- Xiaomi Mi Box androidos médialejátszó 4K és HDR támogatással
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- 16 GB RAM 2025-ben? 🤨 – Ma már tényleg kevés lehet!
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Vezetékes FEJhallgatók
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- 3D nyomtatás
- Milyen TV-t vegyek?
- Zeneszerkesztő és DJ topic
Új hozzászólás Aktív témák
-
Degeczi
nagyúr
válasz
hampidampi #99 üzenetére
Igen, tegnap én is rábukkantam erre - és egy blogra, ahol pedig pont arra panaszkodott, h EPUB-ot Calibre-vel MOBI-ra konvertálva túl kicsi a sortávolság, majd egy későbbi bejegyzésben már arról lelkendezik, h írt neki Goyal (a Calibre fő fejlesztője) és az AZW3-at ajánlotta, h abban nem ilyen...
tehát eljutottunk a "this is a feature, not a bug"-hoz is -
Degeczi
nagyúr
válasz
hampidampi #97 üzenetére
valóban úgy néz ki, egy lépcsővel eltolja a sorközt AZW3-ban a MOBI-hoz képest: utóbbiban a Kindle "közepes" beállítása adja azt, mint AZW3-al a "kicsi"
én ugyan nem szeretem a nagyon sűrű sorokat, nekem akár jó is lehetne - de persze nem, fene se akar ismét MOBI könyvet megnyitva sortávot állítgatni
el kellene játszani egyéni stíluslappal, úgy valószínűleg beállítható a régihez hasonló érték
-
hampidampi
őstag
Próbálgatok mostanában átszokni sima mobiról azw3-ra, de akadt egy probléma amin nem tudok átlépni. AZW-ban egyszerűen nem lehet ugyanarra a minimális sorközre beállítani, mint a mobit. Kindle-ön a harmadik legkisebb betűméretet használom és mobiban így 29 sorom van, míg azw-ben 25. Roppant zavaróak ezek a szellős sorközök. Próbáltam már a Megjelenés fülön mindenféle beállítást, de nem sikerült jobb eredményt elérnem.
Hátha tud valaki megoldást. -
Degeczi
nagyúr
nem: "a Kindle formátuma" a MOBI/PRC, aminek Amazon féle DRM-es változata az AZW ("3" nélkül!)
utobbit nem gyártasz Calibre-vel - de tökmindegy, mert a MOBI/PRC-vel azonos minden gyakorlati szempontból, amíg nem kerül szóba a DRM (márpedig házilag konvertált anyagoknál nyilvánvalóan nem)az AZW3 már egy újabb formátum, amit nem is az összes Kindle támogat!
máshol ezt "KF8"-ként emlegetik, és sokkal kiterjedtebb formázásra van benne lehetőség (pl. akár több font beágyazására is), de a helyigénye is jóval nagyobb mert kompatibitási okból a régi formátumot is tartalmazzaegyszerű Calibre-s konvertálásnál nincs értelme ezt választani
az eszközt illesztő bővítmény beállításai között lehet megadni, milyen formátumok, és milyen sorrendben preferáltak
ebben szerintem alapban nincsen az AZW3, vagy a sor végén - ami az előbbiek miatt jó is úgy -
Degeczi
nagyúr
ne AZW3-at használj!
tipikusan dupla akkora mint a MOBI, és rosszabb a kompatibilitása
csak akkor van értelme, ha olyan egyéni szerkesztéseket végzel, amihez okvetlenül kell az új formátumhirtelen még azt is el tudnom képzelni, h Calibre-ből küldésnél azért működjön, mert mondjuk nincs beállítva a Kindle kimeneti eszközhöz, h tud AZW3-at fogadni, ezért nem azt küldi rá a Calibre...
-
Fokiba
csendes tag
Csináltam egy újabb próbát.
Vettem egy prc kiterjesztésű könyvet, ami tartalmazott borítót. Ezt a metaadatok frissítése után (itt meghagytam az eredeti borítóját) átkonvertáltam azw3 kiterjesztésűre.
Ezt manuálisan átmásoltam a gépről az olvasóra, ahol az eddigiekhez hasonlóan borító nézetben nem jelent meg a könyv borítóképe. Ezután a könyvet töröltem az olvasóról.
Második próbálkozásként ugyanezt az azw3 kiterjesztésű könyvet, minden módosítás, konvertálás nélkül a Calibre-ben az eszközre küldéssel rakattam át az olvasóra, ekkor viszont borítónézetben látszik a könyv borítója.
A kettő módszer között látszólag annyi a különbség, hogy a Calibre létrehoz egy a Beállítások / Importálás/exportálás / Könyvek küldése eszközre alatt a sablonon beállítottak szerinti könyvtár struktúrát az olvasón. Ezért gondoltam, hogy valamelyik mappában eltárolja a képet. Viszont megnéztem és tényleg csak a könyv van benne...
Harmadik próbaként kivágtam az olvasón a Calibre által létrehozott könyvtárból a könyvet(csak az azw3 fájlt), ami most jó volt és átraktam az általam az olvasón létrehozott "könyvek" mappába. Ezután letöröltem a már üres Calibre által szerkesztett mappát. Ezután újra nem látszott a könyvborító.
Ezek szerint mégis kell összefüggésnek lennie az eszközre küldésnél kialakult könyvtárszerkezet és a borító láthatósága között, hiszen végig ugyanazzal a fájllal dolgoztam.Nem látom át, de a lényeg az, hogy az eszközre küldéssel úgy látszik jól működik.
-
Fokiba
csendes tag
válasz
hampidampi #90 üzenetére
Üdv Hampidampi!
Próbáltam így is, de az olvasón nem látszott a borító. A hiba valószínűleg az lehetett, hogy az így elkészített új könyvet manuálisan másoltam át az olvasó általam készített mappájába, mert amikor a másolást rábíztam a Calibre-re és az eszközre küldést választottam, akkor megjelent a kép. Gondolom a képet valamelyik általa az olvasón létrehozott mappában tárolja. -
Fokiba
csendes tag
Értem. Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget.
A következő kérdésem pedig, mitől függ, hogy az olvasón (kindle pw) a borító nézetben megjelenjen a Calibre-n a metaadatoknál hozzáadott könyvborító?
2 napja van meg az olvasó és feltöltöttem rá 10 könyvet próbaként. Úgy látom, hogy a prc kiterjesztésű könyveknél látszik csak. Valahogy megoldható, hogy mindegyiknél aminek van borítója ott legyen? -
snowdog
veterán
Mint írták, erre nincs lehetőség. A Calibre a saját állományait maga kezeli, a neveket ott nem lehet megváltoztatni. Nem is szükséges, hiszen nem ott fogod olvasni (gondolom). Viszont ha átküldöd egy olvasóra, akkor a már említett módon szabadon megadhatod a fájl név formátumát.
-
Fokiba
csendes tag
válasz
hampidampi #86 üzenetére
Szia Hampidampi!
Ezt a részt átállítottam, de nem oldotta meg a problémámat. Én azt szeretném, hogy ha például a Fekete István - Vuk.mobi e-book-ot, konvertálom például epub-ba, akkor a vincseszteren Fekete István - Vuk.epub jöjjön létre és ne Vuk - Fekete István.epub.
Nekem "szerző - könyvcím" fájlnév formátumban vannak a könyveim és szeretném, ha így maradnának konvertálás után is. Remélem van erre a programban megoldás? -
hampidampi
őstag
Ha arra gondolsz, hogy a Libraryban hogy tárolja a könyvet, azt nem tudod állítani. Sok értelme nem is lenne. Azt tudod csak állítani, hogy mentéskor illetve eszközre küldéskor mi legyen az elnevezés. Ezt a Beállítások / Importálás/exportálás / Könyvek lemezre mentése és Könyvek küldése eszközre alatt tudod megtenni.
Itt a sablont kell átírni. Elég jól részletezve van ott, menni fog. -
Fokiba
csendes tag
Sziasztok!
Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy hogyan lehet beállítani azt, hogy a konvertálás után ne cím-szerző hanem szerző-cím formában mentse el a könyvet a program? -
Orlin
addikt
Köszi.
Közben hagytam és folytatta igaz vagy 3-5 percig konvertált. -
Orlin
addikt
Sziasztok!
Miért áll meg a pdf konvertálás mobi-ra 67 százaléknál?
-
Degeczi
nagyúr
ezt találtam a témáról: "wontfix"-re tette a fejlesztő, nem bízik a sokféle oprendszer viselkedésében
(mondjuk ettől még tehetné változtatható beállítássá, ami alapértelmezésben ékezetlenít, mint most, és a saját felelősségre kapcsolhatná mindenki be, ha akarja) -
drmotto
őstag
válasz
lord.lakli #77 üzenetére
Köszönöm!
-
drmotto
őstag
Próbálkoznék én, de nem tudom hol keressem.
Az már megvan, hogy ne cím-szerző hanem szerző-cím formában mentse, de az ékezeteket nem találom.És még egy kérdés. Ha az összes könyvet amit rendeztem, konvertálom újra mobiba, utána a nem kellő fájlokat hogy lehet eltüntetni a calibre-ből? Pl. a korábbi prc, meg epub, meg egyéb fájlokra gondolok, illetve az eredeti mobira. Az esetleg járható, hogy kimentem a mobikat, majd törlöm az összeset a gyűjteményből, és visszatöltöm a kimentett fájlokat?
-
Degeczi
nagyúr
van sablonszerkesztő, ahol közvetlenül Python kódot írhatsz be a filenév képzéséhez, azzal nyilvánvalóan megoldható, csak kérdés, megérné-e ezzel kínlódni, hiszen minden mai oprendszer korrekt módon kezeli az ékezeteket a filenévben
szerk: ja, bocs, észre sem vettem ebben a melegben, hogy pont fordított a probléma... érdekes, nem néztem még, majd eljátszok vele én is, elvileg akadnak ékezetes könyveim
-
drmotto
őstag
Be lehet állítani valahogy, hogy amikor a könyveket menti, akkor a fájlnév pl. Lőrincz L. László legyen, ne Lorincz L. Laszlo?
-
hampidampi
őstag
válasz
tothjozsef #72 üzenetére
Safarival.
De indíthatsz I-tunes szolgáltatást is.
A kedvencem a Marvin. A legjobb olvasó Ipadra. -
tothjozsef
aktív tag
válasz
hampidampi #71 üzenetére
mivel tudom elérni ipad-ról a home szerveren futó Calibre--ben lakó könyveimet? Stanzán kívül.
-
hampidampi
őstag
válasz
tothjozsef #70 üzenetére
Mit értesz kliens alatt?
-
tothjozsef
aktív tag
Ipad-re melyik klienst ajánljátok calibre-hez?
-
Degeczi
nagyúr
Mert sajnos az...
Külön bekezdés minden egyes sor az anyagodban, ezért látsz fél sorokat (hiszen a más betűméret és oldalszélesség miatt kevesebb fér ki egy sorba, mint a fixre tördelt PDF-ben)
Kimondottan ez ellen való a heurisztikus feldolgozás alatt a sortöréseket eltávolító opció, ahol játszani lehet a mellett lévő számértékkel (miután nem minden bekezdést kellene összefolyatnia)
Gyakran nincs tökéletes megoldás automatikusan, csak kézi szerkesztéssel
Érdemes lehet RTF kimenetet kérve Word-ben megdolgozni a maradékot, ahol adhatsz pl. olyan Keres/Cserél kifejezést is, ami eltávolítja a sortörést, ha utána kisbetű következik
Aztán ha már úgyis kézi szerkesztésben vagy, a fejezetcímeket megjelölöd pl. "címsor 2" stílusként, a Calibre-ben pedig megadod, hogy az (//h:h2) legyen a tartalomjegyzék első szintjeHaladóbb módszerrel az oldal forrása is megnézhető a Calibre saját Search/Replace varázspálca nyomógombja alatt, ahol regexp kifejezésekkel lehet ugyanezt automatikusan megcsinálni, ha látható vmi szabályszerűség a fejezetcímekre (pl. mindig egyedi betűmérettel vannak szedve, vagy vastagon, vagy számmal is kezdődnek, stb), de ahhoz ismerni kell ezeket a kifejezéseket, amik elsőre nem túl barátságosak
-
GD
őstag
válasz
hampidampi #64 üzenetére
köszönöm, az a baj a meg nem nevezhető források többsége sajnos még manapság pdf-re vannak beállva..
-
hampidampi
őstag
A probléma ott kezdődik, hogy pdf-et akarsz konvertálni. A pdf alapvetően arra lett kitalálva, hogy kinyomtassák, így lapképet tárol, nem folyó szöveget. Valószínűleg minden sor végén bekezdésvége van. Ezt egy egyszerű kopipészt-a-wordbe művelettel ellenőrizheted.
Ráadásul az egy konténer csak, amibe bármit bele lehet dobálni. És bele is dobálnak.
Egyszóval a pdf forrás 90%-ban szívás.
- Mindenekelőtt próbálj meg más, szerkeszthető forrást találni.
- Vagy próbáld meg konvertáláskor a heurisztikus feldolgozást bekapcsolni és az ott található értékekkel játszani, különös tekintettel a sortörés ki.. és az üres sorok törlése a bekezdések között paraméterekre.
- Alternatívaként érdemes kipróbálni a pdftoepub programot. Nem túl elvetemült pdf-ekkel egész jól megbírkózik.
- Ha viszont nagyon gány a pdf (főleg a scannelt, képekből álló), akkor csak egy ocr program segíthet. Ebből a legjobb az Abbyy FineReader.
Utómunkára, átolvasásra persze mindig szükség lesz, mert szinte lehetetlen hiba nélkül rendesen pdf-et átalakítani.
Szóval még egyszer: a pdf szinte mindig szívás (nemcsak Calibre-rel)!A tartalomjegyzék generálása már egy következő "igényességi szint", ugyanis ehhez egy jól elkészített alap dokumentum szükséges. Ha pdf-ből indulsz ki, akkor előbb azt valami szerkeszthető formába konvertáld (elsősorban html, rtf vagy docx - ezeket szereti a Calibre). Ilyenkor valamilyen szövegszerkesztőben az egyes fejezeteknek megfelelő szintű címsor stílust kell beállítani. Aztán a Calibre-ben konvertáláskor a Tartalomjegyzéknél a szint beállításánál a megfelelő kifejezést kiválasztani. Pl. címsor1-nél: //h:h1. Persze a varázslóval mást is fel lehet venni, mondjuk oldaltörés figyelését stb., de az kevésbé megbízható.
-
GD
őstag
válasz
hampidampi #62 üzenetére
kb minden második sor bekezdésként van érzékelve és fél centivel beljebb van tolva, ez elég csúnya nekem, továbbá fura helyeken tördeli a szöveget, fél sorok maradnak árván
valami olyan igazítást szeretnék elérni, mint a "sorkizárt", vagy legalábbis egy kicsit legyen tömörebb a szöveg
pdf-ből epub és mobi konvertáláskor jön előilletve még kérdés, elérhető valahogy az, hogy a tartalomjegyzék kvázi link-ként legalább a fő fejezeteknél oda ugrojon, ahol kezdődik a fejezet?
-
GD
őstag
sziasztok,
követi valaki a topic-ot még? :-) lenne pár kérdésem, főleg bekezdések, tagolások témakörben
-
drmotto
őstag
Calibre collections kérdésem lenne.
Eddig a könyvelet felmásoltam USB-n keresztül a gépen is tárolt mapparendszerben, majd a kindle collektions managerrel létrehoztam a struktúrát.
Ha ugyanezt Calibre-vel szeretném megcsinálni, akkor a végén az olvasón a struktúra hogy fog kinézni? Milyen logika alapján lesz rendezve? -
drmotto
őstag
válasz
hampidampi #58 üzenetére
Üres oldalakat, meg felesleges oldalakat szeretnék többek között törölni, meg pár hasonló, szépészeti beavatkozást tenni.
-
drmotto
őstag
Ha egy már elkészített mobi-t, epubot, stb szeretnék utólag szerkeszteni, akkor elég, ha calibre-vel mondjuk doc, rtf, vagy hasonló állománnyá konvertálom, majd a végén vissza, vagy van még valami tennivaló vele?
-
snowdog
veterán
válasz
hampidampi #54 üzenetére
Metaadat nélküli mobit hozzáadtam, letöltöttem a metaadatokat, jobb gomb a könyvre, Másolás más könyvtárba -- és tadam, az összes metaadatot is átviszi. Sőt még a beforgatlan borító képet is.
Egyik könyvtárból a másikba másolásnál a Calibre valóban átmásolja a metaadatokat is. Az én kísérletemben nem a másolás módszerét alkalmaztam, hanem az eredeti metaadat nélküli könyvet új könyvként tettem be egy másik könyvtárba (Új könyv/Könyvek hozzáadása egy mappából). Ekkor ott nem jelentek meg a letöltött metaadatok. Ha valaki minden művelethez a Calibre-t használja, akkor a metaadatok is követik a könyvet.
A másik pedig, hogy eddig USB-n másoltam át a könyveket, majd a Kindle Collection Managerrel csináltam meg a nekem tetsző struktúrát.?
Tehát a kérdező viszont a kézi másolást alkalmazta, ezért írtam neki, hogy abban az esetben csak akkor kerülnek a könyvbe a metaadatok, ha a könyvet újrakonvertálja.
Tulajdonképpen mindketten majdnem ugyan azt mondjuk, csak más módszert alkalmaztunk. A különböző módszerek alapján mindkettőnknek igaza volt, csak nem kellőképpen tisztáztuk ki miről ír. Így hogy kitárgyaltuk gondolom már mindenki számára egyértelmű melyik esetben mi történik. Akik nem ismerik a lehetőségeket, azok számára hasznos lehetett a párbeszédünk.
-
hampidampi
őstag
"Ezek után ezt a könyvet betettem a B könyvtárba. És mit láttam? Pontosan úgy nem voltak benne metaadatok, mint az eredeti könyvben sem. Erre írtam, hogy nem igaz amit az automatikus frissítésről írtál."
Hát pedig én most direkt megcsináltam ezt és bizony átviszi egyik könyvtárból a másikba az összes metaadatot.
Metaadat nélküli mobit hozzáadtam, letöltöttem a metaadatokat, jobb gomb a könyvre, Másolás más könyvtárba -- és tadam, az összes metaadatot is átviszi. Sőt még a beforgatlan borító képet is."Ha jól értettem azt írtad ezek automatikusan belekerülnek az adott könyve."
Nem, nem azt írtam, hanem hogy update-eli.
Pl. amit te is írtál, könyvtárak közti váltásnál nem írja bele a mobiba, hanem viszi magával az összes metaadatot. Külön. Akkor írja bele, ha mondjuk eszközre küldöd vagy lemezre mented a programból (kivéve ugye a borítóképet, amit bele kell forgatni). -
snowdog
veterán
válasz
hampidampi #51 üzenetére
második mondatod kissé zavaros
Lehet hogy tisztázni kellett volna mit értettél második mondaton, mert lehet hogy nem is a valódi második mondatra válaszoltam. Az ugyanis ez volt: "Volt egy könyv amiben nem voltak metaadatok". Erre meg elég értelmetlenül hangzik a kérdésed: "Mit csináltál?" Tehát arra válaszoltam amiről úgy gondoltam első olvasásra nem volt teljesen érthető.
-
snowdog
veterán
válasz
hampidampi #51 üzenetére
második mondatod kissé zavaros
Szerintem nem volt az, csak ezek szerint nem értetted meg.
Akkor egy kicsit részletesebben. Ugyebár a Calibre-ben akár hány könyvtárat létrehozhatunk. Nevezzük ezeket most A, B, C könyvtáraknak.
Tehát mondjuk az A könyvtárba betettem egy könyvet, ami eredetileg nem tartalmazott metadatokat. A metadatokat a netről letöltöttem, ezeket a Calibre meg is jelenítette. Ha jól értettem azt írtad ezek automatikusan belekerülnek az adott könyve. Ezért nem szükséges az az újra konvertálás amiről írtam.
"Újrakonvertálni csak borító csere után kell. Az összes többi metaadatot automatikusan update-eli a Calibre."
Ezek után ezt a könyvet betettem a B könyvtárba. És mit láttam? Pontosan úgy nem voltak benne metaadatok, mint az eredeti könyvben sem. Erre írtam, hogy nem igaz amit az automatikus frissítésről írtál.
Bár nem tettem meg, de ha az A könytárban található eredeti könyvet a kitöltött metaadatokkal újrakonvertálnám, akár ugyan arra a formátumra, mint amilyen az eredeti könyv volt, akkor az újrakonvertált könyvet betéve a C könyvtárba már minden további művelet nélkül megjelenítené az összes metaadatot. Azért nem szükséges ezt a tesztet elvégeznem, mert egyébként minden általam metaadattal kiegészített könyvet újrakonvertálok mobi-ra (bármiben is volt előtte), és azokban már alapból benne vannak a metaadatok. Az újrakonvertálást főleg azért végzem el, hogy a könyv elején olvasható legyen a fülszöveg.
Azt hiszem ez elég részletes magyarázat volt.
Új hozzászólás Aktív témák
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- EAFC 25
- Android szakmai topik
- Ukrajnai háború
- Xiaomi Mi Box androidos médialejátszó 4K és HDR támogatással
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Politika
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Nagyon erős ajánlat lett CMF Phone 2 Pro
- További aktív témák...
- Eladó egy 34" GIGABYTE M34WQ Ultrawide 144hz gaming monitor!
- ÚJ, GARIS! Dell Latitude 5450 - 14" FHD / Ultra 5 125U / 16GB DDR5 / 512GB NVMe SSD / HDMI 2.1
- Acer NITRO V 16 Gamer Tervező Laptop -35% 16" RYZEN 7 8845HS 16/1TB NVIDIA 4060 8GB FHD+ 165Hz
- AppleCare+ biztosítás és kiterjesztett garancia - Apple hivatalos biztosítás - Számlával
- Új Acer Predator HELIOS NEO 16 Gamer Tervező Laptop -35% i9-14900H 32/1TB RTX 4070 8GB 2,5K 240Hz
- BESZÁMÍTÁS! Apple iMac 27" 2020 i7 128GB RAM 512GB SSD garanciával hibátlan működéssel
- HyperX Cloud Alpha Wireless + HyperX Cloud Alpha 2 Olvasd el
- Országos! KÉSZPÉNZES - UTALÁSOS VIDEOKÁRTYA FELVÁSÁRLÁS! Korrekt áron! NVIDIA!
- Bomba ár! Dell Latitude 7280 - i5-7GEN I 8GB I 256SSD I 12,5" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- Apple iPhone 12 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest