Hirdetés

2018. október 22., hétfő

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-05-28 10:59:55

PROHARDVER!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#501) DonThomasino válasza tajcsi (#500) üzenetére

DonThomasino
(PH! addikt)

Javítani elég nehéz és kérdés hogy megéri e...
Apróba nézz szét vannak akik ilyen dolgokra specilaizálódtak.

BIOS frissítéssel nem próbálkoztál?
Talán azt még érdemes lenne, ha lehetséges....

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#502) tajcsi válasza DonThomasino (#501) üzenetére

tajcsi
(őstag)

Nem próbálkoztam biosz frissítéssel. a másik, ha ennek fujitsu biosza van nemtudom ez egyáltalán lehetséges e. A másik nagyonn gond, hogy ezt a lapot egy megbízható ph juzertől vettem, adott rá pár nap próbagarit, s ez okés de :W :W
Viszont ha ilyen lapokat építenek a fujitsu gépekbe akkor azért ennél minőségesebbnek kéne lennie. Mivel játékra nem volt használva a gép, csakis office dolgokra.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#503) spista222 válasza tajcsi (#500) üzenetére

spista222
(PH! addikt)

Elsőnek próbálj meg egy BIOS frissítést, ha nem segít akkor megpróbálhatsz egy másik memóriát hátha azzal megoldódik a probléma. Ha külső VGA-val hibátlanul megy akkor inkább szerezz bele egy külső VGA-t mert a Reballnál kérdéses hogy mennyi ideig fogja bírni.

(#504) Dagidög válasza spista222 (#499) üzenetére

Dagidög
(senior tag)

Van rá valamilyen mód kimenteni a rajta lévő adatokat?

Canon 700D, objektívek eladók.

(#505) spista222 válasza Dagidög (#504) üzenetére

spista222
(PH! addikt)

Írd be ide hátha tudnak rajta segíteni.

(#506) Dagidög válasza spista222 (#505) üzenetére

Dagidög
(senior tag)

Köszönöm a segítséget! Remélem tévedsz, mert ez nagyon nem hangzik jól :O

Canon 700D, objektívek eladók.

(#507) Kobold190

Kobold190
(fanatikus tag)

akkor valaki találjon már nekem is egy forumtémát az én problémámra, mert ez nagyon bosszantó :W

(#508) tomsics

tomsics
(senior tag)

Pár napja írtam nektek,hogy kék halálokat kapok,meg a hdd-t sem akarta felismerni a gép.Azóta újra raktam a win7-et.1 napot ment minden tökéletes volt.De ma már kaptam 2 kék halált.Mind a kétszer neteztemmjad az explorer hirtelen leáll.Akk próba újra,be se tölti és megint leáll.Ezt eljátsza kb 2-3-szor majd kék halál.
Ezt a hiba üzenetet küldi:
hiba

Tudtok valamit segíteni?

[ Szerkesztve ]

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#509) Kobold190 válasza tomsics (#508) üzenetére

Kobold190
(fanatikus tag)

Helló, a kép nem jelenik meg, tuningoltad a hardvereket ???

(#510) Realradical válasza tomsics (#508) üzenetére

Realradical
(őstag)

Driver gázra utal főleg. Win fix is van hasonló hibák javítására.
Ha nem driver akkor BIOS vagy memória gond.

@Kobold190
A hiba az ön készülékében van. Megjelenik nekem.

[ Szerkesztve ]

The choice for mankind lies between freedom and happiness and for the great bulk of mankind, happiness is better.

(#511) spista222 válasza Kobold190 (#507) üzenetére

spista222
(PH! addikt)

Tudom ajánlani ezt vagy nézz körül itt.
Remélem segítettem

(#512) Kobold190 válasza Realradical (#510) üzenetére

Kobold190
(fanatikus tag)

Mostmár nekem is, különben ez memória hiba, a tuning miatt van :R

(#513) Kobold190 válasza spista222 (#511) üzenetére

Kobold190
(fanatikus tag)

Köszi, de kezdő már nem vagyok, nagyon a lapra gyanakszom, vagyis a bioszra, annyíra új a lap h televan a biosz hibákkal, másra már nemtudok gondolni, elvittem a haverhoz a memókat és a procimat, 3.8 at kihúztam a 240 ből, itthon meg 100 MHz et nemtudok :O

(#514) tomsics válasza Realradical (#510) üzenetére

tomsics
(senior tag)

Nincs semmi tuning,nem élek ilyenekkel.Minden új kb 1 hónaposak.Közben kaptam megint egy kéket,de másik hiba üzenettel.Azt csinal h netezés közben az explorer leáll.Akkor ugye megkérdi h keressen megoldást a neten vagy újra.Rá megyek h újra,de be se tudja tölteni mert leállt megint ,és ezt csinálja pár alkalommal majd kék halál.Feladtat kezelőben kiakartam lőni az explorer.exe-t de akkor kiírta h a fealadkezelő leállt.
Nem tudom mi a fxsz van már vele,de eléggé idegesít.Tesom gépjén ugyan ez a win7 van már majd 1 hónapja és ő még 1 kéket sem kapott.

(#515) agressiv válasza Kobold190 (#513) üzenetére

agressiv
(PH! addikt)

A Hyper Transportot és az északi híd órajelét visszaosztottad?

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#516) Kobold190 válasza tomsics (#514) üzenetére

Kobold190
(fanatikus tag)

Akkor lehet h vírus, de miért nem használsz értelmesebb böngészőt, operát, mozzillát??? próbáld meg azokkal is, ha akkor is lesz format C :)

(#517) agressiv válasza tomsics (#514) üzenetére

agressiv
(PH! addikt)

Döglött a ramod, le kelene tesztelni.

Hát még a borz.....

(#518) Kobold190 válasza agressiv (#515) üzenetére

Kobold190
(fanatikus tag)

vissza bár nemtudom pont h mennyire, nem írja ki, az egyiknél van olyan h 1,2,3,4,5 autó, a másiknál 5,6,7,8,9,10 autó ez az északi hídé. de csinálok biosz resetet, alapon van minden 5 Mhz et nemtudok rajta húzni, azért szerintem 10% ékot minimum kellene h vigyen.

(#519) CoolMan válasza tomsics (#514) üzenetére

CoolMan
(MODERÁTOR)

Teszteld a memóriákat mondjuk ezzel.

(#520) agressiv válasza Kobold190 (#518) üzenetére

agressiv
(PH! addikt)

Lehet Sokat esik a processzor magfesz, próbáld meg egy picit nagyobb fesszel.

AMúgy milyen lap ez?

Hát még a borz.....

(#521) Realradical válasza tomsics (#514) üzenetére

Realradical
(őstag)

Azt olvastad, hogy meg sem említettem a tuningot? :U

szerk: amúgy ilyen tünetek mellett amit most leírtál simán lehet vírus is. Virágbolti a Windows?

[ Szerkesztve ]

The choice for mankind lies between freedom and happiness and for the great bulk of mankind, happiness is better.

(#522) Kobold190 válasza agressiv (#520) üzenetére

Kobold190
(fanatikus tag)

a feszültséget nem bántottam, 1.4 v ot kap, annyi csak elég, am3+ os giga ma68mt-s3

(#523) tomsics válasza CoolMan (#519) üzenetére

tomsics
(senior tag)

Realradical:tudom nem te írtad a tuningot,csak bele írtam azt is,hogy nem tunigolok.Bocs
Ha a virágboltos azt jelenti,hogy nem eredeti akkor virágboltos igen.

Akkor sorban:

Újra rakás elött firefoxal is ugyanezt csinálta.
Avast-ot használok az nem jelzett semmiféle vírust.
Memtestet futtatam végig ment mindegyik de nem írt hibát.Hd sentinellel és HDTunal is megnéztem a winyót.100% kondició,0 hibás szektor.
Tegnap raktam újra a gépet,már komolyan nem tudom mihez kezdjek vele.

[ Szerkesztve ]

(#524) CoolMan válasza tomsics (#523) üzenetére

CoolMan
(MODERÁTOR)

"Memtestet futtatam végig ment mindegyik" Ez azt jelenti, hogy egyesével tesztelted de együtt nem?

(#525) tomsics válasza CoolMan (#524) üzenetére

tomsics
(senior tag)

Rosszul írtam le,eggyütt volt bent a 2x4giga.Ment kb 1 órát,de 0 errors volt.

(#526) Kobold190 válasza tomsics (#525) üzenetére

Kobold190
(fanatikus tag)

akkor próbáld meg eggyessével szerintem, ha már másik böngészőben is ezt csinálja akkor tuti h memó, esetleg cserélj a tesóddal memót és ha nála is kékhalál lesz akkor tuti h rosz valamelyik

(#527) tomsics válasza Kobold190 (#526) üzenetére

tomsics
(senior tag)

Megint kaptam 2-őt,különböző hibakódokkal vagyis az egyik 1A a másik sima A végződésű.Csak akkor kapom ha neki állok netezni és nem bírják betölteni az oldalt.Most próbáltam chrome-al azzal is ugyanaz a jelenség mint explorerban.
Ha külön tesztelem a memokat,ugyanabban a slotban vagy egyik ebbe másik abba?

(#528) tajcsi válasza spista222 (#503) üzenetére

tajcsi
(őstag)

RAMhiba volt. Hihhetetlen mik vannak. Ennyi év PC pályafutás és nem tudtam rájönni. Szóval, beletosztam egy kártyát. Ment normálisan. Elinditok pár oldalat a böngészőben, kékhalál-restart. Megismétlem az oldalak kinyitását, ismét restart. Egyenként elkezdem őket kinyitni, mikor jutubon videóztam megtörtént a kékhalál. Na mondom f*sza, tán megtelt a ram vagy mi...kikapcsoltam a gépet, kifujtam a ram foglalatokat...és nem indult a gép, hanem csak biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip, biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip, biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip...na ekkor kezdtem el anyázni....uh elmentem modulokért egy haverhoz és most minden dolgozik. Megpróbálom kivenni a kártyát a gépből, hátha nem halt be az integrált vga... :W

(#529) VS461

VS461
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Hátha jó helyen kérdezek... ASRock A75M-ITX alaplapra építettem egy szándékom szerint halk konfigot: A6-3500/Scythe Big Shuriken, 2x4 GB Kingston HyperX, Samsung 830 64GB, PicoPSU 160XT stb. A gond az, hogy valami nagyon ciripel, cicereg. A táp környékéről hallom leginkább, ha terhelés alatt van a gép - és ebből a szempontból terhelés egy foobar2000 is, sajnos. A hang egy jó erős vinyó seek-hangra hasonlít, de magasabb ferkvencián, másodperces megszakadásokkal. Kellően hangos ahhoz, hogy a halk zenehallgatást, filmnézést meggátolja. Ha az UEFI-ben matatok, akkor nincs ilyen hang, a Windows töltése után jelenik meg. A SpeedFan szerint hőmérsékletek, fordulatszámok rendben vannak, a gép nem fagy magától...

Fogalmam sincs, hogy ez most az alaplap, a táp, vagy más miatt van. Egy miniITX lap kellően zsúfolt, a PicoPSU alkatrészei és a RAM között pl. nincs egy milliméter sem, esetleg erre gyanakodom, hogy gerjed valami ott benn (ATX-ATX hosszabbító esetleg?). De megszüntetni nem tudtam eddig...

Köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#530) agressiv válasza VS461 (#529) üzenetére

agressiv
(PH! addikt)

Túl kevés a terhelés és alacsony frekvencián dolgozik a lap tápáramköre, ezért lehet hallani. Az én gépem is sípol, ha nincs benne húzva a processzor.. :DD

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#531) spista222 válasza tajcsi (#528) üzenetére

spista222
(PH! addikt)

Örülök hogy sikerült megoldani, Leggyakrabban a rammal szokott lenni a baj azt érdemes elsőnek lecserélni ha van másik.

VS461: tilts le minden energiagazdálkodást (ne vegye vissza a proci frekvenciát és feszt) és akkor lehet hogy megszűnik a hang csak cserébe lehet hogy egy kicsivel többet fog enni a gép.

[ Szerkesztve ]

(#532) tajcsi válasza spista222 (#531) üzenetére

tajcsi
(őstag)

Mondjuk ugy hogy megoldottam. De ha nem lett volna aiiip hang a büdös életbe nem jövök rá....

(#533) VS461

VS461
(fanatikus tag)

Ha jól értem, túl erős a 160XT-s táp? Ezek szerint alaposan túlterveztem... A legkisebb Pico az 90 wattos; elég lenne-e a konfighoz? Még egy PCIE hangkari lenne a rendszerben.

Egyébként energiasémát átállítottam teljesítménycentrikusra, de semmi...

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#534) spista222 válasza VS461 (#533) üzenetére

spista222
(PH! addikt)

Nem a táp a nagy hanem az alaplapi CPU táp(alaplapon) kis terhelés hatására hallható tartományban dolgozik. A teljesítmény centrikus beállításnál mindig maximális frekvencián megy a proci?

(#535) VS461 válasza VS461 (#533) üzenetére

VS461
(fanatikus tag)

Lejárt... Izzítottam némi Prime95-öt, mire megszűnt a ciripelés... Lehet, van valami abban, amit a túl alacsony terhelésre mondtok - Bekapcsoltam egy kis játékot is (a régi jó Ghost Recon), de az kevés volt a ciripelés abbahagyásához.

spista222: ja, értem... mindjárt kiderítem. Szerk: 2100 és 2400 MHz között ingadoznak a magok órajelei, a VCore 1.2 és annál magasabb

[ Szerkesztve ]

(#536) VS461

VS461
(fanatikus tag)

Hogy még finomabb legyen... nem tudok belépni az UEFI-be. Nem reagál se az F2-re, se a Del-re. A többi funkcióra érdekes módon igen (Tab, F6)...

(#537) tomsics válasza tajcsi (#528) üzenetére

tomsics
(senior tag)

Szó szerint ugyanezt produkálja nekem is a gép.Oldalak nézegetése s kék halál.
Memtest egyenként is hibátlannak mutatta a ramokat.Most átraktam tesom kingstonjait és várok :D
Ha megint kapom a halált akkor kivehetjük a hibalistából a memokat igaz?
Ha tesom gépe fog halálozni akkor pedig mehet gariba egyből?
Ipon nem szokott kekeckedni ilyenekkel??

(#538) Kobold190 válasza tomsics (#537) üzenetére

Kobold190
(fanatikus tag)

igy ahogy mondod, ha a tesód gépén is kékhalál lesz akkor tuti h a memó a bűnös, nem kellene h kötözködjenek, mert az ilyesmit nem te idézted elő, a haverom memójáról multkor lerobbant egy alkatrész netezés közben, gond nélkül kicserélték

(#539) tomsics válasza Kobold190 (#538) üzenetére

tomsics
(senior tag)

Lerobbant?Nem gyenge :D
Tiszta ideg vagyok,nincs 1 hónapja hogy vettem nem kevés pénzért és ilyennel szenvedek.
Mem szerettem a kingmax ramokat,de rá beszéltek,mert jók azok is.Hát nekem sikerült kapni egy hibásat :)

(#540) Kobold190 válasza tomsics (#539) üzenetére

Kobold190
(fanatikus tag)

Nekem mondod, én 1 hete vettem az új am3+ os lapom, még 1.5 hetet vártam a memória, tegnap sikerült végre kapnom egy satas dvd írót is mivel az enyém még ata-s volt a lapon meg már nincs olyan csati.Telepítem minden oké.Na mondom egy kis tuning 2.8 ról 3.5 re gond nélkül, utánna mondom még egy kicsit de azóta semmi, még 200 MHz et sem tudok.. :W :W

(#541) Bruticus

Bruticus
(lelkes újonc)

Elolvastam a hozzáoszlásotokat és ugye kb 3 napja én is hasonló problémával kérdezősködtem itt nekem és 95%ban azt modntátok nálam a a gt 240 a ludas és a vidikari ciripel, mivel alaplapi vga-ra kötve és ugyanazt futtatva nem csinálja. Most azért írnek mert ez külön cpu tápellátásért felelő dolog az alaplapon is írtátok ciripelhet.Nos ezt olvasva mivel marhára nem lehet még mindig megítélni honnan jön a ciripelő hangom, van e köze hozzá hogy ha benne van a gt 240 a gépembe akkor a CPU körüli dolgok legyenek a ludasok. Ezt azért kérdezem mert ha a vga ciripel és mivel nembiztos hogy gariztatják a ciripelést ezért választanám azt az utat hogy kibírom vele még egy kis ideig mert lesz másik kari 1-2 hónapon belül és szükségem lenne a gépre, viszont ha megveszem bele az uj vidikarit és azzal is ez csinálja az gáz.Szóval lehet e köze a ciripeléshez ? hogy a processzor körül cicereg nekem is valami, ha benne van a gt240 nagyobb terhelés esetén, gt 240 nélkül elhallgat alaplapi vga-n, kell e aggódnom hogy nem is a vga mert mint említettem hiába bújok bele a gépbe de egyszerűen nemtudom honnét jön ?!

(#542) Kobold190

Kobold190
(fanatikus tag)

most akarom azt hinni h a bioszban van a gond, mert elég friss a lap, de ha nemjó eladom rögtön

(#543) Klemens

Klemens
(őstag)

Sziasztok!
Hatalmas a baj nálam.
Van egy MSI 760GM-P23 FX lapom. Az éjjel kivettem belőle a RAM-ot, hogy lemérjem mekkora viszont rosszul tettem vissza. Sajna pont fordítva, de nem láttam. A sötétben nem vettem észre, hogy féloldalasan áll benne a modul, a pöcköket rá lehetett pattintani. Bekapcsolásnál csak felvillantak a ventik és utána gép kikapcs. Próbáltam bekapcsolni, de semmi. Egy idő után bekapcsolt, de 3 sípolás fogadott. Ha átteszem a másik foglalatba a modult, akkor hiba nélkül megy a gép. A lényeg az, hogy lehalt az egyik foglalat a lapon.
3 évig garis még a cucc, de nem tudom az ilyet mennyire szokták megenni, hogy egyszer csak lehalt egy foglalat.
Érdemes elvinni gariztatni (1x már volt, akkor magfeloldással volt baja, persze más ürüggyel vittem vissza, BIOS frissítést csináltak akkor) vagy esélytelen?

Szerk.: Ha netán sikerül gariztatni és elcserélem a lapot egy MSI 870A-G54-re. 3 év garis, 6 hónapos, mindene megvan.
Jó lenne egy ATX-es lap igazából.

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#544) radir01

radir01
(tag)

Üdv lenne egy alaplappal kapcsolatos gondom! Gyorsan leírom,próbálok tömör lenni és érthető!
Adott egy ABIT IC7-MAX3 socket 478-as lapok királya! Egyik napról a másikra megadta magát! Tünete: NEM AD KÉPET!
Következőek történtek:
-adott volt egy működő gép,átpakoltam mindent majd próba,eredmény nincs
-táp csere volt,eredmény nincs
-bios elem,másik gépből szedtem ki,nem mértem de jó,eredmény semmi
-gép bekapcsol,ledeg világítanai,proci vga ram melegszik,speaker nem jelez semmit
-ha kiveszem a ramot majd indítok,speaker jelzi a ram hiányát,amúgy bekapcsoláskor halgat
-kondik,diódák,ic-k bemérve,működnek
Egy érdekes dolgot viszont megfigyeltem,az integrált abit firewire chip (tsb43ab23) szabályosan izzik a bekapcsolás után már 10mp-el! Jelenség oka? mi produkálhatja? vagy valakinek valami más ötlet hol keresendő a hiba?
Hirtelen ennyi jut eszembe!
Előre is köszönöm!

Remélem feladtam a leckét :C :DD

[ Szerkesztve ]

(#545) Kobold190 válasza Klemens (#543) üzenetére

Kobold190
(fanatikus tag)

1 próbát megér, de elég húzós a dolog, az végül is a te hibádból történt, szal ha visszaveszik összeteheted a kezed, ha mégsem, eladhatod itt a PH-n nyomott áron

(#546) Klemens válasza Kobold190 (#545) üzenetére

Klemens
(őstag)

Azt nekik nem kell tudniuk, hogy fordítva tettem bele a modult.
Azt mondom, hogy egyszer csak sípolva indult.

Szegény lap szinte hibátlanul sem ér sokat, nem még így hibásan. :O

[ Szerkesztve ]

(#547) Kobold190 válasza Klemens (#546) üzenetére

Kobold190
(fanatikus tag)

:D

(#548) Klemens válasza Kobold190 (#547) üzenetére

Klemens
(őstag)

Viszont azért ők sem hülyék (bár ki tudja). Az a baj, hogy akkor 2 hétig nincs gép, mert addig simán ülnek rajta. Amikor csak BIOS-t frissítettek, akkor is végignyomták a 2 hetet.

(#549) Kobold190 válasza Klemens (#548) üzenetére

Kobold190
(fanatikus tag)

te tudod, ha tudod így is használni akkor ne vidd vissza

(#550) Klemens válasza Kobold190 (#549) üzenetére

Klemens
(őstag)

Én tudom így is használni, de most akartam venni bele 2x2GB-os modult.
1 modullal nem kóser a dolog. Mondjuk nem tudok mit csinálni, meg kell próbálnom gariztatni.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.