- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Meghozta az első, memórapánikból eredő áremelését az NVIDIA
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Házimozi belépő szinten
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Milyen széket vegyek?
- Azonnali alaplapos kérdések órája
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sipi
addikt
Válaszd külön a wifi-t és a zsinórosat. Első körben ne szarozz a wifi-vel, sokkal bonyolultabb. A drótos csak annyi, hogy a confd net-be beírod: config_eth0=( ''dhcp'' ). Semmi egyebet! Minden mást kommentelj ki (a wifi maradhat). Ne indíts el semmilyen wlan-kártyát, egyszerűen indítsd el a normál módon a drótos netet.
dhcp kliensből a dhcpcd-t ajánlom, a leírások szerint ez tudja a legtöbbet. Ne tegyél fel mást, és a net-ben ne állítsd be más dhcp kliensre!
Ha ''kézzel'' kapsz IP-t (gondolom, ez alatt azt érted, hogy beírod, dhcpcd eth0), akkor a net beállításaival lehet gond. Rossz dhcp-opciók vannak benne, stb. Vagy el sem indítod az initszkriptet.
(Esetleg rossz interfészre indítasz.)
Természetes, hogy drótcsere esetén még fut a dhcpcd kliens, ezért törölni kell a PID-et. Emiatt használja a baselayout a netplugot, hogy a link megszűnésekor tárolja, mi és hogyan indult el, stoppol, majd ha megint van link, újra kér IP-t.
Ja, azt nézd még meg, hogy fent vannak-e ezek a csomagok: ifplugd, netplug, valamint dhcp, dpcpcd, pump, udhcp. A két csoportból egyszerre csak egy legyen fent, mivel ugyanazt csinálják. Javaslom a netplugot (ifplugd remove), illetve a dhcpcd-t (a többi remove).
Sipi
[Szerkesztve]
Új hozzászólás Aktív témák
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem.
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok GARANCIÁVAL!
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
(Esetleg rossz interfészre indítasz.)
