- Meghalt a Windows 10, éljen a Windows 10!
- Gigabyte alaplap topik
- Bemutatkozott a HHKB legújabb, Topre kapcsolókkal szerelt billentyűzete
- Apple MacBook
- Milyen videókártyát?
- Milyen processzort vegyek?
- Milyen RAM-ot vegyek?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Milyen TV-t vegyek?
-
PROHARDVER!
Arch Linux topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
ubyegon2
#5221
üzenetére
Valóban, Linuxon pl. a fájlrendszer is eleve tartalékol, az ext4-nél valami 5% ez, ami ha rájön az overprovisioningre, akkor az már magában elegendő lehet. Ezt a szabad hely hagyása igazából windowsos usereknél fontos.
Második OS futtatására venném, jelenleg egy külső SSD-t használok erre, de az kicsi (64 GB), és idegesít, hogy lóg ki a gépből USB-SATA átalakítós kanócon. A ThinkPad X220-amba már benne van egy SATA SSD, így már csak mSATA-nak marad hely. Viszont ez egy elavult, kifutott csatolófelület, egyre inkább nem kapni, ami van, az is drága.
A 3D TLC-s SSD-k még a 4K AF-es HDD-knél is jobbak, mert 16K-s alignálást igényelnek. A több pedig jobb
Persze nem kell aggódni, mert a modern particionálóprogramok, OS telepítők 1024K-n alignálnak (2048-cal osztható szektoron kezdődnek a partíciók, azaz egész MB-os határon), ami megfelel az 1K, 2K, 4K, 8K, 16K, 32K, 64K, 128K, 256K, 512K, 1024K-s alignálásnak is, mivel ezekkel is osztható maradék nélkül.
Új hozzászólás Aktív témák
- Calman Home for LG licenc (PGenerator támogatással) ÚJ ára 66.000 Ft.
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok
- Árváltozás + játék DVD: Watch Dogs Deadsec Edititon
- Árváltozás: Deus Ex Human Revolution Collector's Edition
- AKCIÓ! Jogtiszta Windows - Office & Vírusirtó licencek- Azonnal - Számlával - Garanciával - Nint.hu
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3195, 95% Akkumulátor
- Nvidia Quadro P400/ P600/ P620/ P1000/ T400/ T600/ T1000 - Low profile (LP) + RTX A2000 6/12Gb
- Apple Mac mini 14.3 M2 8GB RAM 256GB SSD 1év garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone 16 Pro 128GB Desert Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3674, 99% Akksi
- Azonnali készpénzes félkonfig / félgép felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Persze nem kell aggódni, mert a modern particionálóprogramok, OS telepítők 1024K-n alignálnak (2048-cal osztható szektoron kezdődnek a partíciók, azaz egész MB-os határon), ami megfelel az 1K, 2K, 4K, 8K, 16K, 32K, 64K, 128K, 256K, 512K, 1024K-s alignálásnak is, mivel ezekkel is osztható maradék nélkül.
BoB

