Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pikari
    veterán

    Ja, de ez 16 magos/32 szálú, ez már nem teljesen úgy viselkedik, mint egy oem proci, hanem gépészkedni kell vele. Ez számolja az egész AI-t, mivel gpu nincs.

    Egyébként nem a memória órajele okozta a problémát, úgy is fagyi volt idővel. Találtam a biosban egy misztikus "precision boost override" nevű flaget, amit kikapcsoltam, de az se oldotta meg. Mint ahogy a feszültség állítgatása, hőmérsékleti limitek csökkentése se.

    Viszont találtam egy megoldást, ami megoldja a fagyást, ha kinyírom az AVX-et, akkor megszűnik a probléma. Csak úgy meg majdnem kétszer lassabb. Holnap próbálkozok tovább: pl mi van akkor, ha engedélyezem az AVX-et, de csak 12 magot adok neki, és a többi.

    8 maggal sem borul, 12-vel még igen. Valamiféle power delivery probléma lehet. Végigmentem az összes VRM beállításon, de nem oldották meg.

    Megjegyzem, 8 maggal kb 15%-al lassabb, mint 16 magon. Feltételezem, a memóriasávszélesség a limitáló tényező.

  • Pikari
    veterán

    Ilyet még életemben nem kellett állítgatnom pedig már lassan 3 éve generálok képeket és tesztelek több 100 modellt :D
    Nekem is AMD procis gépem van de az életben nem állítottam még semmit rajta. Egyszerűen csak megy.

    Ja, de ez 16 magos/32 szálú, ez már nem teljesen úgy viselkedik, mint egy oem proci, hanem gépészkedni kell vele. Ez számolja az egész AI-t, mivel gpu nincs.

    Egyébként nem a memória órajele okozta a problémát, úgy is fagyi volt idővel. Találtam a biosban egy misztikus "precision boost override" nevű flaget, amit kikapcsoltam, de az se oldotta meg. Mint ahogy a feszültség állítgatása, hőmérsékleti limitek csökkentése se.

    Viszont találtam egy megoldást, ami megoldja a fagyást, ha kinyírom az AVX-et, akkor megszűnik a probléma. Csak úgy meg majdnem kétszer lassabb. Holnap próbálkozok tovább: pl mi van akkor, ha engedélyezem az AVX-et, de csak 12 magot adok neki, és a többi.

  • Mp3Pintyo
    senior tag

    Talán ez érdekelni fog.

    A gépem kb 5 perc után rebootolt az invoke ai modelljeitől képgenerálás során. Először azt hittem, hogy talán valami túlmelegedéssel kapcsolatos probléma, de ezt sikerült kizárnom.

    A processzorom downvoltolva ment eleve, a stabilitási problémák egy részét pont a downvolt okozta. Ez más programoknál nem okozott gondot (chatbokottal sem), de itt valamiért instabilitást okozott. Persze erre egy fél napomba került, mire rájöttem. Ahogy fokozatosan csökkentettem a downvoltot (miután más dolgokkal is kísérleteztem), a rendszer egyre inkább stabilabb maradt az invoke ai modelljeinek futtatása során.

    Végül elértem a stock beállításokat, és gyári feszültségen futott a processzor. Ez sem oldotta meg viszont az összes stabilitási problémát! Ezért nekiálltam növelni a processzor feszültségét 0.01v-os lépésekben, de ez már nem okozott további stabilitás növekedést, így aztán végül visszatettem a processzort stock feszültségekre.

    További állítgatások, mindenféle varázslás után levettem a memória órajelét 3200-ról. A zen2 processzorok eredetileg nem támogatták a 3200as sebességet, később haxolta hozzá bele az amd a biosba és a specifikációkba. Csak a 3000-res sebesség alatti ramokat támogatták eredetileg. Ezért kiváncsiságból beállítottam a RAM sebességét DDR4-2866-ra, és most így megy an invokeban az egyik modell, immáron kb 20 perce stabilan. Ha ez stabil marad így, akkor megpróbálom megint downvoltolni, és talán le tudom vinni a procit -0.02v-os deltáig (a -0.03v már biztosan instabil vele).

    Summa summarum, hedt gépeket életben tartani még mindig nagyon gáz!
    Főleg, ha az AMD hazudik a specifikációiban, és az állítólag ram órajelet nem támogatja az infinity fabric nagyobb terhelés alatt.

    Ilyet még életemben nem kellett állítgatnom pedig már lassan 3 éve generálok képeket és tesztelek több 100 modellt :D
    Nekem is AMD procis gépem van de az életben nem állítottam még semmit rajta. Egyszerűen csak megy.

  • Mp3Pintyo
    senior tag
    A megválaszolt hozzászólás már nem elérhető.

    A Hugging Face a jelenleg létező legnagyobb olyan oldal ahol elérhetsz modelleket és dataseteket.
    Azért akar tokent mert innen szeretne letölteni egy csomó midnent teljesen ingyenesen.
    Regisztrálj be a Hugging Face felületén majd menj ide: https://huggingface.co/settings/tokens
    hozz létre egy REAd tokent és kapsz egy karakterort. Azt add meg neki.

  • Pikari
    veterán

    Talán ez érdekelni fog.

    A gépem kb 5 perc után rebootolt az invoke ai modelljeitől képgenerálás során. Először azt hittem, hogy talán valami túlmelegedéssel kapcsolatos probléma, de ezt sikerült kizárnom.

    A processzorom downvoltolva ment eleve, a stabilitási problémák egy részét pont a downvolt okozta. Ez más programoknál nem okozott gondot (chatbokottal sem), de itt valamiért instabilitást okozott. Persze erre egy fél napomba került, mire rájöttem. Ahogy fokozatosan csökkentettem a downvoltot (miután más dolgokkal is kísérleteztem), a rendszer egyre inkább stabilabb maradt az invoke ai modelljeinek futtatása során.

    Végül elértem a stock beállításokat, és gyári feszültségen futott a processzor. Ez sem oldotta meg viszont az összes stabilitási problémát! Ezért nekiálltam növelni a processzor feszültségét 0.01v-os lépésekben, de ez már nem okozott további stabilitás növekedést, így aztán végül visszatettem a processzort stock feszültségekre.

    További állítgatások, mindenféle varázslás után levettem a memória órajelét 3200-ról. A zen2 processzorok eredetileg nem támogatták a 3200as sebességet, később haxolta hozzá bele az amd a biosba és a specifikációkba. Csak a 3000-res sebesség alatti ramokat támogatták eredetileg. Ezért kiváncsiságból beállítottam a RAM sebességét DDR4-2866-ra, és most így megy an invokeban az egyik modell, immáron kb 20 perce stabilan. Ha ez stabil marad így, akkor megpróbálom megint downvoltolni, és talán le tudom vinni a procit -0.02v-os deltáig (a -0.03v már biztosan instabil vele).

    Summa summarum, hedt gépeket életben tartani még mindig nagyon gáz!
    Főleg, ha az AMD hazudik a specifikációiban, és az állítólag ram órajelet nem támogatja az infinity fabric nagyobb terhelés alatt.

Új hozzászólás Aktív témák