Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • karib

    addikt

    Sok használt monitort hoznak be külföldről, irodai selejtezésekből. Nem feltétlen van velük gond, pl. most már nagyon is elképzelhető, hogy egyszerűen átálltak TFT-re és kiszórták a régi CRT-ket, vagy gépparkot cseréltek monitorostul. Érdemes utánaolvasni a felkínált típusoknak és körültekintően vásárolni, általában garanciát is szoktak adni, sőt válogatni is lehet, mert nem gyári lezárt dobozokat kell bontogatni. A CRT-k már újonnan sem túl drágák, pláne használtan, lehet válogatni.

    Az előző monitorom egy Panasonic P70 volt (17'' 95 kHz), amit anno használtan vettem, meglepően jó áron. Gyönyörű állapotban volt, kb. 1,5 éves, hoztunk is belőle vagy egy tucattal. Idővel majdnem mindegyikben eldurrant valami alkatrész, szériahibának tűnt, valszeg ezért cserélték le (bosszantó lehet, ha egy cégnél többszáz monitornál folyamatosan durrognak el...). Viszont még megjavítva is jó vétel volt és így ma is mennek. Én azóta már továbbléptem egy TFT-re :)

    Department of Redundancy Department

  • karib

    addikt

    válasz kymco #10 üzenetére

    Ne búsulj... Most már kezdenek szállingózin a használt TFT-k is. Vagy 30-50e körül überbrutál 19-21'' monitorok...

    Department of Redundancy Department

  • karib

    addikt

    Nincs univerzális recept, körültekintően kell vásárolni. Külföldről jöhet legkondicionált, tiszta irodából, egyedileg csomagolva, itthon jöhet erős dohányos embertől, aki jó esetben a külsejét kicsinosította (ne tudjátok meg, hogy néz ki egy ilyen eszköz belülről). Tehát fel kell mérni a kínálatot, utánaolvasni az érdekes típusoknak, majd alapos szemle után választani.

    Department of Redundancy Department

Aktív témák