Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ArrayOfLilly

    aktív tag

    válasz Pettyem #10069 üzenetére

    Az én gépemről beszélsz.

    Ahogy én olvasom, nagy különbségek vannak szériák között, az enyém pedig az USA.ból származik és április-májusi. Sokkal több amerikai meghibásodásról hallottam, mint mondjuk Európairól - de ez azért is lehet, mert angol nyelvű szájtokat látogatok.

    A másik dolog a megoldatlan nVidia helyzet - ami miatt én is most így állok, egyelőre nem sok tényt tudni.

    Viszont a Studio gépekben (amik ugye újabbak) Ati van - szerintem nem véletlenül (ezt arra alapozom, hogy az összes korábbiban nVidia, semmi ennél komolyabb érvem nincsen).

    Ugyanakkor az is igaz, hogy az XPS-ben több a fém és állítólag - én a másikat nem láttam élőben - jobb a felépítése.

    Amit tényszerűen tudok - kint jobb a szervizelése az XPS vonalnak.

    Ha XPS-t veszel, vegyél sok garanciát, és akkor biztosan nem lesz semmi bajod, ahogyan nekem sincsen, annak ellenére, amit olvastál tőlem. Ha baj van, 1 napon belül cserélnek, nekem csak azért tart most sokáig, mert én vacillálok. Egyelőre melegszik és valószínűleg tönkre fog menni, már most cserélnének, de én nem tudom, nem jobb-e várni, ameddig esetleg biztos lehetek benne, hogy az nVidia esetleg javította az eredeti probléma okát - vagy kiderül, hogy már nem is fogja ezt megtenni, hiszen új szériákat dobott piacra azóta.

    Szépen gyorsan cserélnek mindent, amivel baj adódik. Mondjuk nekem nem szervizgaranciám van, hanem házhoz jönnek - a hazai ajánlatukat nem ismerem.

    A technikus, aki nálam járt, eddig egy XPS-t szerelt, ott is alaplap, GPU, hűtéscsere - viszont összesen 1 db. Tehát a jelenség semmiképpen nem tömeges, akkor sem, ha állítólag nagyobb arányú a meghibásodás, mint más graikus kártya esetében.

    Hát ezek a tények.

    A választásod pedig nem könnyű.

    Ami az idézett hozzászólásomat illeti, az nem arról szólt, hogy az XPS rossz, hanem arról, hogy annak ellenére, hoyg ez egy nagyon jó gép, a mai fejemmel maradnék a T61-nél, illetve meggondolnám ezerszer, hogy kell-e nagy teljesítmény egy 15,4"-es laptopban.

    Tehát ne ess kétségbe, az én rossz tapasztalatom nem jelenti azt, hogy te nem járnál sokkal szerencsésebben, ráadásul, ha nem egy még megbízhatóbb és jobban felépített gépről váltasz egyik napról másikra - ahogyan én -, akkor valószínűleg sok mindent észre sem veszel, ami nekem azonnal feltűnt.

    http://www.arrayoflilly.com

Új hozzászólás Aktív témák