Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Roxeus

    tag

    Hallott már valaki előben Harman / Kardon AVR-142-est? A belépő kategóriás AV erősítők között milyen hangminőségre és szolgáltatásokra lehet számítani?

    Itt ugye a márkanév nívós, de sejtésem szerint valamit "kispórolhattak belőle", mert még a belépőkategóriában is olcsóbb egyes Yamaháknál. Leírás szerint csak 5*40W-os, de gondolom nem ez redukálta le ennyire az árcéduláját... :))

  • Roxeus

    tag

    válasz BBéci #16249 üzenetére

    Való igaz hogy nem olvastam vissza eleget, csak kb. 200hsz-t, de itt biztosan nem volt szó konkrétan erről az AVR 142-esről. Esetleg ha valaki használ/használt ilyet, akkor a tapasztalatára most szükségem lenne.

    Egy régi, de mai napig hibátlan Yamaha RX-V395RDS-t váltana, az optikai bemenet, és a Dolby Digital hiánya miatt már régóta halogatom a cserét, de úgy érzem eljött az ideje. Egy Wharfedale szett van hozzá (Valdus 200 + WH-2 Center + WH-2 Surround + WH-208 Sub)

    Illetve kaptam egy nagyon kedvező ajánlatot egy ismerősöm Yamaha RX-V359-esére. Igazából elég hasonló a kettő (kb. 3 éves modell lehet). A HDMI-n kívül minden számomra szükséges funkció/csatlakozó megvan rajta. Valakinek van tapasztalata esetleg ezzel a modellel kapcsolatban? Ha minden igaz, akkor a TV-m képes a HDMI-ről optikai kimenetre átvinni a hangot (biztos nem TrueHD-t, csak a Dolby Digital-t) így számomra ez is egy megoldás lenne...

  • Roxeus

    tag

    válasz #09634560 #16315 üzenetére

    Hát ez nem túl jó hír, hogy csak stereoban... :( Jelenleg ott tartok, hogy a notebook HDMI kimenetére kötöm a TV-t, akkor csak a belső hangszóróból szól a hang (mivel a régi av erősítőn nincs optikai bemenet). Így jelenleg az analóg D-SUB kábel, és a 3,5mm stereo jack az ideiglenes megoldás.

    Már jó ideje tervezgetem egy hd médialejátszó, vagy egy komolyabb HTPC építését/beszerzését, de szerintem ezeken kell hogy legyen a HDMI mellett optikai hangkimenetnek.

    Az általad említett Denon is tudja a HDMI-ről a hangot levenni?

  • Roxeus

    tag

    válasz #09634560 #16320 üzenetére

    Köszönöm, mérlegelek. :R :R

    Még arra a kérdésemre nem kaptam választ, hogy van ez a remek ajánlatom egy ismerősömtől egy régebbi Yamaha RX-V359-esre. Kb. 8-10k-t kellene ráfizetnem a jelenlegi RX-V395-ösre (még régebbi, de a mai napig hibátlan, csak az optikai bemenet, és a Dolby Digital manapság már-már nélkülözhetetlen)
    Egy Wharfedale szett van hozzá (Valdus 200 + WH-2 Center + WH-2 Surround + WH-208 Sub)

    A számozás szerint alatta van, de a 359-es kb. 3 éves belépőszintű modell lehet. Kérdésem lenne, hogy belemenjek-e egy ilyen átmeneti megoldásba, vagy érdemesebb lenne ehhez a szetthez egy komolyabb, HDMI-s erősítő? Illetve a "hangminőséget" és a szolgáltatásokat tekintve mennyi előrelépésre lehet számítani? (remélem azért nem lesz downgrade ;] )

Aktív témák

Hirdetés