Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sittes79

    addikt

    válasz Core2duo6600 #4383 üzenetére

    Én se értem én csak próbálom keresni a legmegfelelőbbet, ha valaki tud ajánlani egy
    jó és bevált beltéri antennát azt megköszönném.

  • csendes

    őstag

    válasz Core2duo6600 #4383 üzenetére

    A baj inkább azzal van, hogy jelenleg a digitális adásnak sok helyen nagyon kicsi a teljesítménye, például Budapesten is, ezért a passzív szobaantenna 2-5 dB nyeresége nem tudja a vételhez szükséges 40 dBuV körüli jelet biztosítani, így erősíteni kell. A bevásárlóközpontokban árult erősítős szobaantennák között lehetnek gyenge minőségűek, zajos erősítővel. Analóg adásnál a jel/zaj viszony fontos, az erősítő pedig mindenképpen növeli a zajt, illetve túlvezérelheti a jelet. Nem mindegy, hogy milyen antenna van rajta, a DVB-T-hez az UHF 60 körül kell a nyereség horizontális polarizációjú jelre, a VHF és URH antenna teljesen fölösleges. Az erősítő is csak bizonyos frekvenciasávban működik jól, nyilván DVB-T-hez egy szélessávú erősítő fölösleges és rosszabb, mint a megfelelő UHF sávra hangolt. Érdemes antennaboltban venni szobaantennát is; tekintettel a közeledő digitális átállásra általában nagyon segítőkészek, tudnak megfelelő típust ajánlani, és nem is drágábbak.
    És minden fórumon érdemes javasolni a digitális adás teljesítményének növelését, a lefedettség javítását, mert a reklámokban bemutatott szép szavak és számok még nem varázsolnak képet a készülékre. A jelenlegi paraméterek mellett nem digitális átállás lesz, hanem botrány, ha már a tervezettnél korábban leállítják az analóg sugárzást.

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

Új hozzászólás Aktív témák