Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
Edorn
senior tag
Olyan kérdésem lenne, hogy win10-en, vagy win11-en bekapcsolt DLNA megosztás log-ol-e bármit is, vagy küldözget-e kifelé "netre" bármi infót? Vagy tényleg csak annyit csinál, amennyi a lényege, hogy megoszthatóvá teszi a fájlokat belső (vagy külső - beállítástól függően) hálózaton?
Szemet szúrt, hogy be lehet állítani, hogy besorolás függő legyen a lejátszás/megosztás ami infót meg feltételezem előszeretettel húznak le netes adatbázisból az ilyen software-k...
-
Spec
őstag
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem Plex Media server vonalon, csak annak nem találtam külön topikot, ezért itt tenném fel, hátha ti tudjátok a választ.
Egy idegesítő problémával küzdök, mégpedig ha a Plex-szel megpróbálok beolvastatni egy mappát, és abban olyan fájlnév van, ami tartalmaz "S01E01" struktúrájú karaktersort, akkor azt a Plex nem látja. Mintha üres lenne a mappa.
És hát pl. több epizódos sorozatoknál ez egy elég gyakori dolog, hogy a file megnevezése tartalmazza, hogy melyik évad, és epizód a fenti formátumban.
Ha beszúrok egy szóközt, vagy egy kötőjelet, akkor már látja. Pl. ha azt írom hogy S01 - E01, akkor minden ok. Másnál is csinálja ezt, van rá valami megoldás?
Elég idegesítő, amikor több évadnyi epizód fájlnevét csak ezért a baromságért kell egyesével átnevezni.
Előre is köszi! -
ViZion
félisten
válasz
Zsolt!! #1929 üzenetére
Sziasztok!
Nekem is kb. ez a kérdésem... fHD buta TV-re szeretnék wifin vagy LANon eljuttatni filmeket, NAS serveren miniDLNA futkosik...
Ez alkalmas lehet a feladatra?
Mit kell figyelni, neten láttam, h sok kínai boxon van valami akármi, ami mindenféle IP-ket akar elérni. Ez a hazai bolti cuccokat is érinti? -
Zsolt!!
aktív tag
Sziasztok
TV okositót szeretnék venni. Kérdésem az hogy melyik támogatja a dlna-t. Filmeket szeretnek nézni a számitogépemről. Chromecast azt úgy tudom igen és a xiaomi vagy az amazon stikje?
-
tlala
addikt
válasz
CsiszyFutár #1926 üzenetére
-
Ishimaru
csendes tag
Sziasztok! A következővel kapcsolatban lenne kérdésem:
A lakásban 2 TV-re osztok filmeket/sorozatokat Mezzmo-val, és az utóbbi időben azzal szembesültem, hogy az én TV-men, ha feliratos filmet nézek, megjelenik a felirat, amikor kell neki, viszont utána nem tűnik el, hanem addig kint marad a felirat, amíg a következő felirat meg nem jelenik.
Erre van valakinek valami ötlete? -
CsiszyFutár
csendes újonc
Sokat olvastam a dlna média szerverekről és nem tudom eldonteni hogy melyik a jobb választás .
Elsősorban PC akarol szervert futtatni.
Melyiket ajánljátok.
servio, plex vagy a win 10 nek az alapbeállitasat.
Mi a különbség köztük.
Lehet egyszerre többet is futtani? -
Endless
aktív tag
Vettem egy 4K-s Mi sticket DLNA-n szeretnék filmet nézni úgy hogy egy jelerősítős routeren Asus N18 van rákötve egy HDD. A rövid filmeket lejátsza viszont a hosszabbakat csak 1mp-ig majd megáll. Tekeréssel megindul de csak 1mp-re. A telekomos boxon viszont simán megy amikor az is WiFi-n keresztül játsza a merevlemezről. Van esetleg valakinek ötlete mitől lehet ez? Ez a stick csak ennyit bírhat?
-
Sike
csendes tag
Sziasztok!
A következő problémában szeretnék segítséget kérni.
PC-ről (Core i3 8350K@4GHz, külön video kártya nincs) Plex/Serviio DLNA szerverrel osztom meg a lejátszandó filmeket, amiket a most vásárolt LG tv-n néznénk. Mindkét eszköz kábelesen csatlakozik a hálózatra. A 1080p (x264 kódolású) filmeket kb. 12Mb/s bitrátáig simán, akadozás nélkül lejátsza a tv, de efölött akad: kb. 20 másodpercenként megáll, tölt, megint megy 20 másodpercet, megint megáll, tölt. (Közben meg találtam olyan filmet is, ami 28 Mb/s, és mégis simán akadozásmentesen megy)Mindegy, hogy Plex v Serviio, mindkettővel ugyanez van. A proci terhelése max 30%, nincs más terhelése. A TV 4K-s, manual szerint tudnia kell felbontástól minimum 40-60Mb/s-ig.
Mit hol állítsak át, állítsak be, hogy a magasabb bitrátájú filmek is menjenek akadás nélkül?
Előre is köszi!
-
lucika
csendes tag
Érdeklődnék van e lehetőseg nagyítani a pc-ről tv-re kivetített feliratos film betűjét .
-
Indiant
addikt
Sziasztok,
miniDLNA (RT-AC65P openwrt router) kontra LG tv (UH8507).A miniDLNA szolgáltatás aktív, 0 hang, 1 videó és 0 képfájlt szolgál ki. (a tv nem látja a szervert)
/etc/init.d/minidlna stop és minidlna -R (a tv látja a szervert, de nem lát rajta fájlt)
..és a szerveren ez által :
A miniDLNA szolgáltatás aktív, 0 hang, 0 videó és 0 képfájlt szolgál ki. (amíg nem nyomok egy restartot a minidlna-nak addig 0 marad.
A restarttól a tv megint nem látja a szervert.PC lát mindent a szerveren.
-
Sakab
senior tag
Sziasztok, segítségre lenne szükségem. Adott egy Popcorn hour a500 ami támogatja a DLNA, DMR, UPnP-t. Ebben van hdd, és pluszba még a hálóra kötve egy Synology NAS. Szeretnék zenét lejátszani úgy, hogy PCről választom ki és úgy küldöm rá a Popcorn-ra. A synonak a DS audioja az hellyel közzel működik is, csak mivel webes felületű elégg lag-ol. Ezt szeretném kiváltani valami Windowsos programmal. Van valakinek saját tapasztalata, ötlete ennek a problémának a megoldására?
Ez a NAS nak a gyári audio webes felülete, ahol feldobja mint lehetőséget a popit:
-
Spec
őstag
Nem tudok róla. Előtte Serviio-t használtam, és annál nem jelentkezett ez a probléma, igaz abban volt transzkóding. Úgy olvastam a neten, hogy más is panaszkodott már erre évek óta a PLEX-nél. Azzal magyarázzák, hogy az 5.1-es hangot, ha nem alkalmas rá a készülék, akkor lekeveri 2.0-ra, és ez okozza a halkulásokat, ha éppen olyan csatornán szól a beszédhang, ami nincs fizikailag.
PC-n is simán 2.0 sztereóra keveri le a hangot a hangkártya, mégis szépen szól bármilyen média lejátszóban.
Ezt azért illene intelligensen kezelnie a PLEX-nek is. Elvileg erre lenne való az említett normalizálás funkció, de az látszólag nem működik, legalábbis nem jól. Nincs erre valami megoldás? -
Tyrone89
aktív tag
Sziasztok!
Elég amatőr vagyok a témában, DLNA megosztást szeretnék a gépem és egy médialejátszó között(Dune HD Ral Vision 4K) Meg is csináltam elvileg, látja is a médialejátszó a mappákat, filmeket stb..ahogy a TV is, de ahogy elindítom a lejátszást, akadoznak közben a filmek. 4K HDR/Dolby Vision filmeket szeretnék nézni. Wifi kapcsolaton is akadozik a lejátszás és vezetékes kapcsolaton is. Huawei HG8247H típusú routerem van...800Mbit/s letöltési és 250Mbit/sec feltöltési sebességű internettel. Még a kis bitrátájú 4K anyagok is akadoznak pl letöltött letflix filmek..a nagyon magas bitrátájú remuxokról nem is beszélve.
Mi lehet a probléma? Van valami amit esetleg még be kell állítani?
-
Spec
őstag
Sziasztok! Lehet nem teljesen jó topikba írok, de ti biztosan tudtok valami okosat mondani erre a problémára.
Tegnap PLEX-en keresztül, TV-n néztünk egy .mkv videót, és a lejátszásánál adódott egy elég zavaró hiba. Az audio sáv valamiért nagyon kiegyenlítetlen volt. Amikor csak párbeszédek, beszéd hang volt, akkor nagyon halk volt az egész, alig volt hallható. Ha felerősítettem a TV-t, akkor hallottuk, de amikor meg jöttek az effektek, a háttérzaj, stb. akkor az meg ordított, az egész lényegesen hangosabb lett, de fura módon akkor a beszéd hang is erősebb volt azzal együttesen. Ekkor le kellett halkítani, de utána meg megint halk lett, ha csak beszéd volt. Szóval nagyon idegesítő volt. Eddig ilyet nem tapasztaltam.
Ugyanezt a videót ha számítógépen VLC playerrel lejátszom, akkor nincs ez, teljesen jól hallható végig. Kiegyenlített, egységes a hangerő.
A PLEX-en belül a lejátszási beállításoknál be volt nyomva a "Többcsatornás audió normalizálása" opció. Utána megpróbáltam, hogy ugyanezt kikapcsolom, de nem vettem észre változást. A PLEX a legfrissebb verzió. Van valakinek ötlete, mi okozhatta ezt, és mi a megoldás rá?
A video tulajdonságai az alábbiak:
-
Dave0502
csendes tag
Sziasztok. Lenne egy pici gondom amellyel sajnos nem tudok tovább jutni. Vettem egy zyxel nsa325v2 őt. viszont mint ki derült a nas sajnos nem tud át kódolni. Itthon egy régebbi sony bravia tv-m van. az mkv fájlokat sajna nem játssza le. Eddig Windows 10 en az universal media szervert használtam. Nagyon szépen át kódolt mindent úgy ahogy én szerettem volna. Viszont most tanácstalan vagyok. A nas által nyújtott kényelmek tetszenek. De szükségem lenne az átkódolásra. Milyen módja van annak hogy minden rendben menjen?
Itthon van egy nem használt laptop. Gondoltam rá hogy tennék egy ingyenes nas rendszert vagy xpenologyt. Azzal esetleg van módja hogy a kódolást és az egyéb kényelmet meg tudjam oldani?
Köszönöm a segítséget. -
takos
tag
Sziasztok!
Nekem olyan problémám volna, hogy adott egy Synology NAS DS718+, rajta DSM 7.0.1
Egy teljes újratelepítés után a hozzá csatlakozó tv-k a fájlok többségét nem hajlandók lejátszani.
Előtte szépen működött nem használtam külön progamot kvázi DLNA-n keresztük vitt mindent, nem volt gond. Most újratelepítés után meg a tv-n az alábbi hibákat kapom vissza: "Váratlan hiba lépett fel" vagy a másik tv-n "Ellenőrizze hálózati kapcsolatát". Természetesen a hálózat működik és például mobilról elérem a filmeket rendben.
A megosztott mappák és filmek a tv-n keresztül is szépen látszódnak, csak ugyebár nem hajlandóak elindulni.
Mi lehet a hiba? Milyen beállítást kellene megnéznem?Köszi:
takos -
cucumber87
tag
Sziasztok!
Ha volt már kérdés elnézést. A gondom a következő hátha tudtok segíteni:
Serviio-t használok a gépen és így nézem a filmeket LG B9-en. A mp4 formátumu dolby vision fájlokat mappa szinten se látja. Csak külső merevlemezről tudom nézni most. Van valakinek megoldási javaslata ?
-
EmThor
addikt
Srácok, ha van időtök, nagyon lassan megy a fájlmásolás routerre kötött hdd-re, mivel tudnám ezt felgyorsítani?
Adott egy asus ac65p router, ezen hátul usb-n axagon ee25 xa3 tokban egy 500gb 2.5" laptop hdd, es a halozaton keresztul, total commanderben szoktam csak áthúzni a filmeket.
Tehát rossz lehet egy alkatrész, döglődik a vinyó? Anno ment 20-25mb/sec átvitel is. Vagy rossz a formázás? Vagy ez így kuka ahogy van és inkább egy jó nas?
Igazabol ez még mindig kenyelmesebb mint allandoan gepre atdugni, aztan utana a céleszközre az adathordozot.
Köszönöm a segítséget
(Tul sok a streaming szolgaltato hogy mindre elofizessek az 1-1 filmert, sorozatert ami erdekel, de gondolom ezzel ti is igy vagytok + megy egy olyan iranyba a vilag, hogy lassan semmit sem tulajdonlunk, csak elofizetunk, ez igy meg nem teljesen lesz ok. Dvd/db gyujteni is korulmenyes, abbol kinottem).
Szoval koszonom meg egyszer ha van tippetek.
-
Üdvözletem a topiclakóknak!
A kérdésem/problémám a következő:
A család több lakhelyén is az alábbi helyzettel szembesülök:
Asustor NAS-on fut Plex DLNA szerver és minimServer, valamint Raspberry-n a Kodi mint DLNA szerver. A cél zenék elérhetővé tétele. Vezetékes kliensek (pl. PC-k, Denon hifi, a többi RPI) látják is ezeket a forrásokat és remekül tudok is róluk lejátszani lokálisan és renderer felé is.
A gond az, hogy a telefonok teljesen hektikusan látják ezeket a forrásokat. Jelenleg az egyik telefon (Samsung Note9) éppen mindhármat listázza, egy Samsung Note10 viszont egyet sem, a telepített fizetős Bubble uPnP és MediaMonkey programokkal, de a helyzet dinamikusan változik. Olyan esetre konkrétan nem emlékszem, amikor mindegyik telefonunk mindegyik szervert látta volna.
Persze elég lenne, ha egy szerver meglenne, de az stabilan.
Van erre ötletetek?
Köszönettel: MaCS
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti VISION OC 8G - újrapadozva és pasztázva
- Eladó 4 hónapos Samsung Galaxy S24 Ultra (12/256Gb, titán fekete), garanciális, ajándékokkal
- Asus TUF RTX 4090 24GB GDDR6X Gaming Videokártya! BeszámítOK!
- Telefon felvásárlás!! Honor 400 Lite, Honor 400, Honor 400 Pro
- Ryzen 7 5800X / RX 7600 XT 16GB / A520M / 16GB vagy 32GB RAM / 256GB + 1TB SSD / 650W
- Samsung Galaxy S23 Ultra 256GB,Újszerű,Dobozával,12 honap garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B650M R7 7700X 32GB DDR5 1TB SSD RTX 3080Ti 12GB Cooler Master H500P WHITE 750W
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T490s - i5-8GEN I 16GB I 512SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Gari!
- Apple iPhone 12 Mini 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest