Hirdetés

Aktív témák

  • tr00p3r

    őstag

    válasz Ariadne #10565 üzenetére

    Jó reggelt!

    Köszi. Eddig nagyon meg vagyok vele elégedve. Igaz csak 32 kilométeren, aszfalton próbáltam. Valamiért úgy éreztem, hogy jobban pörög a lábam.

    Háromféleképpen lehet belépni és kétféleképp kilépni. Sajnos nem találtam most így hírtelen manual-t, így megpróbálom visszaadni azt érthetően, ami abban le van írva:

    1. a lábad a pedál mögött van és előretolás/nyomás közben lépsz be
    2. a lábad a pedál előtt van és hátra felé húzod/nyomod bele a pedálba
    3. a lábad a pedál felett van és belenyomod, hasonlóképp a Shimano SPD pedálokhoz.

    Az előre-hátra nyomást/húzást/tolás úgy értem, hogy közben egy negyed fordulatot tesz a pedál előre illetve hátra és akkor pattan be a stopli. :B

    A sima Shimano stopli is old felfelé, igaz csak igazi vészhelyzetben pánik szerű rántásnál.

    A kilépés az Eggbeater-nél meg hasonló a Shimano-hoz. Azzal a különbséggel, hogy itt attól függ, hogy hány fokos szögben old ki, hogy melyik stopli van a jobb cipőn. Két szögben lehet oldani: 15 és 20 fokban. Ha a jelölt stopli van a jobb cipőn, akkor 15 fokos szögben old kifelé és 20 fokos szögben befelé (váz felé). Ha a bal cipőn van, akkor fordítva. Nagyobb a mozgásszabadsága a lábadnak tekerés közben.

    A tolvajok azért tuti elvinnék így is, de soha nem hagyom 1 percre sem szem elől a bringát.

    Jó lenne egy PH-s össznépi tekerés még a nyáron....

Aktív témák