Hirdetés
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Apple MacBook
- Milyen notebookot vegyek?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Nem lesz extrém magas ára a Ryzen 7 9850X3D-nek
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Milyen TV-t vegyek?
- Milyen széket vegyek?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
-
PROHARDVER!
Arch Linux topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
Archttila
#8049
üzenetére
A retró játékokat jellemzően elég jól futtatja a Wine. Amelyiket mégse, arra natív Windows telepítést tarts. virtuális gépben sose lesz az igaz, meg lehet GPU passthrough-val szórakozni.
8 giga arra, amit írsz, elég, de a 2×8 nem sokkal drágább, és időtállóbb. Ha nem is használod ki, akkor is a kernel befogja cache-elni, befoghatod ramdrive-nak, böngészőcache-nek, így pocsékba nem megy, meg legalább akkor a swap-ot is teljesen mellőzheted.
A 8 giga attól is függ, hogy integrált vagy dedikált GPU-t használnál (ami a RAM-ból foglal le magának).
#8050 Apollyon: a SwayWM kevesebbet fogyaszt, mint az i3 és a dwm, de nem a WM része miatt, hanem mivel Wayland, ezért nem futtat komplett X.org servert, hanem csak egyes programokhoz XWayland emulációt. Illetve Wayland alatt nekem ugyanolyan problémátlan volt a Wine, Steam, mint X.org alatt.
Új hozzászólás Aktív témák
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- BestBuy ruhás topik
- Pécs és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- Alaposan helyretette az AI ellenzőit az NVIDIA vezetője
- PlayStation 5
- iPhone topik
- Megérkezett a Google Pixel 7 és 7 Pro
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Apple MacBook
- További aktív témák...
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Antivírus szoftverek, VPN
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- PC Game Pass előfizetés
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I5 12400F / RTX 3060 12GB / 16GB D4 / 256+512GB SSD
- Azonnali készpénzes AMD Radeon RX 5000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
- Dell és HP szerver HDD caddy keretek, adapterek. Több száz darab készleten, szállítás akár másnapra
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Bluetooth Mouse Slim egér
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
BoB

