanaz
Az U8G sorozabeli TV-k teljes neve Hisense ULED Premium 55-Inch Class U8G Quantum Series.
A lényeget kiemeltem. Mindenki teljes joggal gondolhatja, hogy egy U8GQ néven forgalmazott TV az ugyanez, sőt biztos, hogy ez nem véletlen, a Hisense pont erre játszik rá
Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest