Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sati1984

    tag

    Tegnap karcoltam egy véleményt a játékról, FUT, Pro Clubs és Online Seasons tapasztalatok alapján (PC). Ha valakit érdekel, katt!

    Warning: hosszúra sikerült... :D :DD

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz ^Boss #2824 üzenetére

    Ha uncsik a ligák, akkor ajánlom a kupaküzdelmeket - a bronz kupát még röhögve meg lehet nyerni, de a silver-gold trophy-knál már nagyobb ellenállást tanúsít a gép.

    Meghát a gép elleni Div10-9-8, talán még a 7 is, az tényleg direkt arra van tervezve, hogy az abszolút kezdő játékosnak is legyen sikerélménye :-) Én még csak Div9-nél tartok, mert inkább online bronz kupát játszom, az sokkal izgalmasabb, meg egy 100chemes bronz kever német-holland csapatot simán összeraktam pár ezer coinból, és sajnálnám a gép ellen szórni a szerződéseiket :D

    Az offline játék igazából farmolásra jó csak, én is csak azért játszom időnként az alapból kapott csomagomból összeállított "bécsapattal" a gép ellen, mert egyrészt trade-elhetetlenek, tehát inkább lejátszom mind a 45 szerződésüket, másrészt azért jó bekasszírozni azt a pár ezer coint kupánként, divíziónként, amiből az "ácsapatot" építgetem.

    [ Szerkesztve ]

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz evibly #2829 üzenetére

    Köszi!

    A cikázó gól valóban jogos hiányosság a cikkben, én magam is észrevettem, hogy középkezdésből túl könnyű átdribblizni az egész csapatot, és nagyon nehéz levédekezni. Ezt tényleg megemlíthettem volna.

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz evibly #2832 üzenetére

    Nagyon jó összefoglaló, grat :C

    Erről az jut eszembe, hogy igazán megnéznék egy teljesen igazságos FIFA meccset (sőt, még játszanék is!).

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz evibly #2836 üzenetére

    Úgy tudom, nextgenre és PC-re a lokalizálás beszüntetése miatt nem lehetett új szövegeket felvenni, és pont az Ignite Engine miatt nem tudták azt sem megoldani, hogy legalább a régebbiek benne legyenek...

    Én sajnálom Ricsit és Pistit (ahogy írtam is), de egyre békésebb viszonyban vagyok az angol nyelvű kommentárral is...

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    Nálam a csapatépítésnek egy olyan érdekes tényezője van, hogy én csak német és holland játékosokat vagyok hajlandó használni :-)

    Eddig még nagy neveket nem sikerült beszereznem annyira, mert nem nagyon kereskedek, farmolásra offline játszom (ott szedett-vedett csapattal nyomulok, ott nem kikötés, hogy csak német és holland lehet). Szóval kb 10k coinnál tartok, de mivel online jobban szeretek játszani, ezért lassú a gyarapodás.

    Szóval a nagy német-holland csapatépítés közben ajánlanék pár játékost, akiket már meg tudtam venni, olcsók, és nekem nagyon beváltak.

    Klose - nem nagyon kell magyarázni a csatáristent, de azért elmondom, hogy kb 2k-ért már kapható, és bár sajnos lassú, és a labdát sem tartja annyira jól, a befejezései halálosak, és nagyon jól tud helyzetbe kerülni.

    Huntelaar - ő is 3k körül megkapható, gyors is, a labdát is jól tartja, a finishei még halálosabbak, mint Klosénél.

    Kießling - Minden tekintetben hasonló Kloséhoz, csak gyorsabb kicsit.

    Locadia - 73-as ritka silver, és nagyon-nagyon jó vétel 2 és 3k között: a gyorsaság és labdatartás Huntelaaréval vetekszik, a finish kicsit gyengébb, de így is fantasztikus gólokat szerzek vele.

    Szóval ők lennének azok a játékosok, akiket azoknak ajánlok, akik több 10k-t nem akarnak elkölteni, hanem a rejtett (és nem annyira rejtett) drágaköveket keresik :-)

    Amúgy ilyen megkötés mellett (csak német és holland játékosok használhatóak fel) ti milyen squadot építenétek? Nyitott vagyok ötletekre, hogy kiket szerezzek be (persze gyűjtögetek Van Persie-re, Lahmra és Boatengre, de ebben a tempóban még jópár hónap :-))

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz VÁMpír #4770 üzenetére

    Bár én még csak DIV9 vagyok, hasonló stílus ellen nekem a teammate contain be szokott válni, csak persze nem mindegy, hogy kit "vonsz ki" a védőfalból és mikor... rá kell érezni. Persze majd a nálam okosabbak adnak jobb tippet is :D

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz ^Boss #4772 üzenetére

    Köszi!!! Boateng kicsit távlatibb cél, de ja, ilyesmire gondoltam :)

    Amúgy most összedobtam egy 100chemes csapatot, csak a nagy része még non-rare ezüst, úgyhogy lépegetek tovább valami hasonló irányába, mint amit linkeltél :DD

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz evibly #4773 üzenetére

    Jaja, én is azt vettem észre, hogy egy idő után lehet látni a patterneket és meg lehet érezni, hogy "na, most fog fordulni", és olyankor aztán simán beleszalad a KVK-ba vagy a CB-be a cikázó delikvens.

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz ^Boss #4780 üzenetére

    Jaja, ez így jó lesz szerintem. Ha két csatárral akarok játszani, akkor milyen formációt ajánlasz?

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz ^Boss #4831 üzenetére

    Hehe, bár nem linkeltem a mostani squadomat, pont 4-2-2-2-ben tolom :D Akkor jó vágányon haladok :DD

    EDIT: belegondolva annyi gondom lehet még, hogy megvettem Volland-ot nemrég, meg pár szélsővel még kacérkodom, és gondolom olyan felállás nincs, amiben van RW és LW meg két ST... ugye?

    [ Szerkesztve ]

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz ^Boss #4833 üzenetére

    Az tényleg nem lenne jó már - na majd csak megoldom valahogy.

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz MdewC #4939 üzenetére

    Ezek a clipping bugok hatalmasak...

    Lenyúlhatnám az egyik vagy mindkettő képet és posztolhatnám Redditre? Az ottani közösséget is érdekelné, aztán gondoltam, bedobnám nekik, de ha nem járulsz hozzá vagy te magad szeretnéd, gondoltam megérdezem :D

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz MdewC #4957 üzenetére

    Köszi, felküldtem, ha jön érdekes reakció, azt természetesen osztom.

    Amúgy őrületbe kergetett engem is folyton, hogy többször is azt éreztem, hogy a védőm "keresztülfut" a labdán már többedszerre, és nem tud szerelni mégsem - most végre van rá fényképes bizonyíték, köszi :DD

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz BlessedElroy #4980 üzenetére

    1. Igen, stadionfüggő is, vannak olyan stadionok, amikben soha nincs eső, például az Amsterdam ArenA ilyen, én azt használom.

    2. Mivel engem nem zavar az árnyék, ezért én nem szoktam figyelni, majd valaki más ezt megválaszolja :D

    3. Erre így fejből nem tudom a választ, de a legegyszerűbb módszer az, ha beállítod a keresésnél, hogy "club items", és "balls" és végignézed a piacot - ha láttad ellenfélnél, akkor biztos ott lesz valahol megvehető állapotban...

    4. Mezeknél pont ugyanez a helyzet: pörgesd végig a piacot. Nekem például egy türkizkék mez kellett a minap, szintén minimális firkával, és jó 15 percbe telt, mire találtam - de találtam :D

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz gyulakr #4985 üzenetére

    Olyan stadion nincs, ahol nem történik semmi kiakasztó, mindig rendesen tudod irányítani a játékosaidat és nem "csusszan át a labdán" a védőjátékosod lába szerelésnél? :DDD :O ;]

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz evibly #5252 üzenetére

    Hallod, fulladozok a röhögéstől!

    Kitehetném ezeket a képeket (vagy csak az egyiket) Redditre? Szerintem sikere lenne :-)

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz evibly #5375 üzenetére

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    Na, most, 3 hónap játék után jutottam odáig, hogy 4 poszt kivételével teljesen készen vannak a csapataim:

    Főcsapat

    Fitness-csapat

    Ugye nálam az van, hogy csak német és holland játékosokat vagyok hajlandó használni, és mind a formációt, mind a csapat karakterisztikáját (egyik oldal holland, másik oldal német) meg akarom tartani.

    A változtatási terveim a következők:

    1. Höwedes megy a Fitnessbe, ha meglesz Hummels

    2. CDM poszton De Jongot lehet, hogy átrakom a főbe, csak Blindnek a ritka kártyája olyan szépen csillog :D

    3. Khedira megy majd a Fitnessbe, ha meglesz Schweinsteiger.

    4. Krul megy majd a Fitnessbe, ha meglesz... őőő... hát, Neuert egy élet alatt nem kaparom össze, úgyhogy... kit ajánlanátok? Amúgy meg vagyok Krullal elégedve, óriásiakat fog, csak nyilván előbb-utóbb meg kell majd változtatni.

    5. Még lehet, hogy megcserélem a két oldalt, mert Van der Wiel most ugye rossz oldalon van, csak akkor kéne keresnem egy magas szintű német RB-t.

    6. Van Persie-re szerintem nemcsak azért nem kezdek el gyűjteni, mert őt se tudom összeszedni ezer év alatt sem, hanem azért sem, mert Locadia nagyon durván tolja a Fitnessben, a főben meg Huntelaar is egy állat, legalábbis én már nagyon beletanultam a gólszerzésbe velük, és megy is. Kießlinget sem akarom lecserélni, nincs olyan célpontom jelenleg, aki válthatná.

    Schweini már a célkeresztben van, jelenleg 40000 coinom van úgy, hogy az utolsó 20 meccsemen aktiváltam egy +200-as és egy +1000-es boostot. Attól függően, hogy mennyi időm lesz játszani, lehet, hogy még idén meglesz Schweinire a coin.

    CDM-nek egyébként Lahmon is gondolkoztam, de egyelőre De Jong nagyon durván pörög, rengeteget szerel és zakatol, mint egy gép, és a másik CDM-nek inkább egy magasabb emberkét (Schweinit) választanék.

    Ti mit változtatnátok, vagy kit ajánlanátok még? (szem előtt tartva, hogy a formáció nem változhat, tehát Reus és Müller is kiesett, mivel belőlük, ha jól tudom, nem lehet ST-t csinálni)

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz Rypejakten #8068 üzenetére

    Az én stílusom legfőképpen az, hogy középen próbálok teret nyerni, benyomulni, helyzetet kialakítani kipasszolással, illetve kiugratni a csatárokat vagy emelt passzokkal vagy védelem mögé gurítottakkal.

    Ha nagyon nem találok rést, akkor átváltok a 25-35-ről lövésre (erre nagyon alkalmas Hunti és Locadia :D ) és úgy próbálok meg valamit. A legritkább esetben adok be szélről.

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    Nekem volt ugye ez a német-holland csapatom, és kérdeztétek, hogy milyen taktikával játszom, és hogy hányadik DIV-ben. Elfelejtettem hozzátenni, hogy nekem nincs olyan sok időm játszani, úgyhogy személyes célomnak a DIV 7 és 6 közötti oda-vissza pingpongot lőttem be, 4-től fölfelé esélyem sem lenne semmire. Ezzel a csapattal jelenleg DIV8-ban tartok, és egész jól megy.

    Amely tanácsokat viszont megfogadok, az az lesz, hogy RvP-t valahogy megpróbálom beszerezni (bár egy élet nem elég arra, hogy összeszedjem rá a zsetont, majd esetleg kihúzom egy 7500-as pakkból, hahaha :DD ), illetve a német oldalon Kießling helyett egy jobb csatárt, mondjuk Götzét fogom betenni - szintén kb fél élet múlva :D

    Szóval én csak amolyan kocafifás szinten elvagyok itt velük a DIV7-8 környékén, és már elégedett vagyok - ez egy olyan csapat, ami a személyes kedvenceimből áll, és ha soha nem lesz meg RvP, akkor na bumm, nem lesz meg. Ha már DIV7-be vagy DIV6-ba felkerülök, én már örülök, mert elértem a személyes célomat. Onnantól meg nem idegesítem magam tovább, mert tisztában vagyok vele, hogy az én játéktudásom ennyire elég, és addig játszom, amíg fun van a dologban.

    Szóval peace. :R

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    Német-Holland csapatomban kicseréltem Huntelaar-t és Kießlinget elöl RvP-re (29k) és Götzére (28k). Most már csak Schweinsteigerre és Hummelsre gyűjtök, és szinte teljesen kész van a saját álomcsapatom. Ja, mindez PC-n értendő.

    A DIV8-at most sikerült megtartanom, a New Year's kupában kétszer döntőztem (a másodiknál már megvolt RvP is), de nem sikerült behúzni (a HENDI MIATT!!!!!!!!), de amúgy meg vagyok elégedve a csapattal. Innentől kezdve a saját skillemet kell fejlesztenem, mert a összes gólnál, amit a kupa során kaptam, nagyjából láttam, hogy mit kellett volna másképp csinálnom, hol volt a hiba.

    Nekem mostanában attól fejlődött nagyon nagyot a játékom, hogy végre sikerült tudatosan elengednem a sprintet, így sokkal több lett hirtelen a labdaszerzésem, az meg ugye egyértelmű előnyökkel járt :D

    Ha pedig tényleg arcpirító módon kapunk ki, akkor azt a megoldást javaslom a stressz levezetésére, hogy amikor visszatér a főmenübe a játék, tessék fennhangon énekelni, hogy "nóvaterindevatefanten!" - függetlenül attól, hogy ez a szám megy éppen vagy nem. Nekem bevált!!! :DD ;] :C

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz evibly #10296 üzenetére

    Na azé' :D

    Az említett szerzemény jóllehet nem a legjobb darabja a soundtracknek, de hogy a legemblematikusabb, az biztos! :DDD

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    A hendiről szólván - letenném én is a kéttized dolláromat.

    Mint DIV8-ban vitézkedő abszolúte közepes képességekkel rendelkező gémer, akinek nincs sok ideje fifázni, az az elméletem, hogy a hendi észre sem vehető bizonyos szint alatt. Legalábbis személyes tapasztalataim szerint én még nem vagyok azon a szinten, hogy előjöjjön vagy észrevegyem. (pedig most már jó ideje 82-es ratingű a csapatom).

    Soha, egy gólt sem kaptam eddig még azért, mert a gép nyomta volna az ellenfelet, minden gólnál tudam, hogy ha a CB-vel eléálltam volna, vagy az LB-vel megakadályoztam volna, hogy beadja, akkor lett volna esélyem elkerülni. Persze kaptam jópár gólt amiatt, mert a védőim elestek egymásban, de ez előfordulhat a másik oldalon is, ráadásul teljesen véletlenszerű, ez tehát nem hendi, csak a FIFA random baromságai.

    Egyszer-kétszer látszott, hogy elpattan egy Götzétől vagy RvP-től a lapda, még akkor is, ha nyomom first touch gombot, és elengedtem a sprintet, meg időnként őrületbe kerget, amikor a hatodik szerelés után is odaflipperpingpongozódik az ellenfélhez a labda. De ezeket én megintcsak a FIFA általános randomitásnak tartom, ami mondjuk persze vérgyász, hogy már a sokadik FIFA-ban is újra és újra előjön, dehát evvan, ezzel önmagában még együtt lehetne élni.

    Nem vonom kétségbe a hendi létezését, sőt, azt az inkonzisztenciát, amit pl. argentin27 kollega és még páran itt leírnak, tényleg nem lehet mással magyarázni. Viszont én eddig DIV10-től DIV8-ig (és nemsokára feljutok a DIV7-be, csak egy pont kell!!!) egyáltalán nem tapasztaltam azt az állapotot, amiko rminden játékosom minden megmozdulását be lehetne válogatni a szilveszteri bakiparádéba.

    Szóval én az első hendis meccsem után elismerően csettinteni fogok, és vállonveregetem magam, hogy "na, most már tudok valamit" - aztán ugyanazzal az enyhe félmosollyal lepofozom a monitort az asztalról. ;] :DD

    Csak remélni tudom, hogy hamarosan feljutok DIV6-ba, esetleg még DIV5-be is, és akkor majd én is jövök fröcsögni a szemét EA-ról. Merthogy egyébként az Élő-féle matchmaking tökéletesen elég lenne ahhoz, hogy az újdonsült júzereket ne sorsolja össze konzisztensen vérprofikkal a játék. Csak annyira féltik a kis dollárjaikat, hogy nem merik meglépni.

    Az biztos, hogy egyik patch leírásában sem fogjuk azt találni, hogy "handicap removed", mivel akkor el kéne ismerniük, hogy volt... Nehéz ügy ez. Szerintem a legjobb megoldás az lenne, ha az első egy-két hónaoban lenne hendi (egye fene, ha ennyire óvni kell a kiscsapatos júzereket, akkor ezzel talán kiküszöbölhető a profitvesztés) és utána ki lenne egyszercsak kapcsolva és mehetne a tiszta játék. Milyen tökjó lenne már, igaz?

    Ja, és cáfoljatok ám rám - aki hasonlóan DIV9-8-7 körül kering, szóljon, ha nála előjött, mert akkor csak én vagyok istentelenül szerencsés :D :DDD :C

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz _adaml21_ #10666 üzenetére

    Pakkokat ne nagyon vegyél, főleg az elején ne! Ha van 3800 coinod, akkor érdemes vásárolgatni a szerződéseket a piacról (search contracts) és azokkal hosszabbítgatni a jelenlegi csapatodat. A kezdőcsapatodat meg érdemes a gép ellen használatos csapatnak megtartani, a CPU-t még ilyen hulladék bronzokkal is simán szét lehet verni offline seasons-ben - én DIV6-ban vagyok éppen és még mindig nagyrészt az alapból kapott csókákat használom. Érdemes mindnek kihasználni a 45 contractját, aztán quicksell, addigra úgyis lesz már sok-sok coin :D

    A németekből álló csapatot maximálisan támogatom, magam is germániás vagyok :DD Akiket olcsón megkapsz (3000 coin alatt) és ajánlanék, azok a következő játékosok:

    Arany

    Schmelzer
    Klose
    Kießling
    Hunt
    Kuranyi

    (Kroos és Götze, de ők drágák)

    Ezüst

    Feulner
    Schuster
    Vogt
    Risse
    Hartmann
    Durm
    Unnerstall
    Polter
    Korte
    Ziegler
    Gulde

    Bronz

    Dierßen
    Tüting
    Köse
    Platins
    Riese
    Witzthum

    Ezek 80%-át használtam is és nagyon jók - én német-holland vegyes csapatokat építgetek.

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz argentin27 #10676 üzenetére

    Calm down! Nem ér annyit!

    Az tényleg arcleszakítóan amatőr dolog, hogy egy ilyen egyszerű dolgot nem tudnak PC-n leprogramozni, ezt megadom! :U :W Én be szoktam meccsek előtt állítani a custom taktikát, de soha nem jutott eszembe még megnézni félidőben meg szünetekben, hogy megvan-e még. Most már nem is akarom, nehogy csalódjak. Addig meg ott a placebó effektus, hogy hát be van állítva, és akkor így most a tudatlanság áldásos állapotában maradok...

    Amúgy az feltűnt, hogy sokszor írtál lagos meccsekről is - én most tartok kb. a 300. meccsnél, de ebből lag miatt tényleg csak három lehetett abszolút játszhatatlan - a többi teljesen oké volt, szóval ez igazából nem tudom, min múlik...

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz evibly #13304 üzenetére

    evibly: Grat, fantasztikus élmény lehetett! Ilyen meccsekért, pillanatokért játszik az ember!

    Nekem most nemrég volt egy hasonló esetem: az első félidőben 0-3-as hátrányba kerültem, de úgy éreztem, hogy fogható az ellenfél, és epikus küzdelembe kezdtem - a 70. percre felhoztam 3-3-ra Götze duplájával és Van Persie zseniális villanásával, aztán a 75. perc körül az ellenfél elfutott, és ott volt a 3-4.

    Megint epikus küzdelembe kezdtem, itt komolyan vártam, hogy valamelyik szimfonikus zenekar mögém pattan és rákezd valami nagyon heroikus melódiára, mert óriási támadásokat vezettem, de az első három-négy helyzetemből nem lett semmi, aztán asszem a 80. és a 85. perc között valamikor felhoztam 4-4-re (Götze megint), aztán kicsivel később 5-4-re átvettem a vezetést (Van Persieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!, üstdob, vonósok, stb.), és... nem fogjátok elhinni, de a 88. percben kiegyenlített, utána meg bár volt még támadásom, már nem sikerült összehozni újabb gólt, és úgy lett 5-5.

    PC-n sajnos nem lehet irkálni az embereknek, de most megírtam volna, hogy "GG, please rematch and bring a symphonic orchestra for the next match!", mert ez tényleg epik volt, az eddig legfantasztikusabb meccsem volt talán, legalábbis az tuti, hogy 0-3-ról még soha nem fordítottam vagy hoztam fel egyenlőre ezelőtt. Huhh, még most is beleborzongok, ahogy ezt gépelem.

    Az RB pozícióról annyit, hogy nálam Van der Wiel csinálja ugyanezt: egész meccsen zakatol, pörög, nem hagyja élni az ellent, aztán ha szögletnél feljön és az ellenfél kifejeli és elépattan a labda, akkor 20-25-ről mindig ráküldöm vele, és az esetek 60-70%-ában be is lövi, nagyon durva a srác, sokadik gólt szerezte már nálam. Mindjárt mutatom is, hogy milyen csapatban használom, csak arról tolok egy külön hsz-t, ezt evibly írására szerettem volna reagálni.

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    Nnna, szóval megvolt az utolsó előtti játékosvásárlásom, már ami a főcsapatomat illeti. Nekem van ugye az a hepciám, hogy csak német és holland játékosokat használok. A legutóbbi csapatlinkelésem óta kicsit átrendeztem a fiúkat, így Van Der Wiel most már a jó oldalon játszik (ahogy az előző HSZ-ben említettem, még a gólokat is ontja adott esetben! :D ), szóval így, hogy sikerült Hummelst (11.5k) és Schweinsteigert (45k) is beszereznem, így nézünk ki:

    Firefly Allstars - főcsapat

    Kezdjük a csatároktól lefelé akkor.

    Hát, mit is mondhatnék? Van Persie egy állat, szinte minden CB ellen nyertem már vele test-test elleni párbajt, szóval képes átkígyózni és átverekedni magát a legváratlanabb pillanatokban, és nálam az utolsó percekre se fárad el, bármikor megcsinálja az ilyeneket - brutális a pali, nem véletlenül kedvencem IRL is :DD :C

    Götze zakatol, mint egy gőzgép, az utolsó percekre tényleg érezhetően lassabb lesz, de hasonlókra képes, bár testileg nem annyira erős, de annál kisebb és fürgébb, tehát átkígyózásra ő is alkalmas, ha pedig kiugratom, pont ugyanolyan halálos, mint RvP. Imádom! :R Lecserélni nagyon ritkán szoktam, mert fáradtan maximum kicsit messzebbről lövök vele, úgy is képes meglepetést okozni bőven! :K

    Kroos - nagyon megy a kis vörösnek ebben a felállásban, zseniálisan tud megindulni a széleken, ha nagy ritkán beadásra adom a fejem, szinte mindig sikerül elnyargalnia, ha netán befele támad kedvem húzni, utána a lövés is általában minimum veszélyt jelent a kapura.

    Sneijder - Kicsit gyorsabbnak érzem, mint Kroost, és a lövései is valahogy halálosabbnak érződnek. Fáradhatatlan.

    Schweinsteiger - szinte mindent elkap középpályán, és ha vezeti a labdát, nagyon nem tudják leválasztani róla a fizikai ereje és a dribbling skill miatt. De Jong poláris ellentéte tulajdonképpen, de ugyanolyan hatékony - plusz volt már olyan, hogy nem akartam passzolni vele, és meglepetésszerűen betörtem a tizenhatoson belülre, és egy az egyben nem hibázta el a ziccert :D :C Ezen kívül a lövés-statja is remek, úgyhogy érdemes vele távolabbról is szórni a kaput, sűrűn beakadnak a próbálkozásai :DD

    De Jong - Pici és viszonylag gyenge fizikumú, de nagyon fürge, és szinte minden pozícióból képes szerelni, ha a labdás ember közelébe kerül. Eskü, hogy volt olyan, hogy hátulról ráfutva valakire, szabályosan elvette! Maxiriszpekt, rengeteg labdaszerzést köszönhetek neki. Amikor vacilláltam azon, hogy Schweinit vagy Lahmot vegyem meg CDM-nek, akkor arra jutottam, hogy legyen egy ilyen is meg egy olyan is, így lettek ők ketten a CDM-ek.

    A védősorról nem akarok hosszasan értekezni: Hummels nagyon okosan helyezkedik és mindenkit szerel, ha nem bénázom el vele nagyon a helyezkedést, Vlaar pedig egy hústorony, nem lehet rajta átmenni sehogy, mindenki lepattan róla - persze a megfelelő helyre állva. Van der Wielről pedig már szóltam az előbb, hogy nem elég, hogy nagyon fürge és hatékony a jobbszélen, még rálőni is érdemes vele, ha úgy adódik. Egyedül Schmelzert érzem egy csöppet gyengének, de német LB-poszton statiksztikailag ő a legerősebb, szóval max majd kísérletezek gyengébb overall statú játékosokkal, hátha.

    Mindenesetre egyetlenegy játékos hiányzik most már csak a csapatból, ő pedig Manuel Neuer, mert bár Krul-ra sincs panaszom, sőt, embertelen, miket fog a figura, mégiscsak Neuer kéne nekem. Megnéztem az árát, és 500k alatt nincs (PC), úgyhogy hosszú projekt lesz, de belekezdek, a FIFA 17 megjelenéséig úgyis maradok a 15-nél, úgy döntöttem, a páros számú FIFA-kat kihagyom. Másfél év alatt csak összeszedem valahogy a félmilliót :D :DD

    A fitness csapat jelenleg így néz ki, rájuk sem panaszkodom - itt Locadia, Huntelaar, Kießling és Klose váltja egymást elöl különböző kombinációkban, és néha meglepő, hogy miket tudnak, főleg Locadia és Klose képes olyasmikre, amiket RvP és Götze is csak néhanapján tud előadni.

    Na, ennyit akartam most :D :DD

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz ferni #13319 üzenetére

    Tudsz ajánlani alternatívákat Kroos és Sneijder helyett, szem előtt tartva, hogy a nemzetiségük legyen azonos?

    Amúgy nem az overall statok miatt használom ezeket a játékosokat, hanem legfőképp személyes szimpátia okán, ők az IRL kedvenceim is, de ha van alternatívád, elkísérletezgetek velük is, nekem Sneijder és Kroos eléggé bevált. Persze Sneijder helyett lehetne egy formációváltással Robben, meg a másik oldalon Schürrle, csak nem akarok formációt váltani, ha nem muszáj. De szivesen meghallgatom akár a más formációval járó alternatívákat is, még nem kizárt, hogy áttervezem az egész csapatot párszor.

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz ferni #13326 üzenetére

    Biztos van már ilyen műtét is, manapság... :D

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    Amúgy olyan volt már valakinek, hogy pontosan ugyanolyan csapatösszeállítású ellenféllel találkozott?

    Én mostanában szinte csak és kizárólag olyan csapatok ellen játszom, ahol Ramos van elöl, Schürrle a szélen, David Luiz és Thiago Silva a CB, stb. Valószínűleg nem nagyon fogok én magam összefutni a saját csapatom tükörképével (eddig maximum 3 egyezés volt), de ezek amikor egymás közt játszanak, biztos jó kis rácsodálkozás megy, hogy "jéé, én is ezt a csapatot építettem fel!!!" :D

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz MdewC #13338 üzenetére

    Köszönöm, mester, a második jobban tetszik kicsit, mert abban tudnám használni Müllert, aki másik nagy kedvencem, míg Gündogant és Fert annyira ugye nem szívlelem. Ettől függetlenül a játékban lehet, hogy használhatóbbak. Mivel rájuk előbb lesz zseton, mint Neuerre, lehet, hogy bevásárolok és kipróbálgatom őket. Majd beszámolok az eredményről.

    Amúgy lehet, hogy én vagyok kicsit szentimentális meg még nem igazán skilles, de még soha nem gondoltam azt, hogy "hú, ha most gyorsabb lett volna Sneijder (vagy Kroos) akkor ebből most lett volna egy ziccer vagy beadás vagy akármi" - szóval egyelőre lehet, hogy maradok ennél az összerakott csapatnál (Schmelzert azért lecserélem majd egy korábbi javaslat szerint), és megtanulok annyira játszani, hogy már számítson a játékosok hatékonysága is, és csak aztán váltok. Még meglátom, mindenesetre köszi a javaslatokat mindenkinek! :R

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz MdewC #13342 üzenetére

    Na, ezek még jobban tetszenek, ennyi javaslatból csak összehozok valami jó kis alternatívát :-)

    Amúgy Fer miben jobb, mint De Jong? In-game tapasztalatod van róla, vagy csak bizonyos statok alapján javaslod?

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz zsoltirte #13343 üzenetére

    Müllerből van ST? Rohanok a boltba!!! :D :DD

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz Nazara #13346 üzenetére

    Így már világos, köszi! Mindenképp beszerzem akkor.

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz P. úr #13732 üzenetére

    Igen, vannak csapadékmentes stadionok - én anno olvastam róla még a játék megjelenése előtt egy picivel egy listát, csak én az A-betű után már nem olvastam tovább, mert ott volt, hogy Amsterdam ArenA, és én ott mondtam, hogy szevasz, nekem az kell, kösz :-)

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz gyulakr #13760 üzenetére

    Valami ilyesmire gondoltam, igen, csak lusta voltam előkeresni :D

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

Új hozzászólás Aktív témák