Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocobanana

    tag

    válasz abéla #10876 üzenetére

    Köszi.
    Annyira nem is tetszik ezt látva. Másra számítottam. Nagyon sokat pofáznak benne. Lehet számomra ez mégsem lesz megvéve. Nézek belőle, holnap majd streamet.

  • cocobanana

    tag

    Azt nem értitek meg ti pc gamerek, hogy alapból nem akarták konzolra jól megcsinálni, csak nyomjátok a régi hardver dumát. Hiába 7 éves a hardver, semmit nem számít, mert bármilyen játékot lehet ezekre is fejleszteni, ha valóban akartak volna rendesen megcsinálni. Ott a Sony címek, oké exkluzívak, de érdekes módon tudtak rájuk jól írni. Ez miért lehet? Ja mert biztos, jobb programozók dolgoztak meg nagyobb cég is és akkor mi van? Akkor meg nem kellett volna kiadniuk a jelen konzol generációkra, hanem azt kellett volna mondani itt a demo és ennyire rosszul fut a régi konzolokon, és kell neki még fél év vagy 1 év mire optimalizálva lesz minden és értsétek meg, vagy aki így is akarja, az digitálisan megvásárolhatta volna, mint ahogy most is van. Csak sajnos minden a pénzről szól és a másik ember semmibe nézése mindenben. Undorító a világ. Érdekes módon a Red Dead 2, vagy Watch Dogs 3 jól fut a régi konzolokon is. De lehetne mondani a Nintendo Switchet, ami még gyengébb hardver és arra is jelenek meg multi címek. (Witcher 3 maradjunk a lengyeleknél).
    De ehelyett ment a hazudozás éjjel nappal, meg a kamu marketingek, hogy nem lesz bug, meg túlóráztatjuk a dolgozókat (kíváncsi vagyok mennyire lettek megfizetve). Ez a probléma itt, mert maga a játék storyja biztos jó, de technikailag egy vicc. Csak a sok elvakult pc -s meg cp fan nem tudja ezt belátni, vagy nem is akarja. Nextgen ide, nextgen oda, akkor is jól meg lehetett volna írni ezt 7 év alatt. Egyszerűen nem akarták. Valószínűleg abból a 7 évből 4 elment a semmire, utolsó 3 évben meg kapták össze, hogy ja fiúk adjuk már ki a gamet. Konzol nem számít, úgyis venni fogják, egész világ már hype alatt van (Adidas, Nike, Burger King mindenki reklámozta már). Pc-re meg olyat írunk, hogy még a legerősebb gépet is megizzasztja majd, és lehet tesztelni vele majd az új vasakat. Gyerünk fiúk!
    Ez történt. Oké nem lesz szép a grafika, de tudták volna rendesen futtatni megfelelő fps számmal, de nem voltak képesek rá.
    Egyszerű példa talán ti is megértitek:
    Bármilyen ajtót ki lehet cserélni egy lakásban, ha nagyjából tudjuk a méreteket, de ha még tévedünk, akkor is belelehet illeszteni, berakni. Max telefújják purhabbal, vagy vésnek, kitérdekel milyen lesz a kivitelezés, de be lehet építeni. Meg lehetett volna csinálni normális 30 fps számmal akár, még ha grafikából be is áldoztak volna még jobban, meg az npcből, mert itt már azzal van a baj, hogy akad mint az állat. Ezt is meg lehetett volna oldani a régi konzolra, de lusták voltak rá és nem akarták.
    Ja meg az ne legyen már normális könyörgöm, hogy egy 7 éves játék kijöhet buggal és majd elnézi mindenki azt. Vicc ez a mentalitás. Igenis megérdemlik a savazást 7 évük volt rá. 7 év rengeteg idő már nem azért.

    [ Szerkesztve ]

  • cocobanana

    tag

    Mindenkinek ajánlom ezt a ytb videót 7 év fejlesztésével ilyen jól megcsinálták az élethű világot....
    [link]

  • cocobanana

    tag

    válasz sheep #13087 üzenetére

    Csak az AI van a GTA 5-höz hasonlítva és semmi más. 2020 végén hihetetlen, hogy egy 7 éves openworld játékban ilyen buta az AI még mindig. Nem igaz nem tudták azt jól megírni, hogy reagáljon rá a külső hatásokra. Amikor legtöbb ow-ban dinamikus időjárást tud kezelni a játék, akkor itt miért nem tudja azt az AI megcsinálni, mint a GTA-ban, hogy az emberek úgy reagálnak ahogy? Ez itt a fő probléma, hogy hiába dobják össze a látvány világot, és a jó storyt, ha egyszerűen a játék nem él és egy ow-ben, amit 7 év alatt fejlesztenek, azt vártam volna, hogy él a város és reagál rád. Mondok neked egy jobbat. Van egy horror játék, Song Of Horror, ott olyan az AI, hogy reagál a döntéseid és a helyzeteidre és az alapján akar téged megijeszteni, vagy megölni. Ugyanez van a Mafia 1 Remakeben is, hiába van csilivili város, egyszerűen az egész lélektelen. Nem igaz, nem tart ott a játékokban az Ai, ami tud reagálni rád. Legalább olyan formában csinálták volna meg, mint a GTA 5-ben.

  • cocobanana

    tag

    válasz Maxtreme #13353 üzenetére

    Mi a baj ezzel a videóval?
    7 év munkája van benne, programozók éjjel nappal dolgoztak rajta. Tökéletesen fut mindenhol, semmi hiba nincs benne. Ma már mindenkinek ilyen minőséget kell produkálni, ha sikeresek akarnak lenni.
    Jó benne a látvány? Igen. Jó benne a történet? Igen.
    Ez bőven elég a többségnek.
    2020 végén itt tart a játékipar, hogy megcsinálják és kiadják.
    :C :C
    (Irónia)

  • cocobanana

    tag

    Tegnap VR-ék Happy Hourban 46. percben beszéltek a Cp2077-ről eléggé sokat. Mindenkinek ajánlom ezt a videót, főleg a nagy fanoknak, akik istenítik a játékot és nem értik mi a probléma ezzel az egész balhéval, ami körülötte forog és csak zengik, hogy 7 éves pstől ne várd fusson a game, meg teljesen játszható, epic a világ...stb. Ha nem szeretitek a VR-t akkor is nézzétek meg, mert jól látja mi a valós probléma. Itt nem arról van szó, hogy konzolokon milyen szarul fut, meg hogy atomzsír a játék, hanem pusztán a tények, amiket a ti fanok nem láttok be vagy nem akartok.
    [link]

  • cocobanana

    tag

    Megmondom én mit vártam ettől a nagy openworld játéktól. Teszem hozzá, nem játszottam a játékkal, mert ilyen állapotban, megvárom 1 év múlva, jó akciós, nyomott áron a gamet, viszont a bemutatókból, meg ami a fejlesztők mondtak, úgy harangozták be itt Night cityben az lehetsz, aki akarsz, úgy élhetsz ahogy akarsz....stb.
    Erre a gameplay alapján kapunk sima 20 órás story szálat és nem tudom mennyi mellékküldetést, de úgy hogy nem él a város.
    Én azt vártam ettől a játéktól, hogy igen ad egy virtuális valóságot a játék, hogy valóban él a város, nemcsak úgy tűnik, ha már vr-ben szexelnek, vagy mit csinálnak a fejükkel. Azt vártam, ha végig mész az utcán, az emberek beléd kössenek, vagy kérjenek segítséget. Lehessen rabolni, és ha fegyvert fogsz rájuk könyörögjenek az életükért, vagy oda adják a pénzt. Lehessen embereket elrabolni, megfenyegetni, akkor rád jönnek a zsaruk. Lehessen dolgozni a játékban, elmenni plázába és ott beszélgetni az emberekkel, leülni velük teázni, kajálni, vagy csajozni. Sportolni lehessen, kondizni. Biciklivel is lehessen közlekedni, vagy busszal, vagy ami éppen 2077-ben van. Ha meztelenül megyek ki az utcán, akkor szóljanak érte az emberek, legyen belőle balhé. Ott a Spiderman game, ha utcán végig sétálsz az NPC előtt, akkor mondják Spidey jó a ruhád, csináljunk közösen szelfit...stb Egyszerűen azt vártam ettől az openworld játéktól, hogy valóban ad egy olyan, részletgazdag inger világot, amiben valóban élni lehet. Kicsit olyan legyen, mint a GTA Rp, csak annál jobb. GTA Rp-vel is azért játszanak sokan, mert az emberek magányosak, és egyre magányosabbá válnak, ahogy fejlődik a technika és a világ, és sokan játékokba menekülnek, vagy ott akarnak élni, megélni azt amit valódi világba nem tudnak. Én ilyen openworld élményt vártam ettől a játéktól és nem kaptam meg a látott gameplay alapján. Nem érdekelnek a mellékküldetések, meg a főküldi, az érdekel, hogy legyen egy olyan játék, amiben átverhetem a való életet és megélhetem azt egy openworld játékban. Ezt én nem kaptam meg. Nyilván semelyik eddigi megjelent játékban nincs egy valódi élet szimulátor, de amelyik játék megcsinálja, az garantáltan sikeres lesz.

  • cocobanana

    tag

    válasz Vesa #15922 üzenetére

    Csak az a baj, te sem érted meg mi a valós probléma, ahogyan a fejlesztő srác sem és sokan mások sem. Senkit nem érdekel mi volt x éve és hogyan jelent meg a Witcher 3. Az akkor volt, ez meg most van. Tudod pár éve a májkrém is olcsóbb volt, mint most, csak rendesen ki lehet nyitni és meg lehet kenni egy kenyérre, nem folyik szét, nem esik darabra a konzerv. Ez csak egy példa volt, de remélem megérted mi a gond.Tudod nem azzal kellene takarózni, hogy pár éve ez normálisnak számított, meg hogy bugokat kijavították meg ezeket. 2020 vége van, ma már ez nem megengedett, hogy ilyen állapotban dobjanak piacra egy játékot. Senkit nem érdekel a fejlesztők körülménye és a marketingesek sem, sőt a kiadókat sem, mert ha megtesznek egy ilyen lépést, akkor vállalják is a következményeket. Ők bemerték ezt vállalni, nem véletlenül kapják az emberektől a savat, amit megérdemelnek. Éveken át hazudtak és megtévesztették a vásárlókat. Ha ez nem játék lenne, hanem más, akkor ebből komolyabb bírósági ügy lehetne, csak még a játékipar nem tart ott, mint más iparnál, de elfog jönni ennek is az ideje. Nem ennek szabad lennie a trendnek, hogy rosszul írjuk meg a játékot, meg erős gép kell alá és ilyenek, meg majd kitérdekel a bug, 1 év múlva már jó lesz. Ha te day 1 nap megveszed, 20.000 ft-ért a játékot, akkor azt úgy várod el, hogy kész munkát kapsz és nem 1 bughalmazt. Ha te megvárod, amíg kijavítják a bugokat, akkor addigra az a játék nem 20.000ft lesz, hanem jóval olcsóbb. Ezért nem is veszem meg a Cp2077 játékot, hanem szépen nyomott áron megveszem, amikor tudom hibamentes lesz, mert nem támogatom ezt a irányvonalat, hogy félkész munkát dobunk ki a kezünkből és még tapsoljunk is hozzá. Kicsit sok mindent megengednek a játékiparban, mint más munkában. Egy autógyárnál, rosszul gyártod le az adott alkatrészt és úgy továbbítod tovább másik gyárnak, akkor ott apukám egyből kirúgnak téged, de még a meost is, aki hagyta, tovább legyen küldve. Remélem ebből tanul a többi kiadó és az emberek is. Igenis fel kell szólalni, ha valami nem tetszik és nem eltűrni.

  • cocobanana

    tag

    Hali!

    Valaki tudna ötletet adni, hogy a Santo Diegoban az egyik ncpd scannert, hogy lehet megoldani?
    Mindent kitarítottam kb abban a térségben és már a játék végénél tartok, és nem tudom kiplatinázni a játékot, mert egyszerűen bugos hulladék lassan 2 év után is. Direkt megvártam PS5 a nextgen patchet és egész jól is ment, 1-2 bugba futottam bele, de azt a újraindítás megoldotta. Viszont ennél a ncpd scannernél semmi se működik. Eléggé elszomorító....
    Ha valaki tudna adni ötletet mégis, hogy a francba csináljam meg, hogy elfogadja késznek, mert hiába ölök le mindenkit, egyszerűen ugyanúgy jelzi a mapon és a játékon belül, hogy nincs kész, amikor kész van. Amiatt nem adja meg a trófeát.
    Erre gondolok.
    [link]

    Köszi, aki tud rá vmi megoldást.

Új hozzászólás Aktív témák