Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csixy

    addikt

    Sikerült!!!!
    Trialboot egy notin: FreeDOS , Windows 10 Home 64 bit , Linux Mint 64 bit Rosa Cinnamon.
    Legacy BIOS , MBR , 125 Gigás SSD
    Hozzávalók: FreeDOS telepítő CD , Win 10 telepítő DVD , Linux telepítő pendrájv

    Menete:

    Linux GParted segítségével az SSD-re egy DOS-os partíciós tábla telepítése, majd az SSD elejére egy Primary (én 8 Gigabájtost csináltam) FAT32-es partíció létrehozása , majd rajta a BOOT flag és az LBA flag elhelyezése. Mentés után kiszállás, gép leállítása.

    A FreeDOS telepítő CD bebootolása . Nem FDISKelünk, hogy az alignálás rendben maradjon ! (Talán nem is formattáltam). Telepítjük a C:-re a FreeDOS-t. A végén nem nyúlkálunk semmihez , megvárjuk, míg újraindul a DOS. Leállítjuk.

    Linux GParted-del 500 megabájtos NTFS Primary és a Windowsnak a Primary NTFS partíció létrehozása a Freedos mögé. BOOT flag átpakolása az 500 megás partícióra. Gép leáll.

    Windows 10 telepítő indítása. Megformáztatjuk vele az utóbbi két partíciót. A hypertext csíkot a windowsnak szánt legutóbbi partícióra tesszük és hadd menjen a telepítés. Amikor a windows újraindult ,már láthatjuk D: -ként a FreeDOS partíciónkat is. Gép leáll.

    Linux telepítő indítása és a maradék helyre a valami más opciót választva extendedbe logikaiba megy a / Ext4 és a 3 gigás swap partíció. A grub a /dev/sda -ba kerül. És Győztünk. Újraindítva a Grubos Bootmenüből indítható mindhárom rendszer. Tiszta Win98, avagy Milleneum érzés !!!!

    [ Szerkesztve ]

    Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Új hozzászólás Aktív témák