-
PROHARDVER!
--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---
Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.
Új hozzászólás Aktív témák
-
soma314
tag
válasz
vadito #13106 üzenetére
ez egy örökzöld téma
igen mai ésszel az ember virtuálisat használ
igen mert már megtanultad az alapokat és megtanultad a virtualizáció alapjait is
aki most kezdi, annak csak azért, hogy pár ezer forintot spóroljon, nem érdemes a sok bizonytalanságot magára rántani (most azért nem megy valami, mert rosszul csinálom, vagy mert rosszul virtualizálom?)a CCNA RS-nél vannak ráadásul azok a témák, amiket nehéz vagy nem is tudsz virtualizálni (pl. password recovery)
ezt megérteni, gyakorolni már érdemes egy olcsó pár ezer (mondjuk 5) forintos router-t beszerezniamit én nem vennék, az a 15-ös IOS-t futtatni képes router. Mert akinek azokra a spéci feature-okre van szüksége, amik a 12-es IOS-ben még nincsenek bent, annak jellemzően sok router kell. Ezek nem olcsók és na itt már nem 5-30 eyer forintot váltasz ki a virtualizációval.
amúgy ha valaki vesz egy 5 eFt-os router-t vesz két multilayer switch-et, az már 3 router-ből tud laborozni
ha valaki pedig távlatokban gondolkodik (pl. CCNP) az úgyis vesz multilayer switch-eket
amúgy a legjobb érv szerintem az hogy ha bele gondolsz mennyire izzad a tenyered, hogy ha elsőre élesben csinálsz egy IOS frissitést, password recovery-t vagy otthon 5 ezres hardverrel
-
crok
Topikgazda
válasz
vadito #13106 üzenetére
A kis 800-asok simán elegek lehetnek, manapság piri pénzekért hozzájuk lehet jutni. Az 1800-as széria egyébként nagyon jó, de abból se kell 1841, elég ott a 180x, van 2 FastE portja meg 8 buta switchport.. Egyébként ha tényleg CCNA-re és tényleg csak tanulni kell akkor az a 2611XM is megfelelhet, mégiscsak van abban is két FastE port modulok nélkül is, venni is lehet még bele használtan cumót, az XM meg eleve egy kicsit több memóriát jelent - nem kell lebecsülni, tanulni igenis jó.. és még van hozzá 12.4(15) T14 IOS, adv-ent feature-set-el BGP-től ZBFW-ig mindent tud..
Új hozzászólás Aktív témák
- Kérlek használd a keresőt, mielőtt kérdezel!
- Olvasd el a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!
- A dumpok és a warez tiltott témának számítanak!
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- AliExpress tapasztalatok
- Milyen légkondit a lakásba?
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Medence topik
- Gaming notebook topik
- Elektromos autók - motorok
- Samsung Galaxy Watch8 - Classic - Ultra 2025
- World of Tanks - MMO
- További aktív témák...
- Eladó Makulátlan 16" MacBook Pro M1 Pro 16/1TB (10/16) Dobozában, ajándék tokkal.
- Logitech G923 Racing Wheel and Pedals Xbox One/PC Kormány És Pedálsor
- eladó 4db 2TB NASware WD red (WD20EFAX)
- Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G 512GB 12GB RAM - 2027. FRBRUÁRIG GARANCIÁS / akár beszámítással is
- ÚJ Lenovo LOQ 15ARP9 - 15.6" FullHD IPS 144Hz - Ryzen 7 7435HS - 24GB - 512GB - RTX 4050 - 2 év gari
- BESZÁMÍTÁS! 860W Fractal Design ION+ Platinum tápegység garanciával hibátlan működéssel
- Bezámítás! Asus ROG STRIX G15 G513IH Gamer notebook - R7 4800H 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1650 4GB W11
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Lenovo ThinkPad X13 G2 multitouch
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3050, 96% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest