Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz N0zer0 #19901 üzenetére

    Van itt valaki a fórumon, aki LMDE-t használ, Debian repókkal (abban a backports is bene van).

    Igen, az Arch még egy nagyon jó disztró, és ezt úgy mondom, hogy még nem használtam :D
    De viszont aki használja az csak jót írt róla, a telepítésre mondjuk még kis időt kell szánni ha még nem foglalkoztál vele, de utána tényleg nincs gond.
    Főleg, hogy telepítéskor csak azokat a szolgáltatásokat rakod fel, amire neked szükség van, így semmilyen unuseful cucc nem kerül fel.

    Én egy ideig Manjaro-t használtam ami egy Arch fork, Debian kezelésétől annyiban különbözik,
    hogy nem apt-get install xy van, hanem pacman -S xy. Illetve Arch linuxon (ezáltal Manjaron is) van AUR, ami az Arch User Repository, nos itt olyanok is vannak, amik pl Debianban sosem lesznek.
    A .deb csomagokat nem tudom hogy fel lehet-e tenni, de ha valamit keresel, az hót ziher hogy ha Debianra vannak, akkor Arch-ra is lesz.
    Az AUR-t nem pacmannel, hanem (több más lehetőség közül) pl yaourt-tal kell használni.
    pl. yaourt -S xy

    Pl. volt benne egy windozos program ami nekem kellett, én azt hittem rá hogy linuxra van fordítva, de nem volt. Erre akkor jöttem rá, amikor szépen felrakta a Wine-t és be is állította úgy, hogy menjen nekem az a program (mp3tag).
    Szóval a yaourt pl elég user friendly.

    Arch telepítéshez van egy hasznos írás logouton: [link]

    Továbbá érdemes benézni az Arch topikba is, nagyon segítőkész a csapat.

    Ha nem jönne be most ennyire a Debian, akkor tuti hogy Arch linuxoznék.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák