Hirdetés
- Billentyűzet-választó: mechanikus vs membrános – kinek melyik a jobb?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- 3D nyomtatás
- Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- PLC programozás
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Milyen videókártyát?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen egeret válasszak?
-
PROHARDVER!
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
zka67
őstag
válasz
World-Soft
#3871
üzenetére
Szia, én csak azt mondtam, hogy szerintem jobban megéri a 407-es procit megvenni, mint a 103-ast, de azt nem mondtam, hogy azt ne használt. A 103-as lábainak többsége is 5V toleráns, nyugodtan használd azt, ha gondolod, csak figyelj oda, hogy melyik lábak azok és melyikek nem.
Nekem nem teljesen világos, hogy mit akarsz és mivel akarsz kapcsolgatni?
Ha elég néhány száz mA, akkor ott van a PMBF170-es mosfet, az bőven kinyit 3V alatt is, ahhoz nem is kell 5V-os PWM. Ha nagyobb áram kell, akkor pl. egy IRF540-nek meg már kevés az 5V is, ezeket én 9V-ról szoktam nyitogatni. Mivel ezt a proci már nem bírja el, ezért kell hozzá valami szintillesztő, én használnám a 170-es mosfetet erre, a D és a 9V közé tennék egy 1K-s ellenállást, és arra kötném az 540-es G-jét. (Azért szoktak fűteni ezek a fetek, mert nincsenek rendesen kinyitva 5V-on).
Az FTDI232 teljesen jó lehet ide - bár azzal nem tudsz debuggolni -, feltéve hogy TTL kimenetei vannak. Ha a VIO lába is ki van vezetve, akkor nincs semmi különösebb teendőd, mint arra adni a 3.3V-ot (ha jumperrel lehet választani a 3.3V és az 5V VIO között, akkor vagy átteszed a jumpert 3.3V-os állásba, és a VIO-t nem kötöd sehova, vagy leveszed a jumpert és a proci tápjáról adsz a VIO lábra 3.3V.ot).
Szerintem ruházz be egy ST-LINK V2-re, nem olyan drága, kb 800Ft az eBay-en, hidd el nekem, megéri.
Így harmadjára is elolvasva amit írtál, szerintem neked bőven elég a PMBF170-es mosfet a kis 5V-os ventillátoraidhoz. Mint írtam, ez a fet kinyit már elég alacsony feszültségen is, így nincs más dolgod, mint egy 10K-s ellenálláson keresztül rákötni a proci kimenetére a G-jét (azért szoktam ellenállást közbetenni, hogy ha netán zárlatos lesz a fet, akkor se vágja haza a procit a feten levő feszültség).
Új hozzászólás Aktív témák
- Billentyűzet-választó: mechanikus vs membrános – kinek melyik a jobb?
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Autós topik
- 3D nyomtatás
- Apple iPhone Air - almacsutka
- Spórolós topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy S24 Ultra 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Honor 90 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Xiaomi Redmi A3 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy S25 Edge 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max/
- AKCIÓ! Törött Apple iMac 19.2 i5-8500 Radeon Pro 560X 4GB 16GB 256GB SSD 21.5" 4K Retina
- REFURBISHED - DELL Universal Dock D6000 (452-BCYH) (DisplayLink)
- AKCIÓ! HP Victus Gaming 16-S0017NH 16 notebook - R5 7640HS 32GB DDR5 1TB SSD RTX 4050 6GB WIN1
- Apple MacBook Air 13 M1 8GB 256GB magyar bill 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
ekkold

