- Fontos marad a nyílt forráskód az Intelnek, csak nem a megszokott formában
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Apple asztali gépek
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Projektor topic
- TCL LCD és LED TV-k
- Canon MILC: EOS R és M topik
- ROG Xbox Ally X: Összefogás
- Samsung Galaxy Tab S11 - tizenegyes
Új hozzászólás Aktív témák
-
tsu
tag
lehet hogy az spd ic vagy annak atartalma szállt el?
-
zoty314
aktív tag
A test #5 400-on is lefutott probléma nélkül többször is.
Olyan az egész, mintha a másik modul csak a név miatt kellene, mintha a Kingston elvesztette volna a nevét.Viszont más lapban ment.
-
zoty314
aktív tag
4 hiba volt a memtestnél. A Kain által megadottak alapján a problémás modullal volt a gond. Egyébként 400-on ment, szóval majd megpróbálom 333-on is.
Van viszont még egy érdekesség. Szerintem ez a modul átment RDRAMba, ill. a régi SIMM modulok is ilyenek voltak. Csak párban hajlandó menni. Egy olyan ECC-s modullal is hajlandó elindulni, ami eddig nem ment a gépemben, és akkor csak a problémás modul mérete a memória összmérete, de az ECC-t is felismeri az Everest. -
Kain
senior tag
Nem feltétlenül lesz hibátlan ha kettő van benne.Futtas 1 memtesztet,mikor kiirja ahibát,azt is írja h hány megánál találta azt,igy értelemszerűen meg lehet mondani h meik modul volt a hibás,ha 512Mb alatt van a hiba akkor az ami az 1-es slotban van,ha felette akkor a másik.
-
zoty314
aktív tag
Most kipróbáltam egy másik lapban is, abban működött.
Memtestet elég nehezen tudnék futtatni úgy, hogy nem működik egyedül. Más modullal pedig úgyis hibátlan. -
VladimirR
nagyúr
memtest latta mar a ramod? (innen: Bővebben: link, vagy ebben is benne van: Bővebben: link)
-
zoty314
aktív tag
A probléma a következő.
Adott egy 512MB-os 333MHz-es modul (a márkanevet egyelőre mellőzük). Alapfeszen gyönyörűen ment 400MHz-en. Húztam feljebb is, és emeltem a feszt 0,2V-tal, ami még specifikáción belül volt (utánanéztem a chipek alapján). Majd egy ideig használtam 400MHz-en. Ezután megpróbáltam, hogy meddig bírja a procim szinkronban a rammal, és beállítottam az elért maximumra, ekkor elkezdett sípolni a gép, méghozzá az a tipikus ramsípolás, vagyis hosszú sípolások addig, amíg ki nem kapcsoltam a gépet. Próbáltam CMOS resetet, meg mindent, ami eszembe jutott, de semmi. Ekkor betettem egy másik ramot, és csodák csodája működött. Már azt hittem, hogy elszállt 512MB ramom, amikor gondoltam egyet, és kipróbáltam a két ramot együtt. Működött!!! Betettem még egy modult, és úgy is működött. Cserélgettem a bankokban a ramokat, ill. az egyedül nem működő ramot is kipróbáltam mindegyik bankban, de egyedül nem ment, csak egy vagy több másik modullal, de akkor probléma nélkül. Még egy furcsaság történt. Az Everest és a SiSoft Sandra is felismerte a memória összméretét, de az egyedül működő 512-es modulról nem írt adatokat, csak azt, hogy van.
Mi a franc történt, és mit tehetek?
A lap ABIT NF7, a memóriamodul pedig egy Kingston ValueRAM 512MB 333MHz.
A válaszokat és a segítségeteket előre is köszönöm.
Új hozzászólás Aktív témák
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A12/Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A32/Samsung Galaxy A52
- LG 27GR93U-B - 27" IPS - UHD 4K - 144Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDR 400
- ÚJ AKKU!!! Ár/ÉRTÉK BAJNOK! Dell Latitude 5330 i3-1215U 6mag! 16GB 512GB 13.3" FHD 1 év gar
- Samsung Galaxy S22 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Ventilátorok 120/140mm és tápkábel modding kitűnő árakon!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest