Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zdanee

    őstag

    válasz fpy_ #3308 üzenetére

    Kicsit kontarkodtam a MediaDirecttel, mielott valaszolok, megosztom, mire jutottam.

    1: Nekem sincs Media Direct install CDm, de tudom, hogy a neten idorol idore feltunik, a neve MediaDirect20.zip, vagy MEdiaDirect2.0.rar. Alltalaban filemegoszto siteokon erheto el, momentan egyiken sem talalhato meg. Egyebkent egy ISO file lenne benne, es a merete 309 MByte. Ha valakinek sikerul megszereznie, igazan megoszthatna velem is :D

    2: A MediaDirect nem ismeri a DivX-et, de megtanithato ra, ugyanis egy WindowsXP Embled rendszeren fut, ami egy 1.5 Gbyteos HPA particion van. Ez egy rejtett particio, en windows alol nem, de Linux alol siman hozzafertem. Ha nem akarsz ezert kulon linuxot telepiteni, javasom egy KNOPPIX LiveCD hasznalatat. Maga a MD furan mukodik, egyfelol a kernel modositva van, masreszt a rendszernek nem kepezi reszet a taskmgr.exe es az explorer.exe. Ez ezt jelenti, hogy hiaba nyomkodom veszettul a CtrlAltDelt, nem kapok olyan kornyezetet, amivel elindithatok egy masik programot, peldaul egy codec-pack telepitot. Az AltTab szinten nem mukodik, tehat hiaba rakok bele egy linket a startmenu inditopultjaba, nem tudok majd az igy elindulo alkalmazasra atvaltani.

    3: Node! Maga a MEdiaDirect csak egy sima program, amit ez az XPe futtat, tehat ha a helyere bemasolom a taskmgr.exe-t es bemasolok egy explorer.exet, akkor minden rendben lenne, igaz? Nem. Amikor kilepsz a MDbol, az hibernal, tehat barmit is modositok az inditopultban vagy a beallitasoknal, az csak ujrainditas utan fog mukodni. Erre van az F8. Ha ezt az MD indulasakor megnyomod, a szokasos XP bootmanager fogad. Egyszeruen toroljuk a helyreallitasi adatokat, es akkor ugye ujra bebootol a rendszer, es ha mjuk a Program Files/Dell/MediaDirect/MDirect.exe tortenetesen valojaban a taskmgr.exe lenne, mert felulirtam linux alol (biztonsagi masolat keszitese utan), akkor ugye ez indulna el, es szabad utat kapok. Csakhogy okosan van megcsinalva ez a stuff, ugyanis a MediaDirect programot magat nem lehet felulirni, ugyanis minden alkalommal, amikor ujrainditod a rendszert, az ujratelepiti az MDt, ami igy sem tobb par masodperces plussznal, uh hiaba csinalsz barmit vele, mindig az eredeti MD fog elindulni.

    4: Jo, akkor rakjunk fel egy normalis kernelt, es bootoljunk arrol. A boot.ini-t nem modositja ujratelepiteskor a rendszer, tehat a bootmenu szabadon szerkesztheto. Rakjunk is bele egy uj sort, miutan az NTOSKRNL.EXE-t bemasoltuk az NTOSBOOT.EXE melle. Ha most is nyomkodjuk az F8-at, kivalaszthatunk mar olyan opciot is, mint peldaul Csokkentett mod parancssorral. Eszmenyi, parancssorbol mar indithato lenne a taskmgr, es megoldhato lenne minden. Aki ezzel az opcioval probalkozik, egy kek kepernyot kap jutalmul. Ugyanigy az osszes csokkentett mod kudarcot vall.

    Tehat most itt allok, nagyjabol tudom, mivel allok szemben, de otletem sincs, hogyan lehetne belenyulni a rendszerbe. Ha sikerulne, elmeletileg olyan gepekre is telepitheto lenne a MD, amiken eredetileg nem futott, mivel szabadon telepithetnenk a drivereket, es a kiegeszito progikat, esetleg mas gyartmanyu media gombok kezelesere...
    Amugy olvastam egy tippet, hogy ha a MD windows alatti telepitesekor, amikor a HPA particio meg nincs letitkositva, a telepites 10 es 12%a kozott bemasolom a taskmgr.exe-t az X:\windows\system32-be, akkor beregisztralja, es mukodik a CtrlAltDel-re. CSak ehhez kene egy MD install diszk...

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

Új hozzászólás Aktív témák