-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
hapakj
őstag
Kihagytad a gondolatmenetedből az emberi tényezőt.
- Ez mindig elhangzik amikor PPI-ről vagy HFR-ről van szó. Van aki nem látja, van akinek azonnal szembe tűnik.1080p abszolút látható 720p-hez képest egy telefonon. Sőt egy telefont próbálgatva, ahol lehetett állítani a felbontást 720p / 1080p / 1440p között, az 1440p is egyértelműen élesebb megjelenítést mutatott.
Ráadásul én vizuális megjelenésről beszéltem, szóval, ha az upscaling miatt felszabaduló GPU erőforrást jobb árnyalásra / effektere fordíthatjuk, az mindenkinek fel fog tűnni.
-
Pikari
veterán
Sokkal kissebb textúrák és kissebb polygonszám szükséges hozzá
- hát ez leginkább a kijelző PPI-jétől függ, mintsem a méretétől, s sajnos az a helyzet, hogy még az alsó kategóriás telefonok kijelző minősége és PPI-je is messze meghaladja egy laptop kijelző minőségét és PPI-jét.Képernyő mérettől függetlenük, ha egy objektum több pixelt fedd le a kijelzőn, akkor már a textúrázás magasabb részletességű miplevelből szeretne mintavételezni.
Ha bruteforce geometria és textúra minőség csökkentéssel érjük el, hogy a GPU meg bírja hajtani a natív felbontás, azzal lényegében mesterségesen csökkentjük a hw képességeit, ami szakmailag elég gáz.
Előnyösebb akkor már nem natívan renderelni vizuálisan részletesebb képet és ezt upscalelni a lehető legügyesebb módon.Kihagytad a gondolatmenetedből az emberi tényezőt. Az emberi szem nem képes ezt a nagy pixelsűrűséget már érzékelni. Maximum akkor, ha a fejedtől 5 centiméterre tartanád a telefont játék közben. Egy átlagos telefon képernyőjén már az 1080pnek sincs sok értelme.
-
hapakj
őstag
Sokkal kissebb textúrák és kissebb polygonszám szükséges hozzá
- hát ez leginkább a kijelző PPI-jétől függ, mintsem a méretétől, s sajnos az a helyzet, hogy még az alsó kategóriás telefonok kijelző minősége és PPI-je is messze meghaladja egy laptop kijelző minőségét és PPI-jét.Képernyő mérettől függetlenük, ha egy objektum több pixelt fedd le a kijelzőn, akkor már a textúrázás magasabb részletességű miplevelből szeretne mintavételezni.
Ha bruteforce geometria és textúra minőség csökkentéssel érjük el, hogy a GPU meg bírja hajtani a natív felbontás, azzal lényegében mesterségesen csökkentjük a hw képességeit, ami szakmailag elég gáz.
Előnyösebb akkor már nem natívan renderelni vizuálisan részletesebb képet és ezt upscalelni a lehető legügyesebb módon. -
janeszgol
félisten
Nekem meg egy kártyapaklival is, ezer forintért. Teljesen élethű a képminősége.

A kérdésem továbbra is áll: Ugyanannyiba kerülő tv/monitor és mobil közül melyiken játszanál vagy filmeznél szívesebben?
És a válaszod fényében: Akkor most a tv/monitor technológiailag sehol sincs a mobilhoz képest?"A kérdésem továbbra is áll: Ugyanannyiba kerülő tv/monitor és mobil közül melyiken játszanál vagy filmeznél szívesebben?"
Ez árkategória függő. 300k alatt mindenképpen mobilon.
-
joghurt
addikt
Ha lenne oledes tévém, ami még mindig többszázezer ft, akkor azon. Volt egy Sony Bravia tévé, ami három éve lett véve. Na annak tetszett a képe és valami 250k körül volt.
De azért a sötét részek miatt is oledes telefonon remek a filmnézés.De itt játékokról volt szó. Nagyon jó élmény 43 colos 4K, jó képminőségű (ez fontos) tévén a játék azt elismerem. De nekem oledes telefonon is nagyon jól esik játszani.
Nekem meg egy kártyapaklival is, ezer forintért. Teljesen élethű a képminősége.

A kérdésem továbbra is áll: Ugyanannyiba kerülő tv/monitor és mobil közül melyiken játszanál vagy filmeznél szívesebben?
És a válaszod fényében: Akkor most a tv/monitor technológiailag sehol sincs a mobilhoz képest? -
janeszgol
félisten
Ha lenne oledes tévém, ami még mindig többszázezer ft, akkor azon. Volt egy Sony Bravia tévé, ami három éve lett véve. Na annak tetszett a képe és valami 250k körül volt.
De azért a sötét részek miatt is oledes telefonon remek a filmnézés.De itt játékokról volt szó. Nagyon jó élmény 43 colos 4K, jó képminőségű (ez fontos) tévén a játék azt elismerem. De nekem oledes telefonon is nagyon jól esik játszani.
-
joghurt
addikt
-
janeszgol
félisten
Ugye a filmek is 1080p-ben jönnek le a YouYube-ról egy tenyérnyi vacakra (mert annyi a natív felbontás, RetinaDisplay ÜberCrisp), sírjanak csak a bébifókák.
@janeszgol: Ugye nem gondolod komolyan, hogy egy szobányi távolságból nézett tv-n ugyanakkora PPI kell, mint egy 30 centiről bámult telefonra? Vagy hogy technológiailag a tv-k/monitorok panelje gyengébb lenne, mint egy tenyérnyibe belezsúfolt telefoné?
Gondolj bele - csakhogy ne maradjon magyarázatlanul - 150 ezer forintért milyen kijelzőjű telefont veszel és milyen kijelzőjű tévét.
-
janeszgol
félisten
Ugye a filmek is 1080p-ben jönnek le a YouYube-ról egy tenyérnyi vacakra (mert annyi a natív felbontás, RetinaDisplay ÜberCrisp), sírjanak csak a bébifókák.
@janeszgol: Ugye nem gondolod komolyan, hogy egy szobányi távolságból nézett tv-n ugyanakkora PPI kell, mint egy 30 centiről bámult telefonra? Vagy hogy technológiailag a tv-k/monitorok panelje gyengébb lenne, mint egy tenyérnyibe belezsúfolt telefoné?
De komolyan gondolom.
-
joghurt
addikt
Ugye a filmek is 1080p-ben jönnek le a YouYube-ról egy tenyérnyi vacakra (mert annyi a natív felbontás, RetinaDisplay ÜberCrisp), sírjanak csak a bébifókák.
@janeszgol: Ugye nem gondolod komolyan, hogy egy szobányi távolságból nézett tv-n ugyanakkora PPI kell, mint egy 30 centiről bámult telefonra? Vagy hogy technológiailag a tv-k/monitorok panelje gyengébb lenne, mint egy tenyérnyibe belezsúfolt telefoné?
-
janeszgol
félisten
Ez igaz, viszont a mobilok több mint 50% már oleddel jön ki. 100k alatt is van oled, meg IPS. Szóval jó panelek vannak a piacon jó ppi-al, utánhúzás nélkül.
Ezzel szemben a tévék és monitorok le vannak maradva. -
Pikari
veterán
"amivel együtt járt a grafikai részletesség gyors robbanásszerű növekedése az elmúlt években, aminek az ütemére egyszerűen nem voltak a hardvergyártók felkészülve."
A hardvergyartók direkt bactak normális hardvert fejleszteni. Lásd Qualcomm. A teljes 4-es, 6-os, és egy kivételével a 7-es széria kuka.
"de azért egy telefonos játék ne akarjon több gigabájtnyi kontentet tartalmazni."
De miért ne akarjon? Van tárhely, van nagy sávszélességű hálózati kapcsolat. A mai mobil semmiben nem különbözik a PC-től, laptoptól, konzoltól, kézikonzoltól.
Viszont a játékkínálatot fel kéne dobni, mert még mindig 90% feletti a gagyi, semmitérő játékok száma. (Match3, képes kalandjátékok, fos grafikával rendelkező játékok.)"De miért ne akarjon"
Azért ne akarjon, mert a mobiltelefon kijelzője egy 10 centis mütyür, így rendkívül limitált az a vizuális élmény, amit ott át tudsz élni. Sokkal kissebb textúrák és kissebb polygonszám szükséges hozzá, mint ha pl egy asztali számítógépen, vagy laptopon játszanál.
-
Cyberboy42
senior tag
Amugy is, elvileg nem mindegy hogy az az 1080p kimenet egy 24 colos monitor, vagy egy 6,7 colos telefon. Telefonon nézve, teljesen elhiszem hogy alig látható a különbség. alapból ezek a felbontésok tök fölöslegesek videókhoz játékokhoz telefonon.
-
joghurt
addikt
"amivel együtt járt a grafikai részletesség gyors robbanásszerű növekedése az elmúlt években, aminek az ütemére egyszerűen nem voltak a hardvergyártók felkészülve."
A hardvergyartók direkt bactak normális hardvert fejleszteni. Lásd Qualcomm. A teljes 4-es, 6-os, és egy kivételével a 7-es széria kuka.
"de azért egy telefonos játék ne akarjon több gigabájtnyi kontentet tartalmazni."
De miért ne akarjon? Van tárhely, van nagy sávszélességű hálózati kapcsolat. A mai mobil semmiben nem különbözik a PC-től, laptoptól, konzoltól, kézikonzoltól.
Viszont a játékkínálatot fel kéne dobni, mert még mindig 90% feletti a gagyi, semmitérő játékok száma. (Match3, képes kalandjátékok, fos grafikával rendelkező játékok.)Ez a probléma az összes platformon fennáll: A fejlesztők kitöltik a mindenkori összes rendelkezésükre álló erőforrást - sőt még annál többet is. Ezt egyrészt a menedzsment kényszeríti ki (mert ki kell maxolni a megjelenést), másrészt a tipikus módok minősége is egyre siralmasabb - "majd az erős hardver megoldja".
-
janeszgol
félisten
Mivel a google play 100 megára korlátozta a játékokat, nem tudtak beletenni végtelen felbontású és nagyságú contentet a játékokba, és nem is volt szükség ilyen hulladékelfedő ragtapaszokra.
Persze a fejlesztők ezt egyre inkább kijátszották, és a játékok elkezdtek pluszban több száz megányi, majd több gigányi adatot letölteni maguknak, amivel együtt járt a grafikai részletesség gyors robbanásszerű növekedése az elmúlt években, aminek az ütemére egyszerűen nem voltak a hardvergyártók felkészülve.
Talán a 100 mega már tényleg túlzottan korlátozó, főleg az elmúlt 1-2 évben, de azért egy telefonos játék ne akarjon több gigabájtnyi kontentet tartalmazni.
"amivel együtt járt a grafikai részletesség gyors robbanásszerű növekedése az elmúlt években, aminek az ütemére egyszerűen nem voltak a hardvergyártók felkészülve."
A hardvergyartók direkt bactak normális hardvert fejleszteni. Lásd Qualcomm. A teljes 4-es, 6-os, és egy kivételével a 7-es széria kuka.
"de azért egy telefonos játék ne akarjon több gigabájtnyi kontentet tartalmazni."
De miért ne akarjon? Van tárhely, van nagy sávszélességű hálózati kapcsolat. A mai mobil semmiben nem különbözik a PC-től, laptoptól, konzoltól, kézikonzoltól.
Viszont a játékkínálatot fel kéne dobni, mert még mindig 90% feletti a gagyi, semmitérő játékok száma. (Match3, képes kalandjátékok, fos grafikával rendelkező játékok.) -
hapakj
őstag
Mivel a google play 100 megára korlátozta a játékokat, nem tudtak beletenni végtelen felbontású és nagyságú contentet a játékokba, és nem is volt szükség ilyen hulladékelfedő ragtapaszokra.
Persze a fejlesztők ezt egyre inkább kijátszották, és a játékok elkezdtek pluszban több száz megányi, majd több gigányi adatot letölteni maguknak, amivel együtt járt a grafikai részletesség gyors robbanásszerű növekedése az elmúlt években, aminek az ütemére egyszerűen nem voltak a hardvergyártók felkészülve.
Talán a 100 mega már tényleg túlzottan korlátozó, főleg az elmúlt 1-2 évben, de azért egy telefonos játék ne akarjon több gigabájtnyi kontentet tartalmazni.
A 100 mega korlát az nyilván azért van, hogy a letöltés ne a google szervereit terhelje, hanem oldják meg maguk a fejlesztők, ha nagy mennyiségű contentet kelljen tölteni.
Egyébként ezek az upscaling megoldások elég jó eszközök arra, hogy ellensúlyozzák a relatív gyenge gpu-kat, ha HDPI vagy HFR kijelzőket kell meghajtani.
Ezek egyértelműen okos optimalizálások. Mi a fenének számoljunk ki valamit bruteforce, ha sokkal hatékonyabban tudunk nagyon jó közelítő eredményt adni. A számítástechnika valahol mindig is erről szólt.
-
Pikari
veterán
Mivel a google play 100 megára korlátozta a játékokat, nem tudtak beletenni végtelen felbontású és nagyságú contentet a játékokba, és nem is volt szükség ilyen hulladékelfedő ragtapaszokra.
Persze a fejlesztők ezt egyre inkább kijátszották, és a játékok elkezdtek pluszban több száz megányi, majd több gigányi adatot letölteni maguknak, amivel együtt járt a grafikai részletesség gyors robbanásszerű növekedése az elmúlt években, aminek az ütemére egyszerűen nem voltak a hardvergyártók felkészülve.
Talán a 100 mega már tényleg túlzottan korlátozó, főleg az elmúlt 1-2 évben, de azért egy telefonos játék ne akarjon több gigabájtnyi kontentet tartalmazni.
-
Fecogame
veterán
-
ddekany
nagyúr
Marha meggyőző PR az a YouTube által széttömörített összehasonlító videó, amiben már-már koncentrálni kell, hogy vajon a bal vagy a jobb oldal lehet a feljavított.

Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Hirdetés
- Torrent meghívó kunyeráló
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Apple asztali gépek
- Windows 10
- Linux kezdőknek
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Végre véglegesek az AV2 kodek specifikációi
- Projektor topic
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- További aktív témák...
- GIGABYTE RTX 4070 WINDFORCE OC V2 12GB GDDR6X - GARANCIA, SZÁMLA, UTÁNVÉT - Akár beszámítás is!
- Gainwwrd RTX 4070 Ti SUPER 16GB
- Készpénzes / Utalásos Videokártya és Hardver felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
- PowerColor Radeon RX 6700XT 12GB GDDR6 192bit - GARANCIA, SZÁMLA, UTÁNVÉT - Akár beszámítás is!
- Készpénzes / Utalásos Videokártya és Hardver felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
- Okosóra felvásárlás!! Samsung Galaxy Watch 5 Pro, Samsung Galaxy Watch 6 Classic
- Dell Precision 7550,15.6",FHD,i7-10850H,32GB DDR4,256GB SSD,T2000 4GB VGA,WIN11,LTE
- Apple iPad 10th 64GB, WI-FI, 1 Év Garanciával
- Dell Latitude 5420 - i5 1145G7, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Minden szoftver mellé teljesen audit és NIS2 biztos, jogilag hiteles licencigazolást adunk át!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest




