Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Glaz-dozfhut #41180 üzenetére

    Igen, erre utal a Rate szó a végén, hogy ez nem abszolút, hanem relatív érték. A Read Error-ra ez szépen passzol is, hisz fel-le mászkál. A Seek-nél ez már kevéssé egyértelmű, de végül is ez is egy Rate, így nyugodtan lehet, hogy ez sem jelez konkrétan hibát.

    Nem is szörnyűlköztem én elsőre ezeken a nyers értékéken, csak azért kezdtem nézegetni őket, mert az első ~50Gb írása és olvasása számottevően lassabb, mint az ezt követő területé (egész addig, míg ismert okból természetes módon az is lecsökken erre a szintre, majd még tovább, ahogy haladunk a korongon). Néztem egy darabig és azon a területen fel-le mászkál a sebesség, amiből kijön ez az átlag. Ezért gondoltam, hogy áthelyezett szektorokról lehet szó.

    Persze az is lehet, hogy minden ilyen HDD ugyan ilyen görbét rajzol. Bár az azért lenne fura, mert általában az OS-t, és/vagy a gyakran módosított file-okat szokták az LBA terület legelejére pakolni (automatikus alapértelmezésképp, vagy tudatosan manuális particionáláskor, esetleg defrag progik automatikusan), ha van valamiféle rendszerezés (nyilvan nem kellett hogy OS/swapterület vagy gyakran módosított file legyen rajta, avagy hogy valaha is defragol-ták, főleg ilyen idézőjelben "intelligens" módon), abban a hiszemben, hogy az a leggyorsabb terület. :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák