Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz Atticus85 #5548 üzenetére

    Amiket tegnap kérdeztél, azokra válaszoltam még tegnap éjjel, bár reményeim szerint olvastad :) Most így hirtelen csak egy kérdést látok, amire nem reagáltam, az pedig az erősítővel kapcsolatost, de - ahogy tegnap az egyik válaszomban írtam is - erősítőkben nem igazán tudok segíteni.

    Azt írod, hogy 13 éve gitározol, gondolom akusztikus gitáron, nylonoson, vagy fémhúroson, vagy akár mindkettőn. Gondolom tapasztaltad, meg tudsz arról, hogy az akusztikus gitárok hangját is befolyásolja a felhasznált faanyag, sőt... a fedlap fája kifejezetten nagyon, de azért hallatszik a hát/oldal anyaghasználata is. Fedlapnak leggyakrabban cédrust, vagy fenyőt alkalmaznak (pontosabban kanadai vöröscédrus és sitka-lucfenyő a két leggyakoribb fedlap-anyag), és igen erősen más az egyikkel a gitár hangkaraktere, mint a másikkal. De olyat mégsem lehet mondani, hogy az egyik jobb lenne, a másik rosszabb. Abszolút ízlés kérdése - ezt tartsd szem előtt elektromosnál is. :K (Persze vannak kerülendő anyagok, de ez akusztikusban jobban kijön, mint elektromosban.)

    Huhh, ez egy igen messzire vezető témakör, inkább adok egy linket: [link]
    Úgy látom itt fogólap, meg nyak, meg minden szóba kerül, ami csak kell, ennél bővebben én sem tudnék válaszolni :)

Új hozzászólás Aktív témák