Hirdetés
- Projektor topic
- Milyen notebookot vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- 3D nyomtatás
- HDD probléma (nem adatmentés)
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Notebook hibák
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
-
PROHARDVER!
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sipi
addikt
Pedig hidd el, az Ati fényévekkel szarabb. Egy kellően összerakott, tesztelt, régio programokat használó és népszerű disztróban nem lesz vele gond, mert addig keresnek hozzá való XServert, kernelt és beálíltásokat, amíg megy - és gyorsan kiadják.
De az, hogy egy adott ati-driver gyakolratilag csak egy adott verziójú kernellel és xorg-serverrel hajlandó futni, nonszensz. A Mobility Radeon 9600-asomon még sosem ment rendesen a zárt driver, az új kerneleket egyik driver sem ismeri, a régieket többnyire már nem szokta, az xorgom neki katasztrófa. Kb. 5 verzióváltás után eljutott odáig, hogy legalább a 2.6.2x-es sorozatú kernelen hajlandó lefordulni a legújabb - igaz, modprobe-olni ezt sem lehet, hiszen maga a modul hibás lesz.
nVidia-val ez szokott lenni, hogy igazából kétféle driver van, a legacy a régi (de elég durván régi) kártyákhoz, és a sima minden máshoz.
Sipi
Új hozzászólás Aktív témák
- Apple iPhone 12 mini / 128GB / Yettel függő / 12Hó Garancia / akku:100%
- Astro A50 4th Gen wireless + base station fejhallgató
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 32/64GB DDR5 RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Nintendo Switch Dock Set /// Számla + Garancia
- Dell és HP szerver HDD caddy keretek, adapterek. Több száz darab készleten, szállítás akár másnapra
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


