Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • v.tom

    őstag

    Sziasztok,

    Az alábbi problémával szembesültem, a segítségeteket szeretném kérni a megoldáshoz:
    Adott egy otthoni mikroszerver (HP Proliant), amin Windows 7 Ultimate fut, és DLNA kliensként (is) szeretném használni.
    Mellette adott egy LG 49UH6207 TV, WebOS 3.0-val, aminek a gyári media player kliensét használom lejátszónak.

    A korábbiakban sokáig használtam notebookot DLNA szervernek Serviio-val, minden probléma nélkül. Az összes általam próbált 4K tartalom akadály nélkül lejátszható volt a TV-n transzkódolás nélkül. Használtam továbbá egy darabig a routerem (ASUS RT-N66U) gyári, elég alap DLNA szerverét is, az is gond nélkül streamelte a videókat.

    Azonban a mikorszerver beüzemelése óta egyetlen 4k tartalmat sem tudok lejátszani, mert lejátszási hibát dob a TV kliens. Próbáltam a Serviio összes beállításával játszani, sikertelenül.

    Kiprobáltam Universal Media Serverrel, ahol pontosan ugyanez a jelenség, érdekes azonban hogy ha az UMS által generált #transcode mappából a TV kliensen kiválasztom a "No transcode" opciót, akkor ugyanezek a videók hibátlanul elindulnak, miközben a gyökérkönyvtárból magát a fájlt elindítva nem működik a lejátszás.

    Van valami tippetek arra, hogy mi okozhatja a problémát?

    Üdv.:
    v.tom

    [ Szerkesztve ]

  • v.tom

    őstag

    válasz energomatt #1772 üzenetére

    Akkor mit javasolsz helyette? Nekem eddig minden igényemet kiszolgálta probléma nélkül. Ez az első eset, amikor problémát tapasztalok.

  • v.tom

    őstag

    válasz v.tom #1773 üzenetére

    Na, eddig nem volt időm foglalkozni a kérdéssel, de most rászántam egy kis időt a dologra, és megoldódott. Próbáltam időközben PlayOn szervert, meg még pár dolgot, de mindenhol ugyanaz volt a jelenség, még arra is gondoltam, hogy az oprendszer szólt közbe, de utolsó próbaként még feltettem a Serviio 2.0-t, és láss csodát, minden megy ahogyan kell.

    Amit viszont csináltam közben: azokat a médiafájlokat, amikkel próbálkoztam, letöröltem és letöltöttem újra. Van egy olyan érzésem, hogy a valamelyik (akár régebbi) szerver, amiket még linuxon futtattam, valamit módosított a fájlokon. Ugyanaz a fájl újra letöltve teljesen jól megy...

    A transzkódolás működik rendesen.

    [ Szerkesztve ]

  • v.tom

    őstag

    válasz energomatt #1778 üzenetére

    Ez a HDD-s megoldás javaslat egyébként szerintem sem ide való teljesen. Nálam pl. nem igazán megoldható, hogy HDD-ket vagy pendrive-okat viszek ide-oda a lakásban, mert nem 1 db eszközről van szó, aminek látnia kell a tartalmat, akár párhuzamosan is. Persze rádughatom a router USB portjára, de a Windows vagy linux fejlett megosztás és jogosultságkezelése nélkül kb ugyanannyira macera a megosztás, mint a DLNA.

    Másik érv: nálam van két tv a rendszerben: az egyik 4K, a másik nem, Androidos médiabox okosítja fel. A médiabox gyenge hardvere miatt a 4K tartalmakat natívan nem eszi meg, transzkódolás nélkül nem tudja lejátszani. A DLNA-val ez nem jelent problémát.

    Harmadik érv: ha van otthon egy mikroszerverem, ami állandóan megy, adattárolásra van használva, futnak rajta az automatikus mentések, és a hálózat integráns részét képezi, akkor pont egy olyan dologra, mint a filmezés, miért válasszam a lehető legfapadosabb megoldást?

  • v.tom

    őstag

    válasz littleNorbi #1786 üzenetére

    Szia, ha a kábel is alkalmas a normális 1gbps adatátvitelre (sok tényezőn múlik: távolság a két végpont között, a kábel árnyékolása, a ha router van közötte, akkor az is beleszólhat, stb), és mégis megáll a videó, akkor az több dolog miatt is lehet.

    A gyanúm, hogy ha időnként bufferel a videó, de a hálózati kapcsolat sebessége kielégítő, akkor elég gyanús, hogy a gépedben nincs megfelelő írás/olvasási sebesség a lemezen, amit használsz. Egy UHD film bitrátája elérheti akár a 100mb/s értéket is, egy lassú, vagy régi notebook merevlemez nem biztos, hogy bírni fogja, főleg ha pl mást is csinálsz a gépen, és terheled a lemezt párhuzamosan.

    Próbáld ki ugyanezt a filmet rátenni egy másik hordozóra, ami gyorsabb (SSD). Ha megszűnik a problémád, akkor ez volt a gond. Ha nem, akkor kezd kiszűrni sorba a többi akadályt: hálózati komponensek, serviio-ban az eszközhöz társított profil, stb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés