- 80% vs. 100% – Tönkreteszed az aksit, ha mindig feltöltöd? – Tech Percek #6
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- Milyen egeret válasszak?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Vezetékes FEJhallgatók
- Ryzen 7 9800X3D processzor: játékosokra hangolva
- Reagált a leégő Ryzenre az ASRock
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
Új hozzászólás Aktív témák
-
dKes
tag
válasz
Bull Boss #7045 üzenetére
Szia!
Az általad linkelt képen a HD Sentinel program még "becsült érték"-et mutat - azaz még nem tudta belőni, hogy egy smart érték (9: Power-On Time Count - Bekapcsolva töltött idő) változás mennyi idő alatt megy végbe. Legalább 20 percet menjen egyhuzamban a progi és utána korrekt értéket mutat - valószínüleg ez már meg is történt, nézd meg újra!
Maxtor-nál (igaz másnál sem) nem szórakoznék ennyit - az a hdd időzitett bomba és már nagyon hangosan ketyeg ...
-
liksoft
nagyúr
válasz
Bull Boss #7047 üzenetére
A Sentinel által jelzett szektorok tartalék területre lettek átirányítva. Vagyis ha egy program a felületet olvassa, akkor ezeknél a hibás szektoroknál nem az eredetit, hanem a helyettesítettet olvassa a drive. Így nem tűnik hibásnak. A használhatóság szempontjából nem is az, hiszen a használatban lévő felület hibátlan. A drive állapota viszont már nem tökéletes, hiszen a gyári állapothoz képest romlott. Ezért határozza meg a gyár, hogy hány szektorhiba után válik garanciálissá az eszköz. Esetleg a felhasználó még ezt nem is érzi (sajnos inkább az ellenkezője szokott bekövetkezni).
Vagyis a Sentinel hamarabb szól, hogy valami nem tökéletes, mielőtt még adatvesztés történne. (A drive "hirtelen halála" ellen sajnos ez a program sem véd. Viszont ez a ritkább meghibásodás.)
-
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Tudományos Pandémia Klub
- Diablo IV
- 80% vs. 100% – Tönkreteszed az aksit, ha mindig feltöltöd? – Tech Percek #6
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Milyen NAS-t vegyek?
- MediaTek lapka köré épülne a Galaxy S25 FE?
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- iPhone topik
- További aktív témák...
- LG 55G4 - 55" OLED evo - 4K 144Hz & 0.1ms - MLA Plus - 3000 Nits - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium
- Realme 7i 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 4070Ti Super GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Dell Latitude 5410 - i5-10GEN I 16GB I 256SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W11 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest