Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz bambano #26940 üzenetére

    Szerintem hunyorítok és a gombok is tetszenek. :D Ha jó a mini HA-jellegű setup, ha nem is széjjel szofisztikálva táppal stb, de pl. ha 1 gép komplett kidől, csak vállvonás, szóval dzsunka is lehet, a microserver overkill. Azaz nem az, csak szeretném megtanulni tényleg ezeket a totál automatikusan deploy-olt cluster alapokat.

    Nem élő cégről van szó, de kb. fél év múlva az lesz (a sajátom), egy kis szolíd iroda pár alkalmazottal, cimbimmel ketten csináljuk, szóval arra költünk, amire akarunk. Én meg egy ideje Debian-t túrok hobbiból, de gondoltam bekérdezek itt olyat, aki hardcore-abb nálam (nem nehéz ilyet találni sztem) :) és otthon van ezekben a kérdésekben.

    Mivel (audio) erősítőt is építgetek hobbiból, amihez rengeteg alumínium házat láttam már aliexpress-en, azon agyalok, hogy simán összehozok egy rakás mini ITX lapot slim hűtővel kisfogyis procival egyetlen ilyen házba, élükre állítva, táp, föld, minden nyavalya úgy megoldva, hogy hát .. ja .. DIY szerver.. előlapon 2x12cm venti telibe, alacsony fordulaton, Arduino környezeti hőmérséklet monitorozás és relével tápok ki-be kapcsolása ha para van, .. szóval .. igazából ja, a "dzsunka" nekem tök jó.

    Az AMD jó tipp :R , nem kell ide nagy power sztem és olcsóbban kijövök belőle, azt látom így egy villámgyors gugli után.

    Diszkek: sztem lenne vagy 3x4TB NAS HDD backup célból egy külön NAS-on, az egyes gépekhez meg simán egy szolíd SSD és kész, mint local storage. Meg a Victor Hugo-ba vagy ekvivalensbe beteszünk egy dedikált vasat (dzsunka2, 3xHDD), amire minden hajnalban átmegy egy incremental backup .. valami .. ilyesmi .. így most elsőre.. fejben .. nagyon távolról "megszakértve" :D

    [ Szerkesztve ]

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák