Hirdetés

Aktív témák

  • tr00p3r

    őstag

    Vasárnap délelőtt a fiam óvodatársának apjával feltekertük a Börzsönybe Paphegy-i kisvasút megállóig. A lakóhelyünkről Gödről indultunk, de mivel a tekerőtársam másképp áll a tekeréshez mint én, végig a kerékpárúton mentünk Kismarosig. A tempója is lazább, beszélgetős, így aztán el sem fáradtam és a max pulzusom is 164 lett. Az időjárás nem igazán kedvezett a korai indulásnak, 8 C-fok, sűrű köd. Kismarosnál, ahogy elindultunk fel Szokolya felé, már sütött a nap és kitisztult az ég is. Nekem ez ismerős terep és nem okozott gondot a felfelé tekerés. Gábornak viszont megerőltető volt. Ő mondjuk 100 kg körül van és nincs az emelkedőkhöz szokva. Városi bringás és egy régi merev-villás Magellan Draco-val nyomja. A cél Királyrét lett volna, de a Paphegyi kisvasút megállónál lévő fatelep adatainak lejegyzése után, Gábor mondta, hogy már ne menjünk feljebb, így visszafordultunk. Pedig már nem lett volna sok Ákosbá büféjéig. Lefelé gurulva összefutottam egy Bandataggal, akinek ugyan köszöntem, csak nem ismertem fel a lejtőn lefelé. A nadrágja a 2008-as kiadású "sokfehérkevésszürkepirosfekete" volt, csak innen ismertem fel, hogy közös az egyesületünk. Az utunk ezután az ismert úton vissza, de már gyönyörű időben. Ezután a nyugodt tekerés után délre értem haza. Némi adat:
    Táv: 65 km
    Nettó idő: 3 ó 15 p
    Max HR: 164
    AVG HR: 126
    Szint: említésre sem méltó

    Tervezem, hogy amíg ilyen szép az idő, a következő hétvégén a Csóványoson lévő beton kilátóig meg sem állok. Na jó Királyréten a büfénél :) Aki érez ingerenciát egy ilyen tekerésre, szóljon!

Aktív témák