Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pocee

    senior tag

    válasz rwin5 #4825 üzenetére

    http://www.szafarisport.hu/ én innen vettem a boxhoz mindent,csávó korrekt szimpatikus volt mindig.

    Mr.Brightside

  • PazsitZ

    addikt

    válasz rwin5 #4883 üzenetére

    Földharchoz egyesek szoktak hordani, bár nem sokan, de ők mindig viselik. Gondolom állóharchoz is vannak akik preferálják, jobb félni mint megijedni elven.
    Földharcban néha, nem állítom előfordul "baleset", de velem még annyira komoly sosem volt, h fontolgattam volna a megvásárlását.

    - http://pazsitz.hu -

  • stereodead

    csendes tag

    válasz rwin5 #4885 üzenetére

    Furcsa amit mondasz. Anno jártam krav magára, ott nyilván kötelező volt. Aztán belepróbáltam a thai bokszba és a kick boxba is, ott is kötelező volt állóharcnál, arra az esetre ha egy egyenes rúgás túl alacsonyra vagy egy belsőcombos túl magasra menne. Igazából utálom a szuszpenzort mert kényelmetlen és nagyon zavar meg nekem folyton elmozdult, de amit még jobban utálok az az amikor az edzésből fél óra azzal megy el hogy fekszek a földön magzatpózban és üvöltök. :DDD

    fgsfds!

  • anorche1

    őstag

    válasz rwin5 #4896 üzenetére

    Fejvédőt nem szoktam, nálunk nem is szokott senkin lenni.

    Köszi, megnyugtattál :)

    Ez a lefejeltem a betont érzés csak 1x volt. 1 hónapja járhattam már edzésre, addig csak olyan emberekkel voltam párban, akik finoman ütöttek meg, a küzdelem is inkább játékos volt, próbálgatva a kombinációkat, védéseket, elhajlásokat. De akkor össze lettam rakva egy sráccal (inkább apukával). Mondtam neki, hogy finoman, még kezdő vagyok, erre mondta, hogy nyugi, ő is. Na, ennek ellenére hatalmasakat kaptam, gyakorlatilag kettősfedezékben próbáltam kibírni a 3 percet, néha próbálkoztam egy-egy ütéssel. Én jobb kezes vagyok, ő meg balkezes, és a jobb felütéseim lassúak, kezem nagyon későn kerül vissza (ezt akkor még nem tudtam), és ilyenkor kaptam tőle egy rohadt erős balhorgot, ami gyönyörűen betalált. Ezt eljátszottuk még 1x. Itt szerintem KO szélén álltam, ha még egyet bekaptam volna, tuti kifekszem.
    Edzés után öltözőben megkérdeztem, hogy mióta csinálja, azt mondta hogy 1 éve :W
    És azóta is csak ezzel a taggal van bajom. Hiába mondom neki, hogy finoman, mindig csak az a válasza, hogy már fáradt, már csak lengeti a kezét.
    És egyre gyakrabban kerülök vele össze. És az erős ütései, és az ezek okozta félelem miatt nem tudok boxolni, nem tudom gyakorolni a hajlásokat, a duckingot, mert ha hibázok, akkor nagy büntetést kapok. Ledermedek, az egész menetet kettősfedezékkel próbálom kihúzni. Mondja, hogy üssem erősen, de akkor meg félek, hogy mégnagyobbakat kapok. Pedig tényleg megoldás lenne, mert valaki ütni fog, ha nem én, akkor ő.
    Edzőnek nem akarok szólni, már erre is nehezen vettem rá magam, hogy ide "kiöntsem a lelkem".

    Meg ahogy telik az idő egyre jobban megy, már legalább az ütési nagy részébe belenyúlok, nem kapom be tisztán. Már csak valahogy átkellene törnöm a "falat", hogy én is keményen üssem meg, ne vigyázzak rá, csak a taekwondo -nál nem ezt szoktam meg.

    12 -es kesztyűket használunk.

    Szerk.:Egyébként mi az oka annak, hogy ez a topic ennyire kihalt lett?

    [ Szerkesztve ]

    "It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

  • Tanisz

    senior tag

    válasz rwin5 #4902 üzenetére

    Látom megértetted a mondandóm lényegét,gratulálok :)

    Viszont akkor Nálatok sem volt ilyen szabály, hát van ilyen amikor csak semi contact van, más esetben tudnod kellene, hogy milyen az amikor megütik úgy az embert, hogy elmegy a kedve agresszív viselkedéstől vagy kontroll nélkül bunyózástól :)

    Kontrollt tanulni kell, akinek nem megy rá kell vezetni, nincs tisztában a saját erejével azért üt ( vagy rúg) akkorát (jobb esetben, rosszabb esetben egy büdös barom és szándékosan csinálja) .

    Anorche1 esetében pedig elképzelhető,hogy hiába szól a másiknak hogy ésszel, mégsem figyel oda. Ok szólhat az edzőnek, de csak a bunyó után, és ha nem éli túl a bunyót, mert ez a barom úgy megüti (olyan részen szándékosan, vagy szándéktalanul/lecsúszik egy parasztlengője, pl halánték, torkon ..stb.), hogy ottmarad a küzdőtéren?
    Akkor mi van? :) Akkor már hiába szól bárkinek, ha nem tud.

    Kezdőként még megteheti hogy elmegy máshová, ha az edző nem tesz semmit.

    Pl jársz egy klubba már 5-10 éve, jön egy új tag, aki mondjuk nem kezdő, összekerülsz vele, elkezd kontrol nélkül bunyózni, szólsz neki, hogy nyugodtság van/kontrollal, csak nem érti meg, aztán megint szólsz, megint csak nem érti meg. Hát ne haragudj, de én reprezentálnám neki, hogy milyen az amikor megütik a másikat.

    Nem kakaskodni kell, higgadt fejjel küzdeni, akinek fejébe száll a vér/elvakul a gőztől az veszített.

    A pusztakezű dolog az úgy jön, hogy ha nem versenykaretézol, akkor pusztakézzel tanulod meg a technikákat :) A seiken védő amúgy is csak a seikened védi csak, a másikat nem.
    Amúgy én Wado-Ryu-zom. Nem tudom hogy a stílust mennyire ismered.
    Ha nem tanulod meg a kontrollt, akkor nagyon csúnya vége lehet egy-egy kumite-nek.

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz rwin5 #4904 üzenetére

    Annyira nem kezdő, mivel 3 évet taekwondo -zot.

    Nem box, de küzdöttek gondolom ott is, annyira nem nem elvetendő az ő esetében sem ez.

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • válasz rwin5 #4916 üzenetére

    A Pac elleni meccs nem miatta hanem Pacquiao miatt volt vicc. Bírtam azt a sároc de azzal a meccsel leszerepelt. utána sérülésre hivatkozott, na az volt mindennek a legalja.......
    Mayweather egyetlen ellenfele fénykorában lett volna Pac, kb a Hatton, Margarito, Cotto meccsek idején. Mikor összejött a meccs már csak árnyéka volt önmagának.

    Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

  • válasz rwin5 #4926 üzenetére

    ...igazából nem csak neked hanem mindenkinek szántam.....

    Nagyon kezd tele lenni a tököm azzal amit a média sugall a bunyóval kapcsolatban!

    Nagy a lóvé? Persze! Amerikában a komolyabb bajnokok nem szoktak babszemekért boxolni itt pedig két sportág ikonikus alakja csap össze. Nagy a show? Hát hogy a pikulába ne lenne az! Ez amerika a show hazája, biztos vagyok benne, hogy óriási hepaj lesz
    ..... de reményeim szerint csak a meccs előtt és után....

    Az amit az általam olvasott cikkek sugallnak, hogy ez egy pantomim lesz, kitalált koreográfiával stb. az egy nagy szarkavarás nem más!
    Hogy McGregornak nincs vesztenivalója csak Mayweathernek? BAROMSÁG!
    McGregor nem csecsemő és nem gyogyós. Pontosan tudja mit vállalt, pontosan tudja mi a különbség a ring és a nyolcszögű aréna között stb.a renoméja múlik rajta, szerintem sokkal jobban mint egy MMA-meccsen. Ez egy egyszeri és sporttörténeti bunyó lesz a két szakág, legnagyobb nevei között, ha kikap, örökre beleég az almanachokba a dolog. Érzem és remélem, hogy halálosan komolyan veszi és harcolni fog mint egy állat!
    Mayweather? Ő is mondhatná, hogy mit veszíthetek? egy nyugdíjas nagypapa vagyok, nekem minden menet dicsőség lesz. De nyugodjatok meg, sosem fog ilyent mondani. meg akarja szerezni az 50. győzelmét és le akar nézni a jelenlegi király Rocky Marcianora!

    Mindkét alak rajongói BUNYÓT akarnak! Sem a box, sem az MMA rajongói nem a társastáncot szeretik, hanem az izzadságot, nagy pofonokat, vért és KO-t. Nekik nem lehet egy ledumált meccset eladni, ők nem a pankrációra nyomulnak!

    Mindenképp megnézem a meccset -noha nálam nagyon elbillenn a mérleg nyelve egy irányba- remélem egy kemény harcot fogok látni amit senki nem vesz félválról.

    ja és ne azt dumálja mindenki, hogy mit veszíthet/nem veszíthet valamelyikük hanem azt kéne kihangsúlyozni, hogy aki itt NYER az sportörténelmet ír és legenda lesz!

    [ Szerkesztve ]

    Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

  • RoyBatty

    aktív tag

    válasz rwin5 #4935 üzenetére

    Madárnak abban igaza volt, hogy bokszolói szemmel ez egy gyenge edzőmeccs volt, Floyd meg sem izzadt rendesen. Ettől függetlenül tisztelet McGregornak, hogy egy számára idegen sportágban kiállt és ennyit bírt egy világklasszis ellen, de egy "véletlen" kiütésen kívül itt más esélye nem volt.

  • attiati

    veterán

    válasz rwin5 #4935 üzenetére

    pár meglátás:

    a) 7 kg különbség volt a két versenyző között.
    b) 3. menet végén a kamerába vigyorgott May, és látszott rajta, hogy kínjában teszi. Bajban volt azokban a menetekben.
    c) Mcgregor sportjában soha nincsenek ilyen hosszú meccsek. Teljesen másfajta állóképességet igényel. Szerintem itt hibázta el Mcgregor, hogy az elején nem rohanta le jobban. Pontozással esélye sem volt. De May-t kiütni elég nehéz :)
    d) MW-en alkatra is látszik, hogy már nincs csúcsformában. Persze szeretnék így kinézni 40 évesen :D

    Az egészben a legfájóbb, hogy nem a sport, nem a kihívás, hanem a PÉNZ volt a legfontosabb. Ezt két dologból gondolom.
    1. May a meccs után azonnal rávágta, hogy ez volt az utolsó meccse. Persze mondta már ezt, de érezte ő is, hogy ez már nem neki való.
    2. Conor meg nem zárkózott el további boxmeccsek elől annak ellenére, hogy kikapott. Egy veretlen ember !
    Nem neki való ez a sportág. Mintha Shaquille O'neal elfogadná a büntetődobó verseny kihívást :)
    Mi a fenének kellene neki még több vereség? Csak a pénz.

    Ebből nem néznék meg egy visszavágót. Ellenben a Klitschko Joshua visszavágó jó lett volna.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák