Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eli_Stone

    aktív tag

    válasz TIT #146 üzenetére

    Igaz elég régen kérdezted, de a válasz: Igen lehet bele utángyártottat tenni. Én pont most cseréltem egy MP160-ban mindkét patront utángyártottra.
    Igaz dobott rögtön egy E16-os hibát amit a nyomtató tulajdonságok karbantartás fül alatt található kalibráló funkcióval meg is oldottam.
    A másik hiba ami azonnal jelentkezett az az volt, hogy a színes patront üresnek látta, illetve két kinyomtatott tesztoldal után a feketére azt írta, hogy kevés a tinta.
    Ezt a két hibát a Canon MPtool nevű programmal kb 2perc alatt orvosoltam.

    Itt egy link ahonnan le lehet tölteni a programot és van egy angol nyelvű leírás, hogyan kell használni.

    De leírom ide magyarul is, hátha valaki nem igazodik ki az angol leíráson.

    1. Húzd ki az áramból a nyomtatót, majd a Bekapcs(Power) gombot nyomva tartva dugd vissza. Amint a gomb elkezd zölden világítani (még mindig nyomva tartva) nyomd meg egyszer az indít/töröl gombot (az a gomb amin egy piros karikában egy háromszög van.) majd ezután elengedheted a bekapcs(power) gombot.

    2. Ha mindent jól csináltál eddig akkor a bekapcs(power) gomb kialszik és a hiba jelző sárga led elkezd világítani.

    3. Ekkor a windowsban (verziótól függően) az eszközök és nyomtatók menüben megjelenik majd egy új nyomtató (Nálam Win 10 x64 alatt Canon MP160 Másolat néven jelent meg pár másodperc után)

    4. Ezután indítsd el az MPtool nevű programot (én rendszergazdaként indítottam, de szerintem mindegy, hogy abban vagy anélkül indítod mert a nyomtató meg LOW LEVEL módban van magyarán teljes hozzáférésed van hozzá). Várd meg míg a program kiolvassa az infókat (nekem 2.3%-ot írt a feketére és 0%-ot minden színre) majd nyomd meg a reset black gombot várd meg még befejezi majd nyomd meg a reset color gombot várd meg még befejezi. Ekkor minden szín mellett 100%-ot kell mutatnia a programnak.

    5. Amikor kész vagy mindkét patron reset-elesével zárd be a programot. Kikapcsolás nélkül húzd ki a nyomtatót az áramból, majd dugd vissza és simán kapcsold be a nyomtatót. Ettől kezdve meg kell szűnjön az alacsony festék szint / üres patron jelzés.

    6. Ha az eszközök és nyomtatók menüben ott maradt a nyomtató másolata (Win 10 alatt eltűnt magától) akkor nevezd át amire akarod :)

    Ha netán nem működne egyik letöltési link sem (a hozzászólásokban van még egy link) a fentebb linkelt oldalon akkor a Google-be beírod, hogy Canon MPtool és válogathatsz, hogy honnan szeretnéd letölteni.

Új hozzászólás Aktív témák