Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
LeadR
tag
Persze, hát az az értelme, hogy ugyanaz szóljon, így nagyobb teret tudsz betölteni, 2-3 db egy lakásban / teremben tök jó is tud lenni. Nyilván kérdéses, hogy ki használná így, de egy nagyobb házban rakhatsz egyet minden szobába, nagyobb terekbe akár 2-t is.
Ismerem a samsung megoldást, de ott nincsen összehangolva a latency, így használhatatlan hangszórók esetén (legalábbis így volt amikor ezzel szórakoztam), fülhallgatóknál jó lehet, ha valaki éppen szeretne ketten tartalmatfogyasztani telefonról két külön fülessel. Elvileg az android 15 vagy 16-ban már benne van ugyanez a funkció amit a samsung implementált már magának korábban, de még nem láttam, hogy bármelyik gyártó ezt engedélyezte volna / rendesen megcsinálta volna, amit őszintén nem nagyon értek, hiszen a készülékek gond nélkül képesek rá, és a funkció nem rossz. -
LeadR
tag
válasz
Aprósólyom #19692 üzenetére
Húha, köszi a választ.
+
@Pixx96
@francz'70
@<adamsyk>Így most nem lettem sokkal közelebb a megoldáshoz, bár nagyon túlgondolni sem akarom, minimális összegről beszélünk.
Ha feltételezzük azt, hogy a mirtune nem szól elég szépen, akkor a motion+ és a uboomL basszust nézve, hogyan viszonyul egymáshoz? A xiaomit kvázi kilőttem, mert nem stereo, és nincs rajta jack, plusz gyanítom, hogy nem jobb mint a másik kettő.
Soundcore-nál a refurbished termékek minőségével milyen tapasztalatok vannak? (Szomorú, hogy a motion+ban még nincs benne a partycast, így biztosan nem fogom tudni használni a boom+-szal együtt) -
LeadR
tag
válasz
Aprósólyom #19692 üzenetére
Volt element megam, azt szerettem. De hallottam flipeket, chargeokat, nyilván nincs tévképzetem, hogy a chargeokat meg lehetne közelíteni ebben az ársávban normális minőséggel.
-
LeadR
tag
Sziasztok!
Nagyjából már visszaolvasgattam, így csak gyors tippet / megerősítést szeretnék.
Keresek egy hordozható hangszórót méretben a kicsi ciripelőm és a sc boom+ közzé belőve. Valami 20 alatt, ami beltérben korrekt, és nyugodtan be lehet dobni a táskába is, a ciripelő néha kevés, a boom plus meg néha túl nagy. Hangzás terén nincsen nagyon extra igény, de azért legyen elég hangos, és legyen benne korrekt mély (mérethez képest).
Úgy láttam, hogy a Uboom L és a Xiaomi outdoor van ajánlva. A kettő közül melyik? (Jobban hajlok a uboom felé) Esetleg bármi más? Érdemes lehet még egy soundcore terméket venni? A motion+-t túl drágának találom, a soundcore 3 meg nem tudom mennyire jó, de ér egyáltalán ennyit a partycast funkció?
Köszi.
Off: Az earfun oldalról nem tudok egyszerre 2db akciós terméket rendelni? A kosár kicsit összezavarodik, és csak az egyik termékből vonja le az akciót. -
LeadR
tag
válasz
Peaceliker #17444 üzenetére
@Peaceliker | @Steevy84
Köszi a válaszokat.Látom, hogy most itt a UboomX-ről is megy a diskurzus. Erre érdemes lehet várni a motion boom plus helyett? Jobb / olcsóbb lesz? Én ahogy látom már van itthoni ára is, 57k, vagy valamit félrenézek?
-
LeadR
tag
Sziasztok!
Korábban is tettem már fel kérdést, de azóta sem találtam olyan hangszórót amit szerettem volna.
Néztem, hogy most a Motion Boom Plus akciósan 120eur. Ez most a legjobb vétel ebben az (ár)kategóriában? Szívesen megúsztam volna olcsóbban, de ennyit rá tudok szánni, ha tényleg annyival jobb mint a 70-90 eurós hangszórók (Tronsmart, Blitzwolf, stb).
Mindenes cucc lenne, bent-kint, pc-tv-bluetooth.
Fontos, hogy tudjon stereot(nem a multi-speaker), legyen rajta jack (tv/pc miatt), és komoly mélyek legyenek. Jellemzően sajnos az olcsóbbak közül még a nagyobb hangszórók is elfogynak alacsony Hz-en.
A sima boom 2 is szimpi lett volna, de zavaró, hogy nincs jack, és szerintem nem is rendes stereo.
Jöhet más ötlet is. -
LeadR
tag
Sziasztok!
Úgy néz ki, hogy elérkezett az idő, hogy beszerezzek egy új "mindenes" hangszórót.
Kültéren és beltéren is szeretném használni, elfogadható legyen a hangzása mindenféle felhasználásnál, nem kell audiophile de normálisan hallgatható legyen. Legyen elég hangereje kültérre, jó basszus, de még legyen éppen elég hordozható.
Ez nagyjából azt jelenti, hogy a 1.5-3KG / 50-80W kategóriában nézelődnék.
Árkategória: kb. 25-35.Elsősorban amik felmerültek mint lehetőség:
- Tronsmart Bang és Bang mini (Nem hallgattam élőben, de tesztek alapján nem győzött még meg, hogy elfogadható a hangzás. Illetve nem tudom, hogy melyiket érdemes vinni a 2 közül)
- BlitzWolf BW-WA3 (Nagyon a mérethatár alja)
- Soundcore Motion Boom (Mérethatár alja, külföldi rendelés)
- Sencor SSS 6800
- Akai ABTS-70Az egyszerűség kedvéért a Bang Mini a legszimpatikusabb, de nyilván fontosabb a jobb hangzás és a jó mélyek, így bármilyen ajánlást szívesen veszek.
A Motion Boom-ról jókat olvastam, de kicsit félek, hogy túl kicsi lenne, itthon nem elérhető így macerásabb mert várni kell rá egy hetet és nehezebb visszaküldeni is, ha esetleg kellene.Néhány saját, hosszútávú tapasztalat hordozható hangszórókkal, hogy legyen mihez viszonyítani:
- Tronsmart Element Mega (Még nem a soundpulse, hanem az első kiadás. Szerintem nagyon jó hangzás, de nyilván a helyén kezelve. Kicsit kevés mély, nekem már túl kicsi)
- Tronsmart T6 Max (Még nem a soundpulse, hanem az első kiadás. Sajnos doboz hangzás, komoly mélyek, méretéhez képest én nagyobb hangerőt vártam, de elfogadható)
- JBL Charge 3 (Element Mega-hoz képest több mély, hasonlóan jó hangzás, nekem már túl kicsi)A 0.6-1kg-os kategória nekem már kicsi, a T6 Max pedig nagyon dobozos, és lehetne kicsit hangosabb.
Ezek fejében mi lenne a legjobb választás? Ha van amelyik szebben és hangosabban szól, de hasonló mélyekkel mint a T6Max, akkor én azzal már elégedett vagyok. -
LeadR
tag
Nem, nem a wattot néztem
A méretet. Lehet akármilyen hangszóró, ha ennyire kicsi. A fizika törvényeit nézve képtelenség, hogy egy dupla ekkorát (ami rendes elektronikával van) túl szóljon
Meg mint mondtam, nem szükség a prémium hangzás, a hangerő annál inkább. A cikkben ott van, hogy 2db kell egy 25-30 nm helységhez, nekem ettől kapásból nagyobb teret kell hangosítani, illetve külteret. 2db meg árban már húzós, főleg hazai árakat nézve. (@HornedReaper). Ettől függetlenül, hiszek nektek, biztos, hogy jó cucc, de nekem ez nem opció
Hallgattam már ilyen noname húzókás cuccot (GoGEN BPS 898)
JBL Flip és hasonlók mellett. Hát a kisebbek elbújhatnak, ha a hangerőt és az öblösséget nézzük. (Természetesen alacsony hangerőn, minőségben lazán verik ezt a noname bőröndöt, de mint mondtam nem ez a cél. Persze biztos, hogy az általatok említett sokkal jobb mint egy flip, de csak összehasonlításnak írtam)
Ha az említett GoGEN-től mindenben kicsit jobbat tudok szerezni, akkor már elégedett vagyok. (Persze jelenleg az ár-érték arányban legjobbra hajtok, ami az én igényeimet teljesíti)Azért köszönöm a válaszokat
-
LeadR
tag
Sziasztok!
Szeretnék mostanság beruházni egy nagyobb fajta "hordozható" hangszóróraszóval nem a kólás flakon verzióra gondolok, hanem az asztali hangfal hordozható verziójára.
Alapkövetelmény a bluetooth, és a beépített akku.
Kertipartikon, házibulikon, és hasonló dolgokon lenne használva, tehát minél nagyobb hangereje legyen. Az ilyen típusú felhasználás miatt nyilván nem egy audiophil stúdió minőségű cuccot keresek, de azért legyen korrekt hangzása, a mélyhangok ne recsegtessék az egészet, és ne halkuljon be tőle.
A keret nagyon nagyon max 50, akkor ha tényleg megéri ennyit szánni rá, de egyébként maradnék 30-40 között.
Amit eddig néztem:
-Sharp ps-920. (Elég jónak tűnik első ránézésre, és árban sem vészes)
-Blaupunkt PA10. (Ez még éppen beleférne a keretbe, ha megér ennyit)
Új hozzászólás Aktív témák
- Milliókkal olcsóbb a Model Y Standard Magyarországon
- Váratlan kütyü hódít a nők körében
- Battlefield 6
- Milyen NAS-t vegyek?
- Gaming notebook topik
- Építő/felújító topik
- Fujifilm X
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- További aktív témák...
- HP Chromebook x360 13b / 8GB / 256GB SSD / EU bill magyarra matricázva
- Ipad Pro 6th Gen. M2 12.9 Wifi + Cellular
- ASUS TUF A15 FA506 -15,6"FHD 144Hz - Ryzen 5 7535HS - 16GB - 512GB -RTX 3050 - Win11 - 4 év garancia
- MSI RTX 5070Ti Vanguard SOC 16GB
- Thinkpad E14 Gen5 14" FHD+ IPS Ryzen 5 7530U 16GB 256GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I5 12600K / RTX 3070Ti / 32GB DDR5 / 512 SSD!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2113, 100% Akkumulátor
- PlayStation Network (PSN) ajándékkártyák, feltöltőkártyák áron alul!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 256GB Red -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3619
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H170 i7 6700K 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1080 8GB ZALMAN S2 TG A-Data 600W
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest