Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Az elmúlt időben elég sokszor írtam a fórumban DMS 7 témában(utolsó 20-30hsz), amiben frissítésre kérdeztem rá vagy épp a problémáimra, mert sajnos backupolni kellett a rendszert. :DDD
    Véletlen befrissített a rendszer(mert figyelmetlen voltam), ezért a HDD-n lévő adaokat nagy nehézéséget árán tudtam lementeni, most viszont tiszta telepítéssel próbálkoztam és megosztanám veletek.
    2 NAsSom van (OMV és Xpenlogy) ahol lapcserét végeztem (J5040-ITX <>J4105-ITX) és a 2 rendszer között kicseréltem.

    Mielött bárki is bármit telepítne, loaderekkel kapcsolatos infók itt:
    DSM 7.x Loaders and Platforms

    Én J4105-ITX lapomra többfajta loader-t tudtam volna telepíteni, de a DS920+ vagy a DS3622xsplus loader között vaciláltam és az utóbbit válaszottam.
    A jelenlegi Synology platformon a DS720(2 lemezes) és DS920+4 lemezes) van hasonló gemini lake lappal szerelve, mint amire telepítek, így extra konfigurációra nem volt szükség.

    Telepítés menete: Tutorial: Install/Migrate to DSM 7.x with TinyCore RedPill (TCRP) Loader
    0. lépés:
    Pendrive-ra kiirtam a tinycore loadert (tinycore-redpill.v0.8.0.0.img.gz): Link
    Majd balenaEtcher vagy Rufussal rendszergazdaként futtava kiirtam a kicsomagolt image-t.
    Leszedtem innen az alábbi pat fájlt(synology_broadwellnk_3622xs+.pat) ami a tallózáshoz szükséges: 7.1-42661 (with Update 1)

    1. lépés: Pendrive gépbe majd booltolj
    Add ki a parancsokat vagy SSH-n vagy a gépre dugott billentyűzeten: kb mindenhol Y/y-t kell nyomni kivétel a satamap-nál
    ./rploader.sh update now
    ./rploader.sh fullupgrade now
    ./rploader.sh serialgen DS3622xs+
    ./rploader.sh identifyusb now
    ./rploader.sh satamap now   #Itt figyelj arra mit ír ki, hogy mennyi sata portod van, annyit adj meg.
    ./rploader.sh build broadwellnk-7.1.0-42661
    exitcheck.sh reboot vagy sudo reboot

    Első telepítéskor add meg a 0. lépésben leszedett path fájlt add meg és települ a rendszer.
    Fontos: Ha nem kínálja fel a rendszerkonfigok átmentését(tehát mikor loadert választ pl.: ds920-ról ds3622xsplus-ra) akkor tölli a HDD adatait!

    Ezek után be tudsz lépni a DMS 7.1.0-42661 Update 1-es rendszeredbe, viszont Update 3-ig lehet frissíteni.

    Update 3-ig az alábbi módon frissítsd:
    - Mindig leszeded a frissíteni kívánt verziót: U2 vagy U3
    - webes felületről betallózod majd ha kér restart-ot figyeled, mert újraindításkor a Tinycore loaderbe kell belépni
    - tinycore loadbe ha belépsz SSH-n vagy a gépre dugott billentyűzeten kell kiadni az alábbi 3 sort:
        ./rploader.sh update
        sudo ./rploader.sh postupdate broadwellnk-7.1.0-42661
        exitcheck.sh reboot

    Fontos: Itt frissítéskor felkinálja neked, hogy milyen verzióra frissítettél a webes felületenn, ha megfelel akkor nyomj "y"-t.
    Megfelel : ha webes felületen betallózol egy U2-t akkor Update2-nek kell felismernie.
    - az utolsó parancs után (exitcheck.sh reboot) rebootol a rendszer majd választhatod a redpill loadert, amivel a DMS indul (USB verzió)
    Alap esetben U1-et telepítesz, utána U2-t majd U3-at. U4 nem ajnánlott, mert még friss lehet nem fog a loader indulni.

    Én most sikeresen telepítettem frissen egy szűz gépre a ezzel a módszerrel a ds362xsplus-t U1-ről U3-ig.

    Tapasztalatokat írtam nektek, aki akarja telepítse, de csak saját felelőségre. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák