Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Deck

    titán

    válasz spammer #24075 üzenetére

    Charlie az első 5percben van ami nekem tetszett is de utána kapcsold ki a filmet inkább.

    Charlie sorozatát ha nem ismered nézd azt az elég jó :D

    PS5

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz spammer #24075 üzenetére

    Kell a trilógia, így van lezárva. Tobzódik a filozófia benne - a 2. részben is. Nagyon sok mondatnak van átvitt értelmezése. Még könyvet is írtak róla, érdekes olvasmány.
    A záróakkord már kicsit alább adta, itt-ott elsiették, bár abban már Zion-on volt a hangsúly.

    Az elsőt 25x láttam, egyes jeleneteket többszázszor (először origi VHS-en...fúúú), a kettőt 14x, egyes jeleneteket többszázszor, anno tudtam az angol szövegkönyv ~60%-át fejből :D, a harmadikat csak 4x láttam, néhány jelenetet úgy kéttucatszor, az Animatrix-ot 7x. Mindenből itten pihen a Blu-ray - nagy előrelépés képminőség szempontjából a DVD-khez képest.

    Tipikusan az a trilógia, ahol az angol szinkron sokkal jobb, mint a magyar.

    -------------------

    Az Aliens-et 8 éves korom óta :D imádom. Azóta mán eltelt 20 év. ;____;
    Elsőnek a 2. részt láttam, még a TV-ben. Aznap éjjel nem is volt túl lélekemelő az alvási folyamat (kísérlet). :DDD Érdekes módon utána már nem volt rám ilyen hatással. Az utóbbi években meg pl. szinte mindig berakok valamit lefekvéskor, alkalmanként épp a trilógia egy darabját. :)

    A legtöbb képregényt olvastam (vannak köztük nagyon jók, ajánlom őket átlapozásra), 1-2 könyvet is - igaz, ezek jellemzően nem világirodalmi szinten vannak, de azért a hangulatot átadják.

    Giger-mester amúgy egy zseni, nagyon egyedi és inspiráló műveszeti stílussal; ezer közül is megismered az alkotásait. Ha három szóval kellene jellemeznem, akkor azt mondanám, hogy "túlfűtött biomechanikus szexualitás". Az öreg feje is elég beteg, hehe. ;]

    Az első filmet 4x, a másodikat 14x (ez a best szerintem), a harmadikat 3x láttam. A negyediket csak 2x (+1x moziban), de az nagyon alább adta a színvonalat az eredetiekhez képest, nem is szívesen tekintem a sorozat részének. Azért itt is igencsak érdemes a bővített Blu-ray-eket nézni.

    Az AvP-k viszont már-már a vicc-kategóriát súrolják; sehol a jeges rettegés, zsigereket apró csomóba aszaló, fojtogató bizonytalanság - pénzszagú az egész. Bár 1-2 jelenet állatul néz ki, de ennyi.

    Viszont az eredeti trilógia vizuálisan is megállja a helyét a mai napig (a 3. epizód CG-alien-je tekintélyes visszalépés volt az első kettőhöz képest, ahol még színészek bújtak jelmezekbe), valahogy életszagú az egész, nincs az a mesterkélt érzet, mint a legtöbb mai hasonszőrű időpazarlásban.

    Kell majd egy Harkonnen-szék. Kár, hogy nem IKEA-árakon vágják utánad. :))

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

Új hozzászólás Aktív témák