Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz Virág et. #5277 üzenetére

    Nem, magyának a kártyának.
    És így nem kell kártya olvasó modul (CAM modul), hanem közvetlenül a kártyát olvasod.
    Csak a szolgáltatók néha nem szeretik ezt a módszert, de úgy tudom "megtűrik".
    Mivel a CAM modul kb. 14e ft !
    Ezt amúgy TV-hez - persze ha van benne MPEG DVB-T tuner - mindenképp kell venned.

    Csak a pontosítás kedvéért:
    A Kódkártya olvasás céljára való PCMCIA slotot CI slotnak hívják.
    Ebbe megy bele a CAM modul, és majd abba bele a szolgáltatótól kapott kártya (ami olyasmi formátumú, mint egy bankkártya).

    Ja és ha nem ezzel a közvetlen-kártyaolvasós módszerrel (megnézem már, mi ennek a neve pontosan) akarsz PC-n nézni kódolt csatornákat, akkor sokkal bonyolultabb és drágább megoldás kell, mivel a Conax Cas 7-es CAM modulon kívül egy olyan DVB-T vevő is kell a gépbe, amire lehet csatlakoztatni CI-slotot (álltalában egy szalagkábel van erre - egy az IDE csatihoz hasonló csatlakozóval a kártya nyákján).
    Kivétel az USB-sek, az egy nagyobb doboz, és abban van egy CI slot - de ezek meg méginkább drágábbak.
    Szóval az ilyen csatlakozós kártyák jóval drágábbak + még kell a PCMCI foglalat rész, amit szintén drágán adnak, de ezt elvileg házilag is meg lehet csinálni mondjuk.
    De külön a géphez, és nem közvetlenül a kártyához kötött PCMCIA foglalat nem működne én úgy tudom.
    De szóljatok, ha nem így van ez.

    A minőségéról eddig nem hallottam túl jókat
    Hát sajnos ettől féltem.
    De hol olvastál erről ?
    Mármint most ugye az új kódolt csatornák minőségére gondolsz, ami tegnap indult ?

Új hozzászólás Aktív témák