Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz BusinessGuy #19 üzenetére

    "olyan hardvernél igérnek kompromisszummentes 60 fps-t ami arra képtelen"
    Ezt így mi alapján?
    Ne felejtsd el, nem ígérnek natív felbontást, sőt saját felskálázó algoritmus lesz(kérdés, ez tiszteletét teszi-e valamilyen formában PC-n, van-e olyan jó, mint egy DLSS), gyanítom a full RT mellett olyan játékokban lesz meg a 60fps, amelyikekben RT nélkül már a sima PS5-ön is megvan(az RT izmosítással együtt is).

    Amúgy meg egyetértek a cikkel, nem az a fő probléma a PS5-tel, hoigy nincs 60fps mindenhol, hanem hogy nincs rá értelmes játék, ami nem cross-gen vagy cross-platform(és itt most ez utóbbit nem a PS-XBOX vonalon értem, hanem PS-PC viszonylatban).

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    Azért röhejes, ahogy túltolják az RT-t... különösen a Hogwarts Legacy és a Gran Turismo kapcsán(meg persze sok más játékban is, csak azok nem szerepelnek ebben a videóban...khm, Control, khm)... csillog, mint Salamon töke, de ez szerintem inkább elvesz a valósághűségből ahelyett, hogy fokozná azt... aki azt a padlót csinálta a Hogwarts-ban, az életében nem látott még kőpadlót szerintem, de a GT-ben se realisztikusak a kocsifényezések. Ezért én tuti egy fillért se adok, jó nekem a mezei PS5 is, csak hozzanak ki rá normális játékokat.

    #26Sinesol
    Nézőpont kérdése... szerintem siralmas.
    Plusz nem rég PC után PS-re is megvettem a Baldur's Gate 3-at, és hát rég estem ekkorát pofára, siralmas a kontrolleres irányítás és a GUI is, pedig sok más játékot(pl. Assassin's Creed széria) jobban szeretek kontrollerrel tolni, akár PC-n is... eddig csak FPS-eket kerültem konzolon, most már lehet hogy az RPG-ket is muszáj lesz...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz D.Va #31 üzenetére

    Jelen!
    Bruttó 184e-t fizettem a lemezes PS5-ért.
    Az más kérdés, hogy 2021 márciusban érkezett meg úgy, hogy a megjelenés előtt 3 hónappal adtam le rá előrendelést.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz b. #45 üzenetére

    Az eleje tök felesleges, azok már PS4-en megtörténtek, ps5-ön már csak belépni kell, a rendszer altatás közben frissül, soha nem kell foglalkoznom vele, max ha a kontroller FW frissül úgy évi egyszer. Single player gamerként full felesleges a PS plus(kivéve ha a katalógus kell, de az meg PC-n csak MS Store-ral műxik, ami sokkal szarabb a Steam-nél minden más szempontból), az accounton ott vannak a megvett játékok, a letöltés PC-n se gyorsabb, de pl sokkal több helyet igényel esetenként: PC-n a BG3 patch7 addig fel se ment, míg nem csináltam 160GB szabad helyet az SSD-n, PS esetében ilyen gond eddig nem volt, PC-n már nem az első alkalom, nem az első játék esetében(bár ha hagysz elég szabad helyet, akkor ott se gond)

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz ripla #46 üzenetére

    Karban tartani, OS-t meg drivereket frissíteni, HDR-beállításokkal nyűglődni meg a Mikulás fog, nem?
    Lehet vergődni, de a konzol sokkal komfortosabb felhasználói élmény, ha csak játszani akarsz, objektívan.
    Amit fel kell áldozni, az az Ultra grafika(ha van hozzá vasad PC-n), a 30/60/120-tól eltérő framerate, meg a modding erősen korlátozott(ha nincs ingame mod piactér, akkor konkrétan nem létezik) és az ingyenes, előfizetés mentes multiplayer élmény, illetve a játékok túlnyomó többségében a bill+egér vezérlés.

    #48hapakj
    "Normális konzol nincs netre kötve és nem telepít frissítéseket, mer egyébként akkor az csak egy előtelepített PC fancy dobozban"
    Ez nagyon nem így van, de nem baj, gondold ezt...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz hapakj #51 üzenetére

    Félre ne érts, feljődött a PC játék, már csak pár testhosszal van előrébb a konzol abban amit nagyon tud, nem utcahosszal.
    Én is PC+PS5 kombóval tolom, vannak játékok, amivel eszembe sem jut, hogy konzolra szerezzem be(pl. bármilyen FPS), de vannak olyanok is(tipikusan sportjátékok, narratív akció-RPG, horror), amik meg jobban adják magukat konzolon.
    Persze, valószínűleg el lehet lenni minimális karbantartással is Win11-en(bár az azt is jelenti, hogy benne hagysz egy rakat teljesítményt a PC-ben a VGA-driver frisssítések kihagyásával, de valóban nem létszükséglet), lehet hogy én csak megszoktam, hogy mindent tip-top tartsak, de konzolon abszolút nincs bloatware(ha más nem, hát a féltucat launcher, ugyebár) vagy vírus(és annak kergetője), PC-n meg települ ha akarod, ha nem, és a tapasztalatom szerint aktívan küzdeni kell ellenük, ha kordában akarod tartani... cserébe multifunkciós eszköz, ami mindenre is jó.

    A Geforce Experience amúgy nem csinálja meg magától, már ha nem magázod magadat, mert bizony rá kell kattintani arra a vacak gombra, ráadásul abba a rohadványba be is kell lépni - bár ez hamarosan sokat javul... végre-valahára.
    Arról nem beszélve, hogy bármilyen VGA-d van, el kell tölteni némi időt azzal, hogy normálisan belődd a játék grafikai beállításait, hogy szép is legyen, meg fusson is rendesen(nem, egy RTX4090 se teljesen kompromisszummentes). Egyszer minimum, de néha driverfrissítések után se árt...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Csandi #56 üzenetére

    Nekem 2TB extra SSD tár van a PS5-ben(nem tudom, mi a nagy dolog a bővítésében azon túl, hogy belerakod az SSD-t), és a PC-ben is a játékok 1TB-os SSD-n vannak.
    A net meg Gigabit. És nem, PC-n se gyorsabb. Neked lehet valami nagyon szar neted, hogy PC-re több jut belőle, mint PS-re. Nekem ki van húzva az STP kábel mindkettőhöz, azt' megy... Wi-Fi-vel nem bohóckodok, ha nem mobil az eszköz(kivéve az LG TV, a fos 100Mb-es NIC-jével, az gyorsabb madzag nélkül)

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz hajbel #60 üzenetére

    Pedig egyszerű...
    1. Nem csak Mo-n van infláció
    2. az EUR-USD váltás eddig sem 1:1 volt, és ezen felül ott ugye a van ÁFA/nincs ÁFA problémaköre, plusz szállítás, vámok, stb.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Csandi #64 üzenetére

    Ja, így világos. A PC-n nekem is 2,5Gb NIC-em van, de a magam részéről nem látom értelmét gigabitnél gyorsabbra előfizetni. Amire én használom, arra elég az 1Gb/s. Amiből valóban kicsit többet lát a PC, mint a PS, de érdemben nem észrevehető(effektív 900 vs 800Mb/s), ettől nem lesz érezhetően lassabb a letöltés.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Hunpriest #65 üzenetére

    Elméletben... a gyakorlatban azért nagy tételben nem fogadnék rá.
    Attól még persze igaz is lehet.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Hunpriest #68 üzenetére

    "Szerintem a Sony CDN-je gyengébb mint a Steam-é, legalábbis errefelé."
    Erről konkrét adatod is van, vagy csak megérzés(amúgy nem lennék meglepődve, az EU nem kifejezetten a Sony játszótere piaci részesedésben sem)? User-t se ugyanannyit szolgálnak ki...

    "mondjuk egy 50GB-s játék fixen hamarabb letöltödik és települ PC-n Steamen, mint PS5-ön"
    Az én saját tapasztalatom nem ezt mutatja.
    Arról nem beszélve, hogy PS5 altatva is telepít meg frissít, a PC az nem. Ez az egész akkor és csak akkor számít, ha olyan játékot akarsz tolni, ami épp nincs feltelepítve a PS-re vagy PC-re, és a letöltés alatt nincs más dolgod, mint hogy a csíkot bámuld... nekem ez ritkán előforduló élethelyzet.
    Ugyan nekem nem szokásom, de a standby-ban levő PS5-re böngészőből(PS Store-ból) ki lehet küldeni a telepítést, még otthon se kell lenned hozzá. PC-n(Steam/MS Store, stb) ez csak akkor működik ha a gép be van kapcsolva és nem is alszik/hibernál, ami nálam kizárt, ha nem ülök előtte(igaz, nálam a Steam se indul bootkor: ha épp nem játszok a gépen, akkor csak bloatware az is).

    Amúgy persze amit fentebb írtam, java részt nem csak a PS-re igaz, hanem az XBOX-ra és Switch-re is, csak azokból nem vettem, így nincs személyes tapasztalat, de erősen meglepődnék, ha nem így lenne...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz hajbel #201 üzenetére

    De, van, ott figyel az RX7000-es sorozatú kártyákban, de még procikba is jut AI gyorsító.
    Emellett ha megnézted(volna) a videót, ott elmagyarázza Cerny, hogy a Pro-ba extra AI gyorsító HW-t tettek(az RT képességek izmosítása mellett).

    Ettől függetlenül szerintem sincs elég ok ezt megvenni ennyiért, különösen annak nem akinek már van sima PS5-je. De akkor is várnék egy leárazásra, ha pl. PS4Pro-t használnék, és ha az ember hajlandó némi kompromisszumra(pl lemond az ilyen CP2077-hez hasonló játékokról, meg a 4K-ról), akkor igazából jelenleg egy PS4 is megteszi... öcsémnek pl pont tavaly év vége fele szereztem be egy PS4Slim-et.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz hajbel #208 üzenetére

    És? Ott van, és ha a PS5Pro munkára fogja, akkor haszna is lesz.

    " RDNA 2-ben jobb egy lehelletnyivel, mint 1-ben, de még így is siralmas nV-hoz képest"
    és RDNA2-ből az AI gyorsító is hiányzik... nem lepődnék meg, ha a PS5Pro-ban RDNA3 vagy RDNA4 lenne, esetleg valami köztes custom cucc.

    Nézd meg Abu új cikkét, aszerint azért nem mondtak még túl sok részletet se az AI gyorsító, se a felskálázó, se az RT combosítás részleteiről, mert "azt osztották meg, amit az AMD megengedett nekik"...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz AxBattler #211 üzenetére

    Nekem az eredeti PS5 megjelenése és az akkori Cerny magyarázó videó óta van egy olyan érzésem, hogy ez nem hagyományos megrendelő-beszállító viszony, hanem sok szempontból egyenrangú partnerek együttműködése, együtt fejlesztés.
    Az AMD-nek fontos a konzol piac, mert itt a PC-vel ellentétben per pillanat ők vannak helyzetben, itt rájuk optimalizálnak a fejlesztők, amiből aztán később jó részt át tudnak menteni a PC vonalra az ottani pici piaci penetrációjuk ellensúlyozására...
    De ez csak az én privát megérzésem...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz ridiculous #222 üzenetére

    "sok esetben konzolon meg kapsz egy 720p - 1080p közötti felbontást 30FPS" ez objektíven valótlan, bármennyire erőlködsz is.

    Ha meg kiadsz egy játékra 30k-t, és nem tetszik, szépen refundoltatod és kész. Én évente jó ha egy játékot veszek meg teljes áron, a túlnyomó többségét 50-90%-kal leárazva, és ha úgy látom, nem érrte meg, szó nélkül megy a refund request.

    XBOX-ról nem nyilatkoznék komolyabban, mert nekem sosem volt, és amíg csúszás nélkül minden megjelenik PC-re is ami XBOX-ra addig nem is lesz.
    PS-t az exkluzívokért vettem egy generációval ezelőtt(amikor még érdemben voltak is), és szvsz megérte, amire a PS5-öt használom, arra továbbra is megéri, de nekem is a fő platformom az a PC, viszont attól még a konzol nem lesz szar, nem kell beharapni a PC masterrace propagandát. Különösen azóta nem, mióta a gamerek többsége az egekbe ajnározza a felskálázást PC-n is...

    A PS5Pro legnagyobb hátránya a PS5-höz képest az ára, de egyelőre meg se jelent még, majd igazítanak rajta, ha ennyiért nem veszi a nép.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz BusinessGuy #225 üzenetére

    Ritkán van szükségem refundra, de akkor általában szokott menni, most hirtelen nem jut eszembe egy alkalom se mikor visszautasították volna, igaz ezekben az esetekben általában nem szokta elérni az egy órát a játékidő(többnyire a fél órát sem).
    De persze, PC-n határozottan könnyebb - gyakrabban is van szükség rá, mert konzolon olyan nincs, hogy "nem fut el"...

    Amekkora felhördülés van, én már azon se feltétlenül lepődnék meg, ha megjelenés előtt is vágnának rajta 50-100 ajrót. De ha akkor nem is, szerintem nem kell a te jóslatodra egy évet várni... 600-at már talán meg is ér.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz ridiculous #241 üzenetére

    "XSX - en nincs meg a fix 60fps bőven aláesik 40-re akár és kb 720 - 900p - ben fut.. "
    Ezt honnan? Mármint a felbontást... csak úgy érzésre?

    Azt amúgy már mások is megfigyelték(pl. Digital Foundry is), hogy míg papíron az XSX több FLOPS-ot tud a PS5-nél, a gyakorlatban a PS-en simább a játék...
    Erősen kétlem, hogy sok konzol only emberke lenne itt a fórumon, a legtöbben PC mellé veszik, hisz PC-je úgy is van szinte mindenkinek, ha nem is játékra, hát a "minden másra".
    Gamer PC mellé az XSX nem épp a legjobb választás szerintem, mert ha a konzolos kényelmi funkciókat nem értékeled, akkor gyakorlatilag semmi olyan nincs, amit az XSX tud de a PC nem. Ezzel szemben egy PS vagy Switch az bővíti a választási lehetőségeket az exkluzív játékokkal.
    XSX-et szerintem akkor érdemes venni, ha vagy nincs PC-d(ettől még persze lehet Mac-ed vagy tableted), vagy azon nem tudsz/akarsz játszani(pl. mert vagy gyenge, vagy céges és le van korlátozva, vagy pl. Linuxot tolsz rajta). XSS-t meg gyereknek és/vagy 4K alatti felbontású kijelzőhöz.

    A PC-ről kanapégémelés kapcsán nekem is lenne kedvem hozzá időnként, de bill+egér alól nekem hiányzik az asztal, és a normál asztalok a kanapén/fotelban héderelős testhelyzetben nem túl kényelmesek/praktikusak.
    Régebben voltak ilyen wireless lapdesk-ek/lapboard-ok, de azok mintha kimentek volna a divatból(meg többségében az áruk se volt épp baráti).

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz ggbuffon1897 #246 üzenetére

    No igen, PS5 exkluzív nincs sok, de még lehet, XBOX exkluzív viszont egyáltalán nincs, és nem is tűnik úgy, hogy valaha lesz.

    Viszont van egy rahedli PS4 exkluzív, PS4Pro-hoz való 4K és/vagy 60Hz update-tel(meg jó pár konkrétan PS5 update-tel, bár a 120Hz+4K azért a fehér hollót nem sokkal előzi gyakoriságban), és nem mindről mondod meg, hogy nem a legújabb generációba jött.
    Nekem nem volt időm mindet kitolni az előző generációban(még az Uncharted 4-nek se értem a végére), szerintem addig elleszek velük, míg megérkeznek az igazi PS5 játékok.
    Az hogy nem érkeztek még meg, amúgy szerintem is übergáz, a cross-gen upgrade meg jóindulattal is félmegoldás(bár a Witcher 3-at még mindig szívesen tolom konzolon is) az igazi PS5-re optimalizált játékokhoz képest, ahol elvileg nulla töltőképernyő és a data streamingnek köszönhetően újszerű pályatervezés lenne a fő újdonság/selling point.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz K0vasz #247 üzenetére

    Csak már megint azt felejted el, hogy ez becsapós, mert hiába PC-kompatibilis a HW egy része, fix hardverre van írva az OS, több köze van egy firmware-hez, mint egy PC OS-hez(legyen az akár Windows vagy Linux), a HW is közvetlenebbül címezhető, a játékokat is hatékonyabb fix vasra írni és az osztatlan memória-alrendszer is csökkenti a hardverigényt azzal hogy nem kell rendszer-RAM meg VRAM között adatokat másolgatni, nem mellesleg még mindig gyorsabb, mint bármelyik mai gépben levő DDR5 RAM... igaz, nem bővíthető(de pont az előbbiel miatt nem is feleltethető meg ugyanannyi PC RAM-nak/VRAM-nak).
    Mindennek a lényegi mondanivalója az, hogy a konzol harrdverrt nem lehet egy az egyben összehasonlítani a PC-s hardverrel, bármennyire is csábít rá a látszólagos hasonlóság.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz hajbel #252 üzenetére

    Már ha az olyan apróságoktól eltekintünk, mint pár hiányzó feature amit csak az RDNA2+ tud, olyan apróságok, mint az RT, mesh shader, variable rate shading, miegymás(asszem több van, csak nem jut mind az eszembe hirtelen), amik azért a zeljesítménybe s beleszólhatnak, ha implementálva vannak a játékban. Emellett PS exkluzív feature a HW-ből gyorsított textúra-tömörítés(Kraken), amit se az RDNA1 se az RDNA2 nem tud PC-n... stb

    Nyilván, ha nincsenek implementálva a játékban, akkor gyakorlatilag eltűnnek a különbségek az RDNA1 és RDNA2 közt és egy fokkal relevánsabb lesz a FLOPS.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz hajbel #254 üzenetére

    Ezt a hülyeséget honnan veszed, hogy "az AMD csökkenti a fókuszt a VGA piacon"? Csak mert esélyesen nem csinálnak csúcskategóriás kártyát az RDNA4-es lineupban? És? RDNA1-ben sem volt, GCN4-ben sem, ha csak az RX590-et nem akarod annak venni...
    Megmondták egyenesen, tömegtermékekre fókuszálnak ebben a körben, nem halo-ra. Megpróbálnak piaci részesedést szerezni, az pedig a 60/600 és a 70/700-as kategóriában van, esetleg egy picivel alatta... nyilván majd árazniuk is ehhez képest kell, ha komolyan gondolják.
    Amúgy meg egyrészt nem "VGA piacon" jönnek elő "szurperszónikus AI upscalinggel", hanem konzolban, másrészt a DLSS akkor mégis micsoda szerinted? Gondolom, akkor neked az is buzzword...

    A videóban a srác nem igazán mond újat, cserébe nagyon szarul rakja össze a "konzol PC"-t. Eleve ha legalább hasonlót akarsz összerakni, akkor nem r5 3600-at kéne betenni hanem r7 3700-at. Aztán odadob egy lassú PCIe v3-as alaplapot és SSD-t, ami megintcsak nem passzol, ráadásul egy B550 és egy PCIe v4-es SSD azért dobja az árrat a kiválasztottakhoz képest(a videóban a B550-es lap +30 dollár, és SSD-t nem vett V4-est). Nyilván az egységes GDDR6 RAM-ot nem tudja PC-n szimulálni, PCIe v3-on pláne nem. A ház/táp/cooling az véleményes, a PS5-nek mindegyikből custom van, ráadásul PC-hez képest relatíve pici, szóval nem igazán összehasonlítható az a dolog. A 4070(ami amúgy egymagában annyit kóstál, mint egy sima PS5) vs 6800 fejtegetés az erősen véleményes, valahol a kettő közé várható az igazság, de még nem tudni, melyikhez közelebb.
    A konzolban custom áramkörökkel megvalósított feature-ök, mint a gyorsított Kraken textúratömörítés meg a fejlettebb 3D audio egyáltalán nincsenek számításba véve. OS dettó, bár egy OEM Win azért nem robbant bankot.

    És még így is az jön ki, hogy előfizu nélkül olcsóbb a konzol.
    Azzal is vitáznék, hogy minden szempontból verné az összerakott PC a PS-t, még az 5600-zal sem, tekintve hogy konzolon jobban optimalizált a SW és zéró a bloatware(nekem a PC-m 9GB RAM-ot eszik idle, játék futtatás nélkül, és eléggé bloatware-mentesítve van).

    Lehet itt játszadozni összevetésekkel, de nem egy műfajban játszik a két rendszer, soha nem tudsz almát almával hasonlítani.
    Na nem mintha nem mondtam volna el ezt már csak én vagy egy tucatszor, meg a többi fórumtárs együtt legalább ezerszer, de csak nem megy a nép fejébe... :W
    A konzol nem PC akkor sem, ha az alkatrészek egy része nagyon hasonlít is!

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz ggbuffon1897 #256 üzenetére

    Mert a Forza nem exkluzív, PC-re is azonnal kijön, én is PC-n tolom.

    Amúgy az kb. köztudott, hogy a Sony minimum egy évvel később akarta kihozni a PS5-öt, csak az XBOX Series megjelenése miatt előrehozták a startot, ezért nem full feature settel rajtoltak.
    Szívás, de ez van.
    Hogy miért most hozzák a PS5Pro-t, az nekem is rejtély, szerintem kb senkinek nem hiányzott volna, ha nem jön, sokaknak így se fog... köztük nekem se. PS4-ből se vettem Pro-t, PS5-ből se fogok. Igaz, ebből Slim-et sem, elenyésző a különbség az alapmodellhez képest.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz hajbel #262 üzenetére

    Ja, értem, hogy te nem is annyira a PS5Pro-val kapcsolatban vagy "szkeptikus", hanem az AMD-t rühelled. OK, iktatva.

    Így már értem azt is, miért nem tudsz szövegértést használva olvasni. A linkedről: "deprioritizing flagship gaming GPUs". Ezt mondtam én is. Ugyanazt a cikket olvastuk csak én felfogtam, amit mond az illető, hogy az AMD az a piac legfelsőbb 5-10%-a helyett az alatta levő 90 százalékot célozza, és fel akarja tornázni a mostani 15-17%-os market share-jét 40% környékére.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Kansas #263 üzenetére

    VGA piac kapcsán ez a releváns idézet:
    "So, my number one priority right now is to build scale, to get us to 40 to 50 percent of the market faster. Do I want to go after 10% of the TAM [Total Addressable Market] or 80%? I’m an 80% kind of guy because I don’t want AMD to be the company that only people who can afford Porsches and Ferraris can buy. We want to build gaming systems for millions of users."

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz hemaka #290 üzenetére

    Te se vettél mostanság brand PC-t Lenovo-tól, HP-tól vagy akár Alienware-től, ugye? Semmivel nem olcsóbbak, mint az almás cuccok. Telefon vonalon ugyanaz, egy prémium Samsung vagy Sony(és lassan már Huawei) ára sem tér el jelentősen egy szifonétól.

    A Sony annyira nem különbözik az Apple-től, hogy ha az Apple nagyot bukik az Apple Store-os peren, simán lehet a következő célpont a Sony és a PS, és akkor a Playstation üzleti modellje megy le a gatterba... lehet hogy a termékkel együtt.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz hajbel #303 üzenetére

    Te mit olvastál? A cikkben egy szó sincs bevételekről. Végig piaci részesedésről szól az egész, meg az abból fakadó fejlesztői támogatásról. 3rd party fejlesztőkről, semmi csoportosítgatás...mert a 3rd party fejlesztők arra optimalizálnak, amiből később eladásuk van, nem kis részben ezért van az AMD és az NV abban a helyzetben ahol van feature szempontból.
    Komolyan, hol láttál benne szót a bevételekről?
    Árak vannak benne helyenként, de csak a megfizethetőség kontextusában. Bevétel sehol.
    Csodahardver, csodadriver megint sehol.
    Komolyan mondom, úgy hivatkozol itt a cikkben foglaltakra, mintha zéró lenne a szövegértésed angolul, vagy angoltudás híján a Google Translate-tel ferdített cikket próbálnád meg értelmezni.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz hajbel #312 üzenetére

    OK, akkor ezek szerint nem a nyelvtudás a gond, hanem tényleg a szövegértés/logika.
    Mintha még mindig nem fognád fel, hogy épp arról van szó, hogy részesedést akarnak szerezni, és belátták, hogy azt az eddigi módszerekkel nem lehet, így a midrange-re koncentrálnak hogy piaci részesedést szerezzenek, és ha az megvan, akkor majd törődnek a high-enddel is.
    De ehhez komolyan rá kell fókuszálniuk a VGA piacra, mert a piaci részesedés nem magától keletkezik. Sweet spot termékeket akarnak csinálni, amiket sok ember meg tud venni. Mit nem lehet ezen megérteni???

    "So, my number one priority right now is to build scale, to get us to 40 to 50 percent of the market faster. Do I want to go after 10% of the TAM [Total Addressable Market] or 80%? I’m an 80% kind of guy because I don’t want AMD to be the company that only people who can afford Porsches and Ferraris can buy. We want to build gaming systems for millions of users."

    "Ebből kikövetkeztethető, hogy nem most akarják meghódítani a vga piacot, fejlesztésekkel, csak úsznak az árral." Logikusan abszolút nem.

    "Tehát majd ha nagyobb részesedésük lesz, akkor fognak jobban koncentrálni a vga piacra, addig pedig marad minden a régiben"
    Pont, hogy nem, erre írja azt, hogy ezzel max a 20% az elérhető, a kívánt 40%-hoz változtatni kell a stratégián.

    " I think building a great product in the client [consumer] market gets us to 20% market share by pure grinding, but to go to 40% is another gear, and that’s the machine I’m trying to build."

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz hajbel #312 üzenetére

    "Nincs annyi bevételük a kis részesedésű VGA és konzolpiacból, hogy átcsoportosítsák a fejlesztői erőforrásokat a kérdésben is szereplő data centerektől és más jövedelmezőbb üzletágaktól."
    Ilyenről szó nincs. Saját fejlesztőkről sem. Az emlegetett feljesztők azok a játékfejlesztők.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz hajbel #315 üzenetére

    Ha ebből neked ez "süt le", akkor bocsi, de abbahagytam veled a diskurzust, mert látszólag(láthatólag) képtelen vagy szöveget értelmezni és logikus következtetéseket levonni, 7 év angliai élet ide vagy oda...

    További jó szórakozást!

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz hajbel #318 üzenetére

    Ah, OK, így már világos, csak azt nem értem, hogy ha azt mondja, nem azt fogja csinálni, amit eddig csináltak, abból hogy következik az, hogy most se lesz előrelépés, "mert eddig sem volt".

    Ettől még persze lehet hogy az új megközelítés se válik be, és továbbra se lesz érdemi előrelépés, de nem azért, mert eddig sem volt. De tényleg ne legyen igazad! ;)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz hajbel #320 üzenetére

    No igen, sokan már nem is emlékeznek, milyen volt, mikor még a két cég közel azonos piaci részesedéssel bírt 2006 körül(a pirosak akkor még ATI-ként, és akkor az AMD színe még a zöld volt). Ha jól rémlik, a 8800GT megjelenésével kezdődött az NV előretörése, aztán a Cuda "betonozta be", kis túlzással.

    King's tech-et eddig nem ismertem, kb. csak angolul fogyasztok tech tartalmat a PH-n kívül, de majd megnézem, hátha érdemes rá is figyelni. Régebben Phelan-ékat néztem még, de a francnak sincs 5-6 órája rájuk... ahhoz mostanság túl sok fingot reszelnek.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz hajbel #320 üzenetére

    Végignéztem azt a King's tech videót, és azt kell mondjam, majd' minden szavával egyetértek.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz hajbel #331 üzenetére

    2009-10 táján már AMD volt, asszem 2006-ban vették meg az ATI-t.
    Amúgy igen, én is akkoriban cseréltem le a Geforce 6800GS-emet Radeonra(HD3850-re) és a fő gépemben azóta is csak Radeonok vannak, hol Intel, hol AMD proci mellett...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz K0vasz #338 üzenetére

    Az se segít, hogy a legtöbb GeForce vásárlónak akkor se jutna eszébe váltani, ha feature és teljesítmény paritás lenne és az AMD-nek lenne 10-20% árelőnye. Mert akkor meg az lenne a mantra, hogy ha olcsóbb, akkor biztos szarabb is. Kísérletileg bizonyítható, hogy ugyanaz a termék jobban ízlik a népnek, jobb minőségérzetet társít hozzá, ha többe kerül.

    Az AMD vagy kitör valahogy a status quo-ból, vagy előbb-utóbb lehúzza a redőnyt a VGA részlegen. Aztán vehetjük középkategóriától felfele a Geforce-ot dupla áron, alatta meg az Intelt másfélszerres áron.

    Ha körülnézel a fórumokon ahol AMD vs NVidia diskurzus megy, látható, hogy az átlag zöld fannek csak azért kell a konkurencia, hogy a Geforce-ok ára ne szálljon el a mostaninál is jobban, semmi másra.

    Arra relatíve kicsi az esély, hogy VGA fronton is "toljanak egy Zen-t" és hirtelen a saját terepén verjék meg a konkurenciát, arról neem beszélve, hogy a Zennek is kellett vagy 2(egyesek szerint 3) teljes generációváltás, mire úgy igazából versenyképesek lettek az Intelekkel, és CPU piac javarészt feature-mentes, ott csak a nyers teljesítmény harcol.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz VoltanIgor #340 üzenetére

    Viszont amennyire látom, PS oldalon több játékból van ingyen demó... de lehet hogy nem, csak jobban az arcodba tolja, mint a Steam.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz paljani #337 üzenetére

    Akkor innen is pár gondolat válaszul:
    2. nem tudom, mikor volt ez, de az én Win11-em ilyet még soha nem csinált. HDR-t desktopon kell bekapcsolni, és eléggé elqrja az SDR tartalmak színeit, kb mosott szar szintre. Ha desktopon nincs bekapcsolva, akkor a játékokban sem lehet. AutoHDR az a vicc kategória határán egyensúlyoz, az SDR tartalmak többsége attól is rondább lesz. OK, nem OLED monitorom van, csak egy jobb fajta LG IPS.
    3. Amelyik PC-n sokkal szebb a grafika és gyorsabb is, annak az ára is jelentősen magasabb. A fent említett konfigod az újonnan lehetett vagy duplája árban a PS5Pro-nak és több mint triplája a nem skalper-árú sima PS5-nek. Minimum - és sejtelmem sincs a komponensek feléről(alaplap, RAM, SSD, billentyű, egér stb., gondolom azokból se gagyit vettél)
    Ami HW-ben kb megfelel a konzolnak(erről a bővebb véleményem lásd fentebb), az meg sokszoros sebességgel avul
    6. nekem még soha nem fagyott, igaz Diablo 4-et se tolok rajta, csak a 3-at meg a 2 remake-jét. De abban azért kiegyezhetünk, ugye, hogy nagyságrendekkel gyakoribb a fagyás, CTD, grafikai artifakt, stb PC-n, mint konzolon.

    Ami még negatívum, és nem nagyon láttam eddig így leírva, az az, hogy mióta a felskálázás elterjedt PC-n, mintha minden platformon(konzolokon és PC-n is) sokkal kevésbé optimalizálnák a fejlesztők a játékok többségét, "majd megoldja a hardver(többnyire VGA)-gyártó", driverből, jobb felskálázó algoritmussal, framegennel vagy játékprofilokkal... szerintem ez nagyon gázos!

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz ggbuffon1897 #344 üzenetére

    Nem várok el "normális" HDR-t, OLED-szintűt pláne nem, de amit tud az egy fos, és nem a monitor, hanem a Windows miatt. Ha rászánod az időt, és átállítgatod a monitort váltáskor, akkor relatíve tűrhető az eredmény így is, csak a fene se akarja állandóan állítgatni attól függően, mikor milyen tartalmat néz.
    Konzolon egyszer kell beállítani, aztán onnantól a HDR-t támogató játékokban automatikusan bekapcsol, SDR tartalmakra pedig csak akkor alkalmazza ha bekapcsolom mellé a kényszerítést is.

    Konzolon minden rá megjelenő játék fut ha nem is kiemelkedő, de kielégítő minőségben a konzolgeneráció élettartama(6-7 év) alatt minimum.
    Azt, hogy hogy nézzen ki a játék, a fejlesztő dönti el, a saját szándékai alapján(ugye alkotói szabadság), nyilván a hardver képességeit is figyelembe véve. Az szintén java részt HW képesség függő, hogy ezt 30, 60 vagy 120 HZ-en teszi, bár a játékok jó része eleve nem célozza a 120-at.
    Ezt nem tudod egy bármilyen középkategóriás VGA-val garantálni.

    A low/medium szintben a magam részéről erősen kételkedek, bár amúgy is játékfüggő.
    Jelenleg pedig nem is tudok olyan játékot mondani, ami nem hogy maradéktalanul, de legalább túlnyomó részt kihasználná a mezei PS5 HW tudását, és most nyilván nem a nyers FLOPS-ra gondolok, hanem azokra a feature-ökre, amiktől valójában több, mint egy RT-képes PS4Pro.
    Mondjuk, ez részben a PC-re is igaz, a DX12Ultimate(Feature Level 12_2) feature-ök egy része kapcsán is.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz paljani #349 üzenetére

    Majd megnézem akkor az LG C2-re kötve direkt HDMI-n, ott már nem lesz kifogás, ha azzal se jó, akkor a Windows HDR rendszere a szar.

    Amúgy épp most pakolok össze egy Steam OS alapú "PC konzolt" retro PC gamingre(10+ éves játékokhoz, C2-re kötve), az egyik dolog amire nem tudok megoldást, az hogy hogy lehetne bekapcsolni távirányítóval vagy kontrollerrel, mert amúgy nem könnyen hozzáférhető helyen lesz lakása. Tudsz ajánlani esetleg valami jó távirányítót? Bár ha esetleg a SteamOS tudná a HDMI CEC-et az is megoldás lehet...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Jacek #447 üzenetére

    Ezzel már el lehet játszogatni, de a 4K ezzel is nagyon kompromisszumos, RT-ről nem is beszélve. Azért a €865 még mindig nem €799...
    Esélyes, hogy a PS5Pro jobb lesz ennél RT-ben, és valamivel gyengébb CPU-ban, de mivel a 4K van célozva, még ha nem is natívban, aligha lesz komoly CPU limit.

    Egy érdekes perspektíva: PS5Pro fejlesztői szemmel

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz SADE_RUSH #449 üzenetére

    Akkor ezek szerint mégiscsak lesz, akinek kell az új konzol... :D
    Alza azt írja, 26-ától indul az előrendelés, és a gyakorlatban nov. 7-én jelenik meg. Forintosított ár még nincs náluk.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Jacek #442 üzenetére

    Van bőven, csak exkluzív AAA húzócím kevés köztük. Az újonnan megjelent PS játékok jó része csak PS5-re jön...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz nightmare13 #454 üzenetére

    Katalógus van PC-n is, már ha előfizetsz a Game Passra, és nem bánod, hogy MS Store-ból telepítesz. Nem kell feltétlenül kalózsipka, mindegyik platformon vannak durva leárazások, ahol egy hamburger áráért kapsz jó játékot... persze csak élettartam-bérletbe.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz doc #452 üzenetére

    No igen, a PS5-ökön el fognak futni a generáció utolsó napján kijött játékok is, ez a PC konfigra aligha lesz igaz, bár a multiplatform játékok alighanem azon is butíthatóak lesznek olyan szintig, hogy konzolos framerate mellett elmenjenek... kérdés, hogy az a szint a konzol látványvilága alatt vagy felett lesz-e?

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz nexplo #457 üzenetére

    Te kis pesszimista, te... :D
    Én úgyse veszem meg addig, amíg nem jön olyan musthave játék, ami a sima fat PS5-ömön nem tud élvezhetően futni... addig meg még mehet a Pro ára lejjebb bőven.
    Nekem lemezen csak a régi PS4-es játékaim vannak, csak akkor veszek lemezegységet a Pro-hoz, ha azokat akkor még akarom tolni, ami véleményes azért. Mivel a mai játékok már nem BD-ről települnek, a lemez csak hardverkulcs, a használt piacon kívül sok értelme nincs velük szenvedni, ha a Sony lelövi a szerveroldalt, azok is mennek a levesbe a digital-only vételekkel együtt, kb. telepíthetetlenné válnak.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz doc #458 üzenetére

    Egész biztosan ez a helyzet.
    Én mondjuk a Beyond-ot PS4-en toltam, de azóta kijött PC-re is, pl. a Heavy Rain-nel és sok más akkori exkluzívval együtt... ha ezt akkor tudtam volna, akkor esélyesen nem veszek PS4-et, és akkor most nem lenne PS5-öm se, de így hogy ráéreztem a konzolos komplikálatlan felhasználói élményre, már nem bánom a vételt.
    Arról nem beszélve, hogy ha a MS elmegy agyatlanba a Win11-en vgy 12-n és fullba tolja a kretént az AI-jal meg a Replay funkcióval, hát ott az opció, hogy elmegyek Linuxra és minden gaming-em konzolon lesz(esetleg valami gaming-only PC-vel együtt a PC exkluzív tartalmaknak).

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz doc #461 üzenetére

    100+ GB-ot nem fogsz tudni BD-ről telepíteni, a patch-ek meg eleve netről jönnek. Ahhoz meg nincs képük, hogy több lemezes kiadást csináljanak, és telepítés közben cserélgetni kelljen azokat...

    Gondolom, a ami ráfér a BD-re, azt rárakják, ha az egész játék ráfér, akkor az egészet, de manapság az AAA címek közül egyre kevesebb ilyen lesz...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Jacek #464 üzenetére

    És meglepődtél a 1440p-t meg 1880p-t látva, vagy mi?
    Ez volt a várható érték, midrange/mid-high hardveren PC-n is 1080p-ről(DLSS Performance vagy FSR Performance) vagy 1440p-ről(DLSS Quality vagy FSR Quality) skáláz mindenki. FSR Performance szint elvileg 720p-ről is skáláz 4K-ra, de az közismerten igen ronda, ezen a szinten a DLSS sokkal többel szebb mint feljebb, de azzal is kínozni lehet(engem legalább is, de én natív res. párti vagyok).
    A 1880p-ről 4K-ra skálázás az alig észrevehető. És konzolon persze nem csak FSR van, hanem checkerboarding is...
    A fentebb említett Alan Wake 2 meg 864p@60fps és 1260p@30fps az nekem nagyon szarul optimalizált játékot sejtet...

    #466 Jacek : mert nincs már akkora bánya, COVID sincs, van az embereknek jobb dolga is mint hogy otthon üljenek, lehet másra is költeni a pénzt...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Jacek #468 üzenetére

    Még jó, hogy senki se kényszerít, hogy megvedd... ;)

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz BusinessGuy #473 üzenetére

    Nem értek egyet, de DF sem, ha végignézted azt a videót, amit linkeltél.
    Az AW2 lehet olyan szép, amilyen akar, az egy eredendően multiplatform cím, ennél fogva nem lesz konzolra úgy kicentizve, mint egy exkluzív(még ha csak átmenetileg, 1-2 évig exkluzív is).

    Általában nem szoktam egyetérteni a DF által mondottakkal, meret túlzottan szőrszálhasogatóak alapból, konzol kapcsán pedig duplán nem, mert olyankor emellett még ugyanazt a dumát tolják, mint itt páran, hogy almát hasonlítanak körtéhez, aztán panaszkodnak, hogy nem elég gömbölyű meg piros, vagy, hogy egy örökbecsűt idézzek(a Linux nem Windows), persze nem szó szerint: egy motor megítélésének nem sarkalatos pontja, hogy milyen ajtaja nincs, vagy a csomagtartó mérete...
    No de elkalandoztam... szóval most abban véletlenül egyetértek velük, mikor egyikük úgy fogalmaz, hogy a PS5Pro még mindig megéri arra amire való, csak épp nem annyira, mint a sima PS5 vagy kb. bármelyik korábbi konzol megjelenéskori áron.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz PTM #488 üzenetére

    Aligha lesz pont ilyen lista, ha csak a kivételekről vagy extrán támogatottakról nem, merthogy lesz egy ilyen PS5Pro Boost funkció, ha minden igaz, és az megoldja a problémáktól mentes tuningot automatikusan. Azokkról alighanem lesz lista, ahol ez nem elég, és vagy nem lesznek támogatva, vagy külön patch jön rájuk.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés