Hirdetés
- Milyen alaplapot vegyek?
- Bakelit, vinyl lemezjátszó
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Milyen asztali médialejátszót?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- VR topik
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Melyik tápegységet vegyem?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- TCL LCD és LED TV-k
-
50 - 1
70226 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1 50 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Winner_hun
félisten
Neméppen, hanem azt, hogy amilyen marókat mostanában árulnak azokkal nem lehet normálisan dolgozni, vagy csak én nemtok de az egykezessel egyszerűbb, ez tény. Amúgy igen, íveket lehet vágni maróval nagyon szépen
-
Winner_hun
félisten
Marógép: amit most árulnak felsőmarókat azok annyira szarok azok a kétkezesek hgoy nemigaz. Azokat nem lehet használni. Sokkal jobb a régi orosz marógép, ami egykezes, sokkal könnyebb használni.
Szerintem ez ebben a formában nem igaz.Fejsd ki légyszi bővebben mire gondolsz mert lehet nem jól értelemezem.
Én a kétkezes felsőmaróval ilyen betétes ajtót csináltam azért kérdem.
Aki rezgőcsiszoló vásárlásra adná a fejét gondolja meg kérszer is mert nem sok értelmét látom. Arra viszont nagyon jó hogy két lakkozás között megcsiszoljuk a sík felületeket..
[Szerkesztve]naszóval arrra értettem gondoltam mittudom én
hogy a kétkezes maróval nehezebb marni, vagyis nekem bonyolultabb használni. Bár vannak előnyei is, mint pl ez az ajtó. Grat, szép lett
A rezgőcsiszoló pedig nem igazi lakkozás után mert kis köröket vés a lakkba ami sajna megláccik, bár messziról nem látható de ha az ember közelebbről szemügyre veszi akkor sajnos elég ronda
-
ABnormal
őstag
én meg bútorgyárban melózok
cnc-n...
éllezárós cnc...
ááááálllllllaaaaaatttttt 
-
pweisz
senior tag
-
mdk01
addikt
Mostmár kopott az egyik fele persze, majd akarok újat, csak akkor valami minőségit.
Most így hirtelen nem értem hogy kapcsolódott a felsőmaró ahoz amit írtam. Egyébbként nekem kétkezes van, az ultra gazdaságos fajta, még csak egyszer kétszer használtam. Nem élfoliáztam eddig, amit vágtam azt gérbe raktam össze, vagy fenyőböl volt. Rezgőcsiszolóval még nem volt gondom.Sztem a felsőmaróval azt akarta mondani hogy azzal is ki lehet vágni íves részeket csak sablon mellett kell tolni.Én is szoktam használni e célra.
-
pweisz
senior tag
Hátjah, az anyag keménysége is igen számít. Amúgy ha megnézed a lapt szemből akkor azon meg lehet látni, hogy kopott-e mondjuk csak az egyik oldala, ahol fényesebb, ott kopottabb.
Marógép: amit most árulnak felsőmarókat azok annyira szarok azok a kétkezesek hgoy nemigaz. Azokat nem lehet használni. Sokkal jobb a régi orosz marógép, ami egykezes, sokkal könnyebb használni.
A rezgőcsiszolót én úgy utálom ahogy van
Gondolom azért írta a szalagcsiszolót hogy a vágás után az élét megcsiszold. Ezt rezgőcsiszolóval el lehet felejteni. Ha az élét akarod csiszolni, akkor fogsz egy csiszolópapírt egy fával éz azzal megcsiszolod, mert gondolom élfóliázva lesz
Mostmár kopott az egyik fele persze, majd akarok újat, csak akkor valami minőségit.
Most így hirtelen nem értem hogy kapcsolódott a felsőmaró ahoz amit írtam. Egyébbként nekem kétkezes van, az ultra gazdaságos fajta, még csak egyszer kétszer használtam. Nem élfoliáztam eddig, amit vágtam azt gérbe raktam össze, vagy fenyőböl volt. Rezgőcsiszolóval még nem volt gondom. -
mdk01
addikt
Hátjah, az anyag keménysége is igen számít. Amúgy ha megnézed a lapt szemből akkor azon meg lehet látni, hogy kopott-e mondjuk csak az egyik oldala, ahol fényesebb, ott kopottabb.
Marógép: amit most árulnak felsőmarókat azok annyira szarok azok a kétkezesek hgoy nemigaz. Azokat nem lehet használni. Sokkal jobb a régi orosz marógép, ami egykezes, sokkal könnyebb használni.
A rezgőcsiszolót én úgy utálom ahogy van
Gondolom azért írta a szalagcsiszolót hogy a vágás után az élét megcsiszold. Ezt rezgőcsiszolóval el lehet felejteni. Ha az élét akarod csiszolni, akkor fogsz egy csiszolópapírt egy fával éz azzal megcsiszolod, mert gondolom élfóliázva lesz
Marógép: amit most árulnak felsőmarókat azok annyira szarok azok a kétkezesek hgoy nemigaz. Azokat nem lehet használni. Sokkal jobb a régi orosz marógép, ami egykezes, sokkal könnyebb használni.
Szerintem ez ebben a formában nem igaz.Fejsd ki légyszi bővebben mire gondolsz mert lehet nem jól értelemezem.
Én a kétkezes felsőmaróval ilyen betétes ajtót csináltam azért kérdem.
Aki rezgőcsiszoló vásárlásra adná a fejét gondolja meg kérszer is mert nem sok értelmét látom. Arra viszont nagyon jó hogy két lakkozás között megcsiszoljuk a sík felületeket..
[Szerkesztve] -
Winner_hun
félisten
Akkor fűrészlap ilyet még én sem láttam, sőt nem is hallottam róla

![[kép] [kép]](http://www.reca.hu/ungarn/produkte/pics/kurvenblitz.gif)
-
Winner_hun
félisten
Pontosan nem tom de a fa védelmére szolgál amit lehet polírozni és ettől fényesebb lesz Bővebben: link Bővebben: link
-
micro
addikt
Egy kérdésem lenne a profikhoz:
A méhviasz nevű felületkezelés mit takar?
Olyasmi mint egy lakk, de nem fényes.
Egy fenyő komódot szeretnék lekenni ilyenre.
Pontosan mit kell venni? Hol érdemes?
Ps: A csiszolás már folyamatban.
-
Winner_hun
félisten
Skill a dekopír, gyári lap volt ami megkopott, de szerintem az anyag hibája, hogy elvitte, persze lehet jólva lasabban kellett volna vágnom, dehát ki akar órákat azzal szorakozni hogy e fél métert vágjon.
Lehet veszek lapot, csak nem tudom milyet kéne.
A katalógus jól jönne, vagy csak azoknak képe is elég amivel neked jók a tapasztalataid.
Sima fánál mindegy lenne majdnem a lap, azt nem nehéz vágni, hanem az ilyen speckó anyagoknál gáz a rossz minőség, mint a különböző, farost, faforgács lapok.
Marógépet ismerem, bár faíparival még nem találkoztam.
Rezgőcsiszoló az van.Hátjah, az anyag keménysége is igen számít. Amúgy ha megnézed a lapt szemből akkor azon meg lehet látni, hogy kopott-e mondjuk csak az egyik oldala, ahol fényesebb, ott kopottabb.
Marógép: amit most árulnak felsőmarókat azok annyira szarok azok a kétkezesek hgoy nemigaz. Azokat nem lehet használni. Sokkal jobb a régi orosz marógép, ami egykezes, sokkal könnyebb használni.
A rezgőcsiszolót én úgy utálom ahogy van
Gondolom azért írta a szalagcsiszolót hogy a vágás után az élét megcsiszold. Ezt rezgőcsiszolóval el lehet felejteni. Ha az élét akarod csiszolni, akkor fogsz egy csiszolópapírt egy fával éz azzal megcsiszolod, mert gondolom élfóliázva lesz
-
Winner_hun
félisten
-
pweisz
senior tag
Aham, szal így 45 fok már értem.
Mittudom én miylen cnc
Így hirtelen ezt találtam:Bővebben: link
mod: hupsz a fogazás kimaradt
van nagy és kicsi fogban is. Keresek képet remélem találok
[Szerkesztve]Ez fémipari, de közben néztem faipari gépet is, elégg máshogy néz ki.
-
pweisz
senior tag
Vegyél új lapot mert sztem amivel próbálkozol a zmár nagyon kopott.
Történet:
Világ életem BOSCH dek.fűrészlapokat használtam, DE egyszer bementem egy kisboltba vmiért és megláttam a polcon egy nagydoboz dek.fűr.lapot és nagyon olcsó volt. Megnéztem a fogazását meg úgy mindent rajta és arra jutottam hogy teljesen ugyanolyan mint az a dek.fűr.lap amit eddig használtam(BOSCH) vettem vagy tizet. Hazamenetem és összehasonlítottam a BOSCH lapot és az újonnan vásároltat. Fullra megegyeztek csak a ráfestett minta volt más. Vágtam vele kb. 5m-t és dobhattam el mert teljesen kiment az éle. Az ugyanolyan lapot BOSCH-ba heteken keresztül nyüstölöm és kb. 10x annyit lehet velük elvágni.
Ezt csak azért mondom mert nem mindig az olcsó lap a jó és néha érdemes megfizetni a drágább márkás dolgokat,DE meg kell találni az arany középutat mert azért vannak furcsaságok a nagy márkák körül is.
Nekem van egy BOSCH katalógusom ami tele van dek.fűr.lapokkal(kb.100fajta) de be kellene scannelnem.Ha lesz időm megcsinálom.
A CNC pedig marókésekkel dolgozik, de nem olcsó mulatság azzal dolgoztatni.
Majd linkelek arról is egy videót.
Én még ajánlom dekopír mellé a szalagos csiszológépet 80-as papírral. Csak gyakorolni kell és csodákra képes.
Skill a dekopír, gyári lap volt ami megkopott, de szerintem az anyag hibája, hogy elvitte, persze lehet jólva lasabban kellett volna vágnom, dehát ki akar órákat azzal szorakozni hogy e fél métert vágjon.
Lehet veszek lapot, csak nem tudom milyet kéne.
A katalógus jól jönne, vagy csak azoknak képe is elég amivel neked jók a tapasztalataid.
Sima fánál mindegy lenne majdnem a lap, azt nem nehéz vágni, hanem az ilyen speckó anyagoknál gáz a rossz minőség, mint a különböző, farost, faforgács lapok.
Marógépet ismerem, bár faíparival még nem találkoztam.
Rezgőcsiszoló az van. -
Winner_hun
félisten
Mindegy lényeg hogy 45fokban nem lehetett vele vágni a lapot, mostmár amugyse igazán, mert megkopott az egyik fele. Magára a fogazásra lennék kiváncsi hogy nagy fogak vagy kicsi, szóval hogy hogy milyen a kialakítás.
Nem írtad milyen CNC. Mert maga a CNC csak számítógép vezéreltet jelent, lehetne akár számítógép vezérelt fűrész is, nem evidens hogy marógép. Marógépel persze lehet fúrni, sőt furógéppel is lehet marni
Aham, szal így 45 fok már értem.
Mittudom én miylen cnc
Így hirtelen ezt találtam:Bővebben: link
mod: hupsz a fogazás kimaradt
van nagy és kicsi fogban is. Keresek képet remélem találok
[Szerkesztve] -
pweisz
senior tag
Mondjuk mióta 45 fókban(fenéket ahol elindult ott volt 45, utána meg akármennyi) vágtam vele ráadásul már szar is, mert az egyik felét megviselte a vágás, elhuzta a fa, aztán neki nyomodott a talpnak és elkopott
ezt nemigazán értem
gyártmányt nemtok fejből képet meg kereshetek de úgy képzeld el, hgoy a fogak fordítva vannak mint a mostanin valószínűleg
egy jobbfajta cnc meg 40 milla
szal azt felejtsd el amúgy olyan, mint egy nagy marógép ami fúr is meg mittudomén
Mindegy lényeg hogy 45fokban nem lehetett vele vágni a lapot, mostmár amugyse igazán, mert megkopott az egyik fele. Magára a fogazásra lennék kiváncsi hogy nagy fogak vagy kicsi, szóval hogy hogy milyen a kialakítás.
Nem írtad milyen CNC. Mert maga a CNC csak számítógép vezéreltet jelent, lehetne akár számítógép vezérelt fűrész is, nem evidens hogy marógép. Marógépel persze lehet fúrni, sőt furógéppel is lehet marni
-
mdk01
addikt
Azhittem hogy van valami jobb megoldás erre. Ezek elég szar anyagok, nemcsak hogy nehezen viszi a fürész, de még hamar kiis szedi az élét. Mondjuk mióta 45 fókban(fenéket ahol elindult ott volt 45, utána meg akármennyi) vágtam vele ráadásul már szar is, mert az egyik felét megviselte a vágás, elhuzta a fa, aztán neki nyomodott a talpnak és elkopott. Lehet kéne valam más fürész lapot probálnom. Nincs képed hogy milyen fogazatú a lap, meg hogy milyen gyártány, vagy ilyesmi? Egyébbként a fordított fogazatú lap jö ötlet, de akkor a másik oldalon szakít. CNC mivel vág?
Vegyél új lapot mert sztem amivel próbálkozol a zmár nagyon kopott.
Történet:
Világ életem BOSCH dek.fűrészlapokat használtam, DE egyszer bementem egy kisboltba vmiért és megláttam a polcon egy nagydoboz dek.fűr.lapot és nagyon olcsó volt. Megnéztem a fogazását meg úgy mindent rajta és arra jutottam hogy teljesen ugyanolyan mint az a dek.fűr.lap amit eddig használtam(BOSCH) vettem vagy tizet. Hazamenetem és összehasonlítottam a BOSCH lapot és az újonnan vásároltat. Fullra megegyeztek csak a ráfestett minta volt más. Vágtam vele kb. 5m-t és dobhattam el mert teljesen kiment az éle. Az ugyanolyan lapot BOSCH-ba heteken keresztül nyüstölöm és kb. 10x annyit lehet velük elvágni.
Ezt csak azért mondom mert nem mindig az olcsó lap a jó és néha érdemes megfizetni a drágább márkás dolgokat,DE meg kell találni az arany középutat mert azért vannak furcsaságok a nagy márkák körül is.
Nekem van egy BOSCH katalógusom ami tele van dek.fűr.lapokkal(kb.100fajta) de be kellene scannelnem.Ha lesz időm megcsinálom.
A CNC pedig marókésekkel dolgozik, de nem olcsó mulatság azzal dolgoztatni.
Majd linkelek arról is egy videót.
Én még ajánlom dekopír mellé a szalagos csiszológépet 80-as papírral. Csak gyakorolni kell és csodákra képes.
-
Winner_hun
félisten
Azhittem hogy van valami jobb megoldás erre. Ezek elég szar anyagok, nemcsak hogy nehezen viszi a fürész, de még hamar kiis szedi az élét. Mondjuk mióta 45 fókban(fenéket ahol elindult ott volt 45, utána meg akármennyi) vágtam vele ráadásul már szar is, mert az egyik felét megviselte a vágás, elhuzta a fa, aztán neki nyomodott a talpnak és elkopott. Lehet kéne valam más fürész lapot probálnom. Nincs képed hogy milyen fogazatú a lap, meg hogy milyen gyártány, vagy ilyesmi? Egyébbként a fordított fogazatú lap jö ötlet, de akkor a másik oldalon szakít. CNC mivel vág?
Mondjuk mióta 45 fókban(fenéket ahol elindult ott volt 45, utána meg akármennyi) vágtam vele ráadásul már szar is, mert az egyik felét megviselte a vágás, elhuzta a fa, aztán neki nyomodott a talpnak és elkopott
ezt nemigazán értem
gyártmányt nemtok fejből képet meg kereshetek de úgy képzeld el, hgoy a fogak fordítva vannak mint a mostanin valószínűleg
egy jobbfajta cnc meg 40 milla
szal azt felejtsd el amúgy olyan, mint egy nagy marógép ami fúr is meg mittudomén
-
mdk01
addikt
-
pweisz
senior tag
Az első kérdésedre a válasz: vagy dekopírral, vagy amikor az anyagot megrendeljük cnc-vel kivágják
De dekopírral is könnyen ki lehet vágni, lassan kell tolni és akkor nem viszi el. Amúgy akkor szokta elhúzni az egyenes irányt, amikor a fűrészlap egyik oldala életlen pl. az egyik oldala belement egy szögbe Az sem mindegy, hgoy melyik oldalról illetve miylen lappal vágsz. Ha arról az oldalról vágsz, amelyik látszik akkor van két megoldás. Az egyik az, hgoy olyan fűrészlapot veszel, amelyiken fordítva vannak a fogak így lefelé szakítja az anyagot. A másik az, hogy ha a látható oldalról vágsz, hgoy a vágás mentén megkarcolod az anyagot így csak a karcig fog kiszakadni. Ha ívet vágsz, akkor érdemes ívvágó nem tom hogy mi a pontos neve
fűrészlapot venni. Ez jóval keskenyebb így nem szorul be az ívben. Bár ez csak akkor fordul elő, hogyha kicsi az ív.
A lakkozáshoz egyenlőre nem értek, esetleg itt is megkérdezheted vagy várhcc más válaszára:Bővebben: linkAzhittem hogy van valami jobb megoldás erre. Ezek elég szar anyagok, nemcsak hogy nehezen viszi a fürész, de még hamar kiis szedi az élét. Mondjuk mióta 45 fókban(fenéket ahol elindult ott volt 45, utána meg akármennyi) vágtam vele ráadásul már szar is, mert az egyik felét megviselte a vágás, elhuzta a fa, aztán neki nyomodott a talpnak és elkopott. Lehet kéne valam más fürész lapot probálnom. Nincs képed hogy milyen fogazatú a lap, meg hogy milyen gyártány, vagy ilyesmi? Egyébbként a fordított fogazatú lap jö ötlet, de akkor a másik oldalon szakít. CNC mivel vág?
-
Winner_hun
félisten
-
bim
veterán
ácsok is beférnek a klubba?

-
Winner_hun
félisten
Hajjaj van még
bár engem nem tanít gyere ide:Bővebben: link -
Winner_hun
félisten
Akkor én kérdezek. Mivel vágjátok a butorlapokat meg ilyesmit(furnérozott faforgácslap, stb.) ha nem egyenesen kell vágni? Mert a dekopír pl nem szereti legalábbis a furnérozott faforgácslapot, és eléggé nyilkolni kell a vágás meg nem lessz jó, elmászik a lap benne.
Akkor a másik a lakkozás. Eddig csak kevert festéket használtam, de annak nem szépp a felülete. Majd szeretném azt megprobálni hogy töltő alapozó, és akkor lakk, illetve legelőször valami lakk nélüli pác. Na most a kérdésem, hogy milyen töltő alapozót használtok, és milyen lakkot? Illetve ha nem lessz szép sima a felület akkor polírozni kell, ha igen akkor hogyan, mivel?Az első kérdésedre a válasz: vagy dekopírral, vagy amikor az anyagot megrendeljük cnc-vel kivágják
De dekopírral is könnyen ki lehet vágni, lassan kell tolni és akkor nem viszi el. Amúgy akkor szokta elhúzni az egyenes irányt, amikor a fűrészlap egyik oldala életlen pl. az egyik oldala belement egy szögbe Az sem mindegy, hgoy melyik oldalról illetve miylen lappal vágsz. Ha arról az oldalról vágsz, amelyik látszik akkor van két megoldás. Az egyik az, hgoy olyan fűrészlapot veszel, amelyiken fordítva vannak a fogak így lefelé szakítja az anyagot. A másik az, hogy ha a látható oldalról vágsz, hgoy a vágás mentén megkarcolod az anyagot így csak a karcig fog kiszakadni. Ha ívet vágsz, akkor érdemes ívvágó nem tom hogy mi a pontos neve
fűrészlapot venni. Ez jóval keskenyebb így nem szorul be az ívben. Bár ez csak akkor fordul elő, hogyha kicsi az ív.
A lakkozáshoz egyenlőre nem értek, esetleg itt is megkérdezheted vagy várhcc más válaszára:Bővebben: link -
Ton
csendes tag
háhá..én is ott végeztem
Katona József tanár úr még ott van? nagyon szeretett engem ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
pweisz
senior tag
Aki asztalos itt a PH-n én csak leszek idejöhet kérdezni, újdonságokról beszámolni.
ha valakinek barkácsgondjai lennének, kérdezzen nyugodtan, szvsz lesz, aki segítsen
Akkor én kérdezek. Mivel vágjátok a butorlapokat meg ilyesmit(furnérozott faforgácslap, stb.) ha nem egyenesen kell vágni? Mert a dekopír pl nem szereti legalábbis a furnérozott faforgácslapot, és eléggé nyilkolni kell a vágás meg nem lessz jó, elmászik a lap benne.
Akkor a másik a lakkozás. Eddig csak kevert festéket használtam, de annak nem szépp a felülete. Majd szeretném azt megprobálni hogy töltő alapozó, és akkor lakk, illetve legelőször valami lakk nélüli pác. Na most a kérdésem, hogy milyen töltő alapozót használtok, és milyen lakkot? Illetve ha nem lessz szép sima a felület akkor polírozni kell, ha igen akkor hogyan, mivel? -
mdk01
addikt
akkor átjöttök abba a házba és megmutatjátok hogy hol lehet ott egyetlen egy árulkodó jel is, mert nem volt. Se kennektor se kapcsoló se semmi a közelben. Se az az elosztóizé az a kerek kis franc. Ssemmi. Csak a nagy fal. Sőt, a fal másik oldalán sem volt semmi. Itt még a legképzettebbek sem láthattak semmi, ezt elhiheted. Vagyis láthatnak, ha röntgenszemük van
Hát biztos úgy van, de akkor is vigyázzatok magatokra és másokra.
[Szerkesztve] -
Winner_hun
félisten
Jahhh én másra gondoltam szorri. Szal egy kicsit megnyomorgattam meg be is vágtam, el is basztam bár ezt lehet nem nagyon lehet kivenni a képekbóől. De lehet, hgoy újraburkolom az egészet akkor majd odafigyelek.
-
Ja no
aktív tag
nem benyomtam hanem kivágtam
tehát akkor a fülbe egy külön kis parafa-darabka lett belenyomorgatva?
[Szerkesztve] -
Winner_hun
félisten
Hmmmm..nem szabad.
Mivel az én fatherom meg villanyszerelő ezért e téren lépéselőnyben vagyok.
Onnan lehet tudni hogy ott vezeték van hogy megnézed milyen villanykütyük vannak a környéken és fetérképezed mi honnan kapja az áramot.
Nem nehéz dolog, mert vannak árúlkodó jelek.
Ezzel csak az a baj hogy kicsit időigényes minden lyuknál megnézni mi van a környéken és ezt az idősebb szakik nem csinálják. Nem is okolom őket érte mert én is kezdek áttérni arra a irányzatra, hogy mindent gyorsan hamar mert az idő pénz.
Azérrt ajánlom neked hogy tanúld meg ezt a drótkeresőfeltérképelős dolgot mert hasznos és idővel már gyorsan fog menni.
Egyébként hasznos még a fűtéscsöveknél is megkeresni mi merre megy mert nekem sikerűlt elfúrni.
na majd még jövök
akkor átjöttök abba a házba és megmutatjátok hogy hol lehet ott egyetlen egy árulkodó jel is, mert nem volt. Se kennektor se kapcsoló se semmi a közelben. Se az az elosztóizé az a kerek kis franc. Ssemmi. Csak a nagy fal. Sőt, a fal másik oldalán sem volt semmi. Itt még a legképzettebbek sem láthattak semmi, ezt elhiheted. Vagyis láthatnak, ha röntgenszemük van
-
mdk01
addikt
honnan tuggyam hogy ott vezeték van
na mind1 műanyag a behajtó meg a fúró markolata is szal az elvileg úgy oké meg ugye azonnal leverte az áramot. De tök király volt ott szikrázott nekem a kis édes
Hmmmm..nem szabad.
Mivel az én fatherom meg villanyszerelő ezért e téren lépéselőnyben vagyok.
Onnan lehet tudni hogy ott vezeték van hogy megnézed milyen villanykütyük vannak a környéken és fetérképezed mi honnan kapja az áramot.
Nem nehéz dolog, mert vannak árúlkodó jelek.
Ezzel csak az a baj hogy kicsit időigényes minden lyuknál megnézni mi van a környéken és ezt az idősebb szakik nem csinálják. Nem is okolom őket érte mert én is kezdek áttérni arra a irányzatra, hogy mindent gyorsan hamar mert az idő pénz.
Azérrt ajánlom neked hogy tanúld meg ezt a drótkeresőfeltérképelős dolgot mert hasznos és idővel már gyorsan fog menni.
Egyébként hasznos még a fűtéscsöveknél is megkeresni mi merre megy mert nekem sikerűlt elfúrni.
na majd még jövök -
Winner_hun
félisten
-
Ja no
aktív tag
na heeelp nekem parafa kéne de nem valami szar minőségű izé mert igényes vagyok ám
nemtom hogy itt a képeken mennyire látszik: Bővebben: link de ami a ház tetején és a vent nélküli oldalrészén van az sokkal rosszabb minőségű mit ami az elején és a ventis oldalán van. Na nekem olyan kéne amilyen a ventis oldalán van. Hol lehet jó minőségű parafát kapni?nagyon süti a házad! Gondolom csillapít vagy 10dB-t és még szép is.
Az oldallapon hogyan tudtad benyomni a fülbe a parafát, hogy nem szakadt el és a formát is felvette? -
Winner_hun
félisten
-
mdk01
addikt
Szeptemberben megyek negyedikbe Újpesten a Kozma Lajos Faipari Szakközépbe járok. Éreccségi aztán technikusi amiről foggalmam sincs hgoy 1 vagy 2 év

Szfehérváron 1éves.
-
Winner_hun
félisten
-
lorcsi
veterán
Mindent amit kérnek de nem csak asztalosmunkát, ha van más is, akkor azt is, mondhatjuk úgy is hogy fater ezermester

Legjobb volt amikor vmi virágtartót fúrtunk fel a falra fater befúrta a lyukat meg tiplit én meg csavartam be a csavart és pukk hát nem vezetékbe csavartam? Majdnem leugrottam a létráról
hát az nagyon atom volt. Bár fater már többször belefúrt vezetékbe, de nem kellett falat bontani mert visszakapcsoltuk a biztosítékot aztán ment minden rendesen mintha misem történt volna
Azóta már vettem neki fémdetektort
merészek vagytok..

meg ne basszon az áram....! -
Winner_hun
félisten
Mindent amit kérnek de nem csak asztalosmunkát, ha van más is, akkor azt is, mondhatjuk úgy is hogy fater ezermester

Legjobb volt amikor vmi virágtartót fúrtunk fel a falra fater befúrta a lyukat meg tiplit én meg csavartam be a csavart és pukk hát nem vezetékbe csavartam? Majdnem leugrottam a létráról
hát az nagyon atom volt. Bár fater már többször belefúrt vezetékbe, de nem kellett falat bontani mert visszakapcsoltuk a biztosítékot aztán ment minden rendesen mintha misem történt volna
Azóta már vettem neki fémdetektort
-
lorcsi
veterán
Aki asztalos itt a PH-n én csak leszek idejöhet kérdezni, újdonságokról beszámolni.
ha valakinek barkácsgondjai lennének, kérdezzen nyugodtan, szvsz lesz, aki segítsen
Fater asztalos
...én meg szoktam neki segíteni...
jópár szekrénysort csináltunk már...
ti miket csináltok gyakorlatba? -
Winner_hun
félisten
na heeelp nekem parafa kéne de nem valami szar minőségű izé mert igényes vagyok ám
nemtom hogy itt a képeken mennyire látszik: Bővebben: link de ami a ház tetején és a vent nélküli oldalrészén van az sokkal rosszabb minőségű mit ami az elején és a ventis oldalán van. Na nekem olyan kéne amilyen a ventis oldalán van. Hol lehet jó minőségű parafát kapni? -
Winner_hun
félisten
Szeptemberben megyek negyedikbe Újpesten a Kozma Lajos Faipari Szakközépbe járok. Éreccségi aztán technikusi amiről foggalmam sincs hgoy 1 vagy 2 év

-
Motion_Blur
félisten
-
mdk01
addikt
PH! Asztalos LoL

Addig örülj míg nincs olyan topic hogy''Milyen körömlakkot?''

-
mdk01
addikt
Szép szakma azt meg kell hagyni. Fater is asztalos, így megteccett
És nem is olcsó..bár téged már fatherod átsegített az egyik legnagyobb(ha nem a legnagyobb) akadályon.
Sok sikert hozzá.
Hányadikas vagy és hol?
[Szerkesztve] -
Winner_hun
félisten
Én mindig asztalos akartam lenni. Sajnos a kalapácsot csak akkor ismerem fel, ha nincs a közelében más szerszám, a szög meg a csavar között pedig az a különbség, hogy az egyik matematikai kifejezés, a másik meg logikai lehet. Up nektek, és sok sikert a topikhoz!
p
Szép szakma azt meg kell hagyni. Fater is asztalos, így megteccett
-
parandroid
félisten
Ilyen is kell

Én mindig asztalos akartam lenni. Sajnos a kalapácsot csak akkor ismerem fel, ha nincs a közelében más szerszám, a szög meg a csavar között pedig az a különbség, hogy az egyik matematikai kifejezés, a másik meg logikai lehet. Up nektek, és sok sikert a topikhoz!
p -
Winner_hun
félisten
PH! Asztalos LoL

Ilyen is kell

-
Motion_Blur
félisten
PH! Asztalos LoL

-
Winner_hun
félisten
Nekem parafa kéne, de nem valami obiban kapható, mert az ronda. Ott nagyon lukas a parafa ami nagyon csúnya. A gépmoddomhoz kéne, mert bár már be van vonva, de csak a fele teccik, mert a tetejére és a ventilátor nélküli oldallapjára nem juttott a régi parafából, így elküldtem fatert, hogy hozzon de az iszonyat ronda, ami van. Szal nekem olyan kéne, ami sürü, de itt-ott vannak kis felületi lukak rajta.
-
Winner_hun
félisten
Aki asztalos itt a PH-n én csak leszek idejöhet kérdezni, újdonságokról beszámolni.
ha valakinek barkácsgondjai lennének, kérdezzen nyugodtan, szvsz lesz, aki segítsen
Új hozzászólás Aktív témák
-
50 - 1
70226 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1 50 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Milyen alaplapot vegyek?
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Facebook és Messenger
- Bakelit, vinyl lemezjátszó
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Milyen asztali médialejátszót?
- OFF TOPIC 44 - Te mondd, hogy offtopic, a te hangod mélyebb!
- Fotók, videók mobillal
- További aktív témák...
- Xiaomi Redmi Note 12S 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÚJ! EZÜST Surface Pro 11 Ultra 5 236V 16GB 512GB 1 év gar
- AKCIÓ! MSI SUPRIM X RTX 3070 8GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- Corsair K70 RGB TKL Gaming Billentyűzet + PBT Double-Shot Pro Keycap
- Bomba ár! Dell Latitude 3190 - Intel N3350 I 4GB I 64SSD I 11,6" HD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
hogy a kétkezes maróval nehezebb marni, vagyis nekem bonyolultabb használni. Bár vannak előnyei is, mint pl ez az ajtó. Grat, szép lett


Gondolom azért írta a szalagcsiszolót hogy a vágás után az élét megcsiszold. Ezt rezgőcsiszolóval el lehet felejteni. Ha az élét akarod csiszolni, akkor fogsz egy csiszolópapírt egy fával éz azzal megcsiszolod, mert gondolom élfóliázva lesz



szal azt felejtsd el amúgy olyan, mint egy nagy marógép ami fúr is meg mittudomén

felőlem
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
nem benyomtam hanem kivágtam

