Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • _Toka_

    senior tag

    válasz brd #39994 üzenetére

    Vagy úgy érted, hogy egyáltalán miért kellene az eszközök memóriájának beletartoznia az OS által megcímezni képes tartományba?
    Részben.

    Egész pontosan viszont úgy értem, hogy megszakításokon keresztül - ezek pedig ugye továbbra is élnek, használatban vannak /értsd DOS megszűntével ezek nem szűntek meg/, akinek így nem ismert, IRQ-k - elérhetők, hisz megszakítás idejére átlapolhatja ezek memóriáját a rendszer 4GB-os címtartományába, hogy kommunikálni tudjon a perifériával, ahogy tette ezt annak idején a DOS-os időkben is.
    Ha ismered, mi folyt a DOS-os időkben, kb. azokra gondolok itt is. Ami viszont problémás, hogy ennek, vagy cáfolatának forrását nem találom. Addig viszont nincs okom feltételezni, hogy ne hasonló dolog történne ma is, mint ami már jól bevált tizenéve. Magamnak viszont tudok a forrás hiányára is magyarázatot gyártani ... nevezetesen: Ma a megszakításokat a rendszer kezeli - ellentétben a régi DOS-os gyakorlattal, ahol a programozók kezébe kellett adni az ezekkel kapcsolatos dokumentációkat, mert nem léteztek még kiforrott, perifériákat kezelő API-k, mint ma -, így ma már ezeknek a Microsoft belső dokumentációiban a helyük. Nekünk ehhez vajmi kevés a közünk. Mondom ezt azért, mert még a driver is símán kommunikálhat az API-n keresztül a kártyával, majd a GPU specifikus kódokat is API-n keresztül átzúzhatja a kártya memóriájába, ahol már a GPU dolga a memóriakezelője segítségével megcímezni azt.
    Visszatérve az idézett kérdésedre ... A DOS-os időkben is az adott válasz valami olyan lett volna, hogy "részben". Azaz hol része, hol nem!

    De tudod mit? Tovább megyek ... el tudom képzelni, hogy egy ennél jobb/hatékonyabb dolog működik a rendszer legmélyén. De azt, hogy a lehető legdurvább/legpazarlóbb megoldást választanák - nevezetesen, amint bedugsz egy slot-ba egy tetemes memóriával megáldott eszközt, azonnal és örökérvényűen egy neki megfelelő mennyiségű memóriát lecsípjen az amúgy is korlátos rendszermemóriából -, nehezen ... főleg úgy, hogy korábban találtak már ezt áthidalandó megoldást.

    'hát különben hogyan adhatnál át nekik adatot?
    Hát, valahogy így is akár ... de sajnos nem tudom, mi az igazság! :R

Aktív témák