Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • malor

    aktív tag

    válasz Pyttawrx #34109 üzenetére

    A páromat megkértem, hogy most már minden ilyen újraindítás kérés előtt tegye töltőre a gépet, biztos, amit biztos. Hirtelen jobb tanulságot nem tudtam ebből levonni.

    De BIOS-t ilyen "agresszíven", mindenféle kérés/kérdés nélkül frissíteni, azért elég bátor dolog. Most, ha simán kikapcsolta volna a gépet, amikor végez, mert nem foglalkozik az újraindítással, akkor is a BIOS frissítés elindult volna a következő bekapcsoláskor. Én ebben nem látom, hogy mi a felhasználóbarát.

    Annyit találtam csak, hogy a Win és a BIOS update kapcsolatában benne van ez a lehetőség is. Egy jól sikerült BIOS update is vezethet boot hibához. Jó magyarázatot nem találtam, csak mindenféle locsifecsit (=currupt boot blabla) és elállítódott BIOS (amikor például ezen a laptopon a Secure boot-on kívül kb. semmi sem állítható, nincs semmiféle hókuszpókusz). Megoldás sincs rá ezért. Itt külön érdekesség volt, hogy a gép legelső WIN telepítésénél látta az SSD-t alapból, most újratelepítésénél meg nem. Ez nem egy megoldhatatlan probléma (azért is mert erre még a legelső telepítés előtt már készültem), csak mint érdekesség jegyzem meg. Látszik, hogy a BIOS frissítési hiba nem csak boot hibát okozott, hanem még az újratelepítést is megnehezítette. Amikor mindenfélét néztem parancssorban újratelepítés előtt, tényleg olyan volt, mintha nem látná a telepített OS-t pedig a WIN hibajavítója meg elindult.

Új hozzászólás Aktív témák