- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Androidos tablet topic
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Vezetékes FEJhallgatók
- iPad topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
BaKeSZ87
őstag
Heló!
Valaki aki rendelkezik 7700AlCu, 7700Cu, Fatal1ty FS-C77 hűtők valamelyikével, lemérné nekem a 775-ös lefogatáshoz szükséges hosszú csavarok menetes részének hosszát?!
Előre is köszönöm! -
BaKeSZ87
őstag
Nekem sosem volt vf700-am, de többen írták, hogy igazából csak 5V-on halk. Én 4000-ért vettem újonnan az Evercool Turbo2-t, 2000-et pörög, egyáltalán semmi hangja, és nagyon jól hűt. Csak sajnos nem nagyon lehet kapni, ahol meg árulják ott 5-6e Ft. VF700-at leginkább 3500-ért árulják itt a bazárban, annyira nem rossz ár ahhoz képest, hogy mennyibe mérték még a 6600gt-k idején, mikor mindenki ezt vette, mindössze csak arra akartam felhívni a figyelmét, hogy hacsak nem gyík a gyári hűtő, nem érdemes költeni rá.
-
BaKeSZ87
őstag
Hi!
Tönkrement a gyári? Vagy miért kell rá másik hűtés? Meg akarod duplázni a kártya értékét?Szerintem ha nem azért kell, mert a gyári tönkrement, vagy csapágyas lett, akkor nem érdemes leváltani a gyárit. Talán még akkor sem érdemes, ha tuning miatt kéne, mert úgysem tudsz rajta annyit húzni, hogy az újabb játékok normálisan menjenek. Szóval szerintem felesleges. Bár nem csak funkció miatt szoktak vga hűtőt venni, de szerintem nem lenne igazából kihasználva. Nekem Asus Radeon 9550-em volt, jól felhúzva 9600pro szintre, és a sima gagyi asus öntött alu hűtő simán hűtötte, és a 9600XT nem sokkal melegebb. Szerintem majd ha vmi kemence vga-d lesz inkább akkor vegyél vmi hűtőt, valószínűleg még egy kicsit spórolsz is ha nem most veszed. Mondjuk szerintem a vf700 helyett van más alternatíva is, de nem rossz kis hűtő.
Üdv! -
BaKeSZ87
őstag
Én az NBF47-et meg a Fatal1ty-t használom, meg vagyok velük elégedve, de mikor árlistán láttam az Evercool Turbo2-t, és utánanéztem mit tud, kemény 4000ft-ért cserébe...VF700-nál picit jobb teljesítmény 2D-ben, 3D-ben meg ugye mégiscsak kijön a különbség jobban a heatpipe miatt. És 2000-es fordulaton megy, egyáltalán nem hallani, hogy dolgozik. Jó cucc.
-
BaKeSZ87
őstag
Nekem az tetszik a Thermalright-ban, hogy szépen halkan elvannak, a Zalmant meg mindig futtatják. A csomagolás teljesen alap, egy kartondoboz, és ennyi, de arra mérget vehetsz, hogy ami a dobozban van, annál jobban hűtő cucc, nem nagyon van. Vga-n nekem se Zalman van. Mint már kitárgyaltuk, a Zalman árainál olcsóbban, jobb hűtési teljesítményű cuccokat lehet venni, de a Zalman, az mégiscsak Zalman.
pl: Procinál HyperTX, VGA-nál Evercool Turbo2, ami pár ezressel kevesebbe kerül mint a Zalmanok, és kussol, és hűt. De vannak még más megoldások is, amik jobbak mint Zalmanéké. -
BaKeSZ87
őstag
3700+ SanDiego 2200MHz@3025MHz(+0,275V) + ZALMAN FATAL1TY FS-C77
OCCT alatt 51C° volt max. Természetesen max fordulaton. A tápomon alul csak egy 8 centis venti van, az meg nem oszt nem szoroz. Nem értem mi lehet nálad a problema. Én annak idején azért vettem meg, hogy ne hűtés miatt legyen limites a tuning, és ez eddig bejött.
Hulk24 én biosban beállítottam, hogy 35C° alatt vegye le a fordulatot, bár most, hogy ilyen meleg van érdemes 40C°-ra állítani. Mikor indul a gép akkor még full fordulaton megy, de aztán folyamatosan halkul. Net meg filmnézés közben kussol, ha játszom akkor meg nem zavar, egyből felbőg, mint a verdák, kicsit feljebb hangosítom a hangfalrendszert, vagy fülessel játszom ilyenkor.
MOD: De, hogy válaszoljak a kérdésedre, PC HEALTH STATUS/SMART FAN vagy vmi ilyesmi
[Szerkesztve] -
BaKeSZ87
őstag
válasz
PredatorNo1 #3453 üzenetére
''3700+ SanDiego 2200MHz@2970MHz + ZALMAN FATAL1TY FS-C77''
Adataimnál a konfigurációnál található... -
BaKeSZ87
őstag
válasz
horvathkrisz #3448 üzenetére
2200/400 43s
2915/400 aszinkron 40s
2970/540 szinkron 38,7s
Last save game-et töltötte be, indítás után, tehát nem volt előtte betöltve pálya. Kíváncsi vagyok, hogy ha már játszom, és egy régebbi mentést akarok betöltetni, akkor mennyivel gyorsabb. A régebbi játékoknál nagyobb gyorsulást tapasztaltam, pl COD, CODUO, MOHAA, FarCry...
Teljesen igazad vande gyorsabb lett, méghacsak 5. szempont akkoris.
[Szerkesztve] -
BaKeSZ87
őstag
válasz
horvathkrisz #3445 üzenetére
Majd meglátjuk. Én eddig minden játéknál azt tapasztaltam, hogy a pályák gyorsabban betöltődtek, ha húzva volt a proci.
-
BaKeSZ87
őstag
válasz
PredatorNo1 #3442 üzenetére
kb 1000 rpm, most jó idő van a szobában, olyan 24-25C°. Nap közben van vagy 30, és ha full fordulaton megy a hűtő, akkor 28C°-os a proci netezés közben. Játék közben nem néztem, de olyan 36-37 lehetPersze most alapon használom, 2200mhz, nem 2970-en
, bár most gondolkoztam, hogy kicsit meg kéne cibálni, mert sokat kell várni mire betölti a S.T.A.L.K.E.R. a pályát, vagy a mentést.
[Szerkesztve] -
BaKeSZ87
őstag
válasz
barnam_ #3433 üzenetére
Ugyanaz a borda, csak lefestve, és nagyobb fordulatú, és pirosan világító venti. 1300-as fordulaton nekem 36C°-os a procim netezés közben.
Nekem sincs rajta a ház oldala. A házba 2 ventit lehet rakni, 2db 8centiset, egyet előre, egyet hátra. Mitnemondjak xart se ér, így jobb.
Neked, hogy bírja a Prescott a nyarat?
PredatorNo1 Csavarokat koppanásig húztad?
[Szerkesztve] -
BaKeSZ87
őstag
válasz
Tribbon #3328 üzenetére
Szervusz. Nekem ilyen hűtőm van. Annyit tudok mondani, hogy max rodulaton olyan hangos mint az állat, tuningról annyit, hogy most hűvös van a szobában eléggé, és így 2970MHz-en a SanDiego-m 29°C-os netezés közben. Szóval elég ''xar''
. Ja, és egyszer nyitott házban véletlenül 0-ra levett fordulattal néztem végig egy filmet, akkoris ennyin ment a proci, és full passzívan 50°C volt. Kéne egy jól szellőző házat vennem, akkor még ennyél is hatásosabb lenne. Szóval összességében jó kis hűtő, csak full fordulaton hangos, de ezen lehet segíteni.
De arra figyelmeztetnélek, hogy le fog lógni a lapodról. Proci közepétől mérj olyan 7,5cm-t felfelé, ha akadály van, akkor szopacs. -
BaKeSZ87
őstag
Van vkinek tapasztalata 3ghz környékére húzott 939-es proci és 9500 AM2-es hűtő kombóval?
-
BaKeSZ87
őstag
Zalman Fatal1ty FS-C77 Rulez! Hangos mint a disznó, de 27C°, 2970MHz-re húzott SanDiego-val netezés közben...
-
BaKeSZ87
őstag
válasz
Tomi 16 #2512 üzenetére
Világít
meg nagyobb fordulaton megy, meg piros az összes lamella, úgy volt hogy eladtam a 7700CU-t, és valami tényleg durvát akartam, olyat amilyen nincs sok embernek. 2k-t kellett rádobnom. Majdnem 3GHz-en megy a SanDiego-m, és 33C° netezés közben, játék alatt se vészes, olyan 38 lehet.Netezés közben nem sok a különbség hőmérsékletben, 2-3 fok, de nagyobb terhelés mellett 6-7 fok is lehet a difi. Akinek ez a pár fok nem ér meg 2k-t az ne váltson, de nekem tetszik is kinézetre, meg a zaj se zavar annyira, ha meg zavar lehalkítom, de még akkoris nagyon jól hűt. 7-ért adtam el a 7700CU-t, 9ért vettem a Fatal1ty-t, asszem 5 napos volt mikor megvettem a sráctól, csak kipróbálta, van még rá vagy 9 hónap gar
, de zalmi cuccokkal nem szokott általában probléma lenni.
Egyébként próbáltam úgyis, hogy alapon járattam a 3200+ venice-emet, és netezés közben, simán ment kikapcsolt ventivel, olyan 36-38 fokig melegedett aztán nem ment tovább.
[Szerkesztve] -
BaKeSZ87
őstag
válasz
Tomi 16 #2499 üzenetére
Nekem 7700CU-m volt, és most Fatal1ty-m van. Ha meghallanád a fatal1ty-t, nem mondanád a 7700-asra ,hogy hangos
De egyébként nagyon hűt. Szerintem nyugodtan szabályozd le annyira hogy ne lehessen hallani. Olyan 1200-1300 fordulaton kussol, és nem fog megfőni a proci még játék közben sem.
-
BaKeSZ87
őstag
válasz
Palika71 #2373 üzenetére
Akinek úgy van összerakva a gépe, hogy a kábelek szépen elrendezve, minden kábelen spirál kötegelő stb. az egyáltalán nem csúnya látvány. A ventiket meg le lehet halkítani, ha csökkented a fordulatszámot. Nekem terhelve a 3200+-os venice-em húzva 306*8,5=2600-ra, 50%-on menő ventivel terhelve 42fok. /kb 1200rpm/
-
BaKeSZ87
őstag
Semmivel sem tudod tovább húzni a ramokat sünivel, de ha koppra felhúzod a ramokat akkor ha nincs rajta megfelelő hűtés és jól felmelexik, akkor hibázni fog.(attól is függ mennyire húzod a mem-et, de az én 6600GT-m olyan volt, hogy csak akkor tudta az 1329MHz-et több órai játék után is hiba nélkül, ha a primecooler membordákat egy jókis 8centis ventivel hűtöttem
)
-
BaKeSZ87
őstag
válasz
MaddeNNNN #2296 üzenetére
Mi baj lenne belőle?
SDávid Akkor 7700CU-t javasolnám. Az sokkal halkabb mint a Fatal1ty, de ha még az is hangos, van hozzá fanmate. Cimbinek egy 2800-as northwoodot tart 35fok körül nem terhelve. Szerintem nagyon zsír(Ára kb 9k, ami mondjuk nem kis pénz
) Mást meg nem ajánlanék, mert végülis Zalman topic-ban vagyunk
-
BaKeSZ87
őstag
válasz
MaddeNNNN #2294 üzenetére
Nem véletlenül vannak úgy megcsinálva a csatlakozók, hogy máshogy ne lehessen bedugni
/kivéve a reset, pwr on, stb./
SDávid Nekem Fatal1ty FS-C77 van, teljesen meg vagyok vele elégedve, de nem a leghalkabb hűtők közé tartozik. Ha a teljesítmény számít, ajánlom, ha a hangerő, akkor nem. -
BaKeSZ87
őstag
válasz
Zozzant #2196 üzenetére
Cimbinek eladtam a 7700CU-mat, és neki mivel régebbi gépe van, a táptól nem fért el, és ő is hajligatott egy kicsit. Alig kellett talán 6 lamellát elhajlítani, és tökéletesen megy neki, és kb 10 fokkal hűvösebb a procija, mint a régi alumínium hűtőjével
/jók a glacial hűtők, de mégse zalman
/
-
BaKeSZ87
őstag
Hi! Nekem a 3200+-os venice-em a 7700CU-val, nyitott házban 32-33 fokon ment terhelés nélkül, és terhelve olyan 38-39. Még a fatal1ty-met pedig pénteken kapom meg, és vasárnap tudom kipróbálni. Ha érdekel benneteket, akkor majd megírom, hogy mit tud kezdeni a régi és új procimmal.
-
BaKeSZ87
őstag
Hi all! Nem kell esetleg valakinek 7k-ért 7700CU minden cuccával? Kb fél éves.
-
BaKeSZ87
őstag
Nekem a tuningolt 3200+-os venice-em /2000MHz@2480/, általában 33-36 fok között mozog winfosban, 7700CU-val, és ugye no heatpipe, meg a 9500-as felülete is nagyobb --> jobban hűt, meg ugye köztudott hogy az ABIT lapok fölémérnek, szerintem majkolj rá a hűtőre, de biztos vagyok benne, hogy köze nincs 50 fokhoz a procidnak.
-
BaKeSZ87
őstag
Azért nem mind1, hogy 2,25MB vagy 152KB
Biztos nagy spíler a srác, ha arra nem jött rá. hogy a paint-ben jpg formátumban is el lehet menteni a print screen-nel kiszedett képeket
(jah és még ráadásul szidja a Zalman-t
)
Visszatérve az NBF47-re, én ajánlom mindenkinek, de mielőtt megveszi, nézze meg az alaplapját, hogy a két lyuk mekkora. Mert az én EPoX lapomon nagyobb a lyuk, mint az a pöcök amit adtak hozzá, és nem marad a lyukban sokáig. Az én chipsethűtőmnél jobban hűt, sokkal, még passzívban is, mert annyira gyík ami rajta van hogy az valami fantasztikus. A lap nagyon állat, tuningban meg pláne, de chipsethűtőt nagyon eltolták.
[Szerkesztve] -
BaKeSZ87
őstag
ToBeY Olyan sokféleképpen nem lehet felrakni egy Zalmant, legfeljebb 3 módon, de abból egy hülyeség, mert ki tenne fejjel lefelé egy coolert egy procira
Dtomi A 7700-as és gondolom a 7000-es szériás zalmi hűtőket úgy kell felrakni hogy a két rögzítőcsavart, addig kell csavarni amig már nem tudod beljebb csavarni. Így elég stabilan áll a cucc, és kinyomja a fölösleges pasztát. Mivel mérted a hőmérsékleteket? Az alaplapi mérő cucc tévedhet, de a kezed nem. Ha tényleg 50 fokos a proci, akkor azt a kezed is megérzi.
[Szerkesztve] -
BaKeSZ87
őstag
Nah. Ment az SP2004, CPU Burn. Szóval. 1,8V a chipsetnek, a proci húzva +480MHz. Hűvösebb a borda, mint a gyári volt. Nemsemmi. Nekem nagyon bejön. Hozzá kell tenni hogy a 7700CU nyomatja oda a levegőt, ha valaki más is ezt a hűtést választja chipsetre, és nem olyan cpu-coolere van ami a borda irányába is nyomat egy kis levegőt, az TESZT-eljen, mert igaz hogy nekem bevált, de normál hűtőknél necces lehet.
-
BaKeSZ87
őstag
-
BaKeSZ87
őstag
Futtattam egy 2001SE-t, végén kézrátőtel, és elején forrónak tűnt, de simán tajta tudtam tartani a kezem, nem volt olyan borzasztó forró, szerintem simán 50fok alatt van. De ez annak köszönhető leginkább, hogy a 7700CU mellett van pár centivel, és így odakavarja a szuszt.
MOD: Tuning beállításokkal tesztelve.
[Szerkesztve] -
BaKeSZ87
őstag
Na egy kis info: [link]
-
BaKeSZ87
őstag
Na srácok, itt egy teszt, ami sok kérdésre ad választ. [link] /egy külföldi fórumban találtam a linkre/
-
BaKeSZ87
őstag
Van egy másik bolt is ahol haver dolgozik, ott minden héten csütörtökön hoznak árut, és ha szerdán szólsz, akkor csütörtökön itt van, nem kábítanak, ha nincs, akkor nem mondják hogy hoznak. Te hol vásárolsz? Én most jöttem rá, hogy sokat lehet spórolni, ha nem boltban, hanem pl itt a PH!-n, az aprohirdetőktől vesz az ember pl procit. Buktam 4 hónap alatt 20k-t
, elég szar.
[Szerkesztve] -
BaKeSZ87
őstag
-
BaKeSZ87
őstag
Na holnap megyek a bótba, de ha megint azt mondják hogy ''Bocs, még nem jött meg'', akkor balhé lesz
-
BaKeSZ87
őstag
Most voltam a boltban, azt mondták pénteken nézzek be, még nem érkezett meg a cucc
-
BaKeSZ87
őstag
NVIDIA nForce4 SLI Intel Edition chipset
Hogy érted hogy nem annyira forró mint egy nforce4, mikor ez az?Én azért mertem zalmant rendelni, mert 7700CU-m van, és közel van a chipset a coolerhez, ami azért kavarja a levegőt. Szóval a chipsetre pakolt passzív hűtő is kap majd szuszt. Jó a 7700CU, mert a ramok meg a chipset, meg úgy mindenfelé csinál légáramlást.
[Szerkesztve] -
BaKeSZ87
őstag
Itt egy teszt a cuccról, elég meggyőző
[link]
-
BaKeSZ87
őstag
Na, rendeltem magamnak egy Zalman ZM-NBF47-est, szerdán megyek érte. Majd felpakolom, és nyilatkozok hogy mennyire vált be
-
BaKeSZ87
őstag
Utánajártam [link] Itt írják hogy: ''elég nagy darab ahhoz is, hogy a forrófejű nForce4 chipeket lehűtse'' Szóval egy ilyenre pályázok
Teccik a kinézete, meg a deszkámon is kék ledek vannak, meg kék a GeIL Value-m is, jól fog kinézni a házban
-
BaKeSZ87
őstag
Hi all! NForce4-re szabad passzív hűtést rakni? (ha tuningolok is)
HEMP, mennyibe van az a hűtő amit belinkeltél? -
BaKeSZ87
őstag
válasz
7Heads Drago #1487 üzenetére
Nagyon hasznos dolog amit említettél: hűti a körülőtte lévő részegységeket is (ram , kondik), én pl 3V-ot adok a ramoknak, és mivel a 7700CU-m oda is juttat levegőt ezért nem kell foglalkoznom azzal hogy most hogyan tudnék odagányolni egy külön ventit, ami a RAM-okat hűti.
[Szerkesztve] -
BaKeSZ87
őstag
Helo! Nekem egy kis nyomi noname házam van, simán elfér benne, szerintem csak olyan házba nem fér el aminek nem fekvő hanem állótápja van, vagy az alaplapon a cpu-foglalat nem olyan helyen van, hogy egy ilyen nagy cooler ne lógjon le. Nekem A64-em van, és a foglalat ugy van az alaplapon hogy ez a 14cm-es venti se lóg le, de ahogy a te lapodat elnézem, hááát, szerintem simán lelóg, szóval necces.
[Szerkesztve]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- E-roller topik
- The Division 2 (PC, XO, PS4)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Nyaralás topik
- Path of Exile (ARPG)
- Nintendo Switch 2
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Nők, nőügyek (18+)
- További aktív témák...
- Noctua NF-F12 PWM venti
- FSP SI Serials FSP600 50ARN 600W 80+ Silver minősítésű ATX tápegység
- 3 hónapos Zalman ZM1200 ARX 80plus Platinum +21 hónap garancia!!!
- BESZÁMÍTÁS! 860W Fractal Design ION + 2 Platinum tápegység garanciával hibátlan működéssel
- Corsair szövet tápkábel szett (Type-5 PSU Cables Starter Kit, Red/Black)
- Samsung Galaxy A13 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Új monitor állvány - csak össze lett szerelve
- Samsung Galaxy A13 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Lenovo Thinkpad x1 carbon 5i 7-7600u // Carbon 6 i7-8650 // carbon 7 i7-8365u touch
- LG 32GQ850-B - 32" NANO IPS ATW / 2560x1440 / 260Hz 1ms / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync / HDR 600
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest