Hirdetés
-
PROHARDVER!
I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).
Új hozzászólás Aktív témák
-
mepet
addikt
válasz
ignorant
#7065
üzenetére
(#7064) HSM:
"lehet, holnap 10%-al kevesebbet ér ugyanaz a forint"
így van, mindig van kockázat. Persze BTC-nél 100*-os.
A kajás példához még annyit, hogy azért ott pont nem igaz, mivel ideális esetben míg a tehéntől eljut a tej hozzád, mindenki Ft-ban fizet mindenkinek. Ha persze a tehenet euróért vettük, akkor más a helyzet.(#7065) ignorant:
"egyre kevesebbet valtanak majd a cegek ha lesz lehetoseguk btc-ben fizetni csomagolasert, aramert, csomagkuldesert, stb."
No erre várhat a tesco.
"En fizettem mar kocsmakban BTC-vel, teljesen jo volt."
Hol? (ha nem vagyok indiszkrét)"csak az kell hogy kormanyok elismerjek"
Ezzel a gondolattal számtalanszor találkoztam ebben a topicban. Mit ismerjenek el? Azt, hogy a BTC pénz? Ha erre írnak egy törvényt, akkor az min változtat (persze a lopások és visszaélések jogorvoslati lehetőségének biztosításán túl)? Mellesleg erre pl. itthon törvény sem kell, elég, ha a Kúria dönt. Kivethetnek valami különadót még, de ennek sincs reális esélye, sokkal valószínűbb, hogy mint Koreában, inkább integrálják a BTC-t az adórendszerbe.
Az árfolyamhoz pedig a kormányoknak csak közvetetten van közük, ha sikerül bizalmatlanságot teremteniük a BTC-vel szemben, attól a tőke egy része kivonul, így csökken az árfolyam (lásd Kína). De ezt egy nagy cég is megteheti, ha akarja (lásd: Kína).Mellesleg Davos-ban idén csak említették a bitcoint, mivel (az ő szemszögükből) még jelentéktelen a forgalom, így nem várható sürgős beavatkozás.
(#7066) AAntii:
"egy adott váltó legjobb ajánlati ára alapján kalkulálja az áru btc-ben megadott értékét, aztán ha akarja eladja a bolt tulajdonosa azon nyomban, ha akarja, akkor pedig vár a jobb szerencsére."
Egy kérdés egyből felvetődött: kinek a legjobb ár? A boltnak, vagy a vásárlónak?
Hazánkban még egy sarki fűszeres nyitásához is komoly kockázati tőke kell, nem hiszem, hogy vállalnák a tulajdonosok egy új, ismeretlen, szabályozatlan piac árfolyamkockázatát is. De szerintem ezzel a nagyok is így vannak, bár erre nincs rálátásunk.(#7067) Penge_4:
"a szolgáltató a saját könyvelésével meg ha lelép is a pénzzel az annyiban érint, mintha holnap csődbe megy xy bank, ahol betétes vagy"
A bankbetétekre 100% az állami garancia. Viszont állami garancia a BTC-re sosem lesz, mivel nincsen személyhez rendelve a wallet, így technikailag lehetetlen megoldani.
Új hozzászólás Aktív témák
● Bitcoin adásvétel a topikban tilos!
- Akciókamerák
- Google Pixel topik
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
- Xbox Series X|S
- Arc Raiders
- Lexus, Toyota topik
- A jövőre utal a CoD: Black Ops 7 egy új beállítása?
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- További aktív témák...
- Macbook Air 13" M1 A2337 (2022.07.04.) 81 ciklusos 98% akku
- Yamaha FG700MS Akusztikus Gitár
- iPhone 15 Pro max 256GB gyári független 93% akku
- iPhone 13 PRO MAX 256GB sierra blue KÁRTYAFÜGGETLEN! Gyönyörű! Akkumlátor 89%!
- Vadonatúj, bontatlan iPhone AIR 256GB space black KÁRTYAFÜGGETLEN! 1 év Apple garancia!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 256GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3407, 100% Akksi
- magyar billentyűzet - 162 - 163 - Lenovo LOQ (15ARP9) - AMD Ryzen 7 7435HS, RTX 4060
- Apple MacBook Air 13 M1 8GB 256GB magyar bill 1 év garancia
- Telefon felvásárlás!! Apple Watch Series 6/Apple Watch Series 7/Apple Watch Series 8
- HIBÁTLAN iPhone 13 128GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3925, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest




